Екосистема інтернет ринку України

IAB Україна започатковує регулярне дослідження для формування екосистеми інтернет ринку України

Коментарі 1172

Задачами дослідження є визначення: присутності в цифровій екосистемі Україні тих чи інших категорій бізнесу/діяльності, приналежності компаній до певної категорії цифрового бізнесу, визначення наповнення категорій цифрового бізнесу

Оцінка складається з 4 етапів:

  1. формування списку категорій та їхніх визначень, представників та експертів;
  2. проведення опитування-голосування;
  3. аналіз та інтерпретація даних;
  4. візуалізація результатів на сайті.

Опитування проводиться на щорічній основі – травень-червень; термін дії «голосу» при голосуванні та оцінці – 1 рік. Списки категорій, їхніх визначень, представників категорій та експертів формуються представниками робочої групи IAB Україна з галузевих досліджень.

Головним принципом формування списків є експертна оцінка; також (для відповідних категорій) застосовуються інші принципи, наприклад, враховуються результати рейтингу діджитал-агенцій IAB Україна.

Список експертів має складатися не менше, ніж з 70 представників у пропорції: експерти IAB Україна – 50% та зовнішні експерти – 50%. У поточній оцінці взяли участь 106 експертів 

Респондентам пропонується відповісти на  запитання, по одному для кожної категорії digital-бізнесу, а також передбачено варіант відповіді із відсутністю вибору компанії (представника) у цій категорії та  можливість додавати власні варіанти. 

Екосистему розміщено  на сайті https://ecosystem.iab.com.ua.

“Попри те, що екосистема від IAB є регулярним інструментом індустріалізації ринку, це проект, який завжди викликає багато питань та дискусій. Адже це певний зліпок того, як ринок сприймає тих чи інших гравців, це їхнє справжнє позиціонування. З іншого боку екосистема ніколи не може бути остаточною та повною. Проект цього року, - це початок, ми вже бачимо, що потрібно проробляти категорію DMP, приймати рішення, щодо глибини опису в екосистемі паблішерів тощо,” - коментує СЕО IAB Україна Анастасія Байдаченко.

За матеріалами прес-релізу.

Обговорити з іншими читачами:
Погода