Facebook оголошує про запуск фактчекінгової програми в Україні

У рамках заходів з протидії дезінформації по всьому світу Facebook співпрацює з незалежними фактчекінговими неурядовими організаціями, що перевіряють достовірність інформації.

Комментарии 1549

І сьогодні повідомляє про запуск фактчекінгової програми в Україні разом із VoxCheck та StopFake – організаціями, сертифікованими незалежною Міжнародною мережею фактчекінгу (International Fact-Checking Network).

Якщо експерт з перевірки фактів позначає інформацію як фейк, вона з'являється у стрічці новин нижче. Це допомагає зменшити і в результаті - зупинити поширення недостовірного контенту, а також мінімізувати кількість людей, які його побачать. Крім цього, зменшується поширення фейків сторінками чи доменами, які це роблять регулярно. І відтак – вони втрачають можливість монетизації контенту та розміщення реклами. Після позначення допису фейковим Facebook попереджає людей, які його бачать чи хочуть ним поділитися, що інформація недостовірна.  

«Ми раді запустити в Україні фактчекінгову програму разом з фактчекінговими організаціями VocCheck та StopFake. Facebook серйозно ставиться до протидії фейковим новинам і тому постійно працює над тим, аби допомогти припинити поширення дезінформації на своїх платформах», - зазначила Катерина Крук, менеджер з публічної політики Facebook в Україні.

Ця програма є частиною системи заходів Facebook щодо покращення якості і достовірності інформації у стрічці новин, що складається з трьох напрямків роботи. Компанія видаляє облікові записи та контент, які порушують Стандарти спільноти чи Рекламну політику Facebook, зменшує розповсюдження фейкових новин та сенсаційного неправдивого контенту, а також повідомляє про них користувачів, надаючи більше деталей і контексту про дописи.

Сьогодні Facebook співпрацює з понад 55 партнерами, які перевіряють достовірність інформації понад 45 мовами по всьому світу, та інвестує у те, щоб продовжувати розширювати цю мережу.

Партнери

«VoxCheck - це незалежний український фактчек-проєкт. Ми перевіряємо політиків, експертів та медіа, розвінчуємо фейки і допомагаємо людям вчитися критичному мисленню. Наша команда першою в Україні запустила проєкт з перевірки фактів у прямому ефірі на телебаченні. Крім того, вже впродовж 2 років ми є членами Міжнародної мережі фактчекерів інституту Poynter (IFCN) та працюємо за їхнім Кодексом етики. А останніми місяцями VoxCheck також входить до групи IFCN у боротьбі з фейками щодо коронавірусу. Партнерство з Facebook відкриває для нас нові виклики і горизонти. Адже ми зможемо знаходити ще більше нових фейків та швидше їх перевіряти згідно з високими стандартами VoxCheck. Віримо, що глобальні зв'язки і вільний доступ до інформації можуть покращити життя багатьох країн тільки тоді, коли люди навчаться критично мислити і захищати свої права. І ми працюємо саме заради цього», - зазначив Максим Скубенко, керівник проєкту VoxCheck.

«Проєкт StopFake є однією із перших фактчекінгових організацій, які почали протидіяти дезінформації у 2014 році. Тоді ми усвідомили, наскільки великим є вплив фейків на аудиторію, медіа-організації та політиків. Наша мета - підвищити обізнаність щодо цієї проблеми та допомогти людям більш критично ставитися до медіа-контенту. Як медіа-просвітники, ми прагнемо сприяти підвищенню медіаграмотності серед людей. І нині - один із тих визначальних моментів, коли слід протидіяти розповсюдженню шкідливої інформації. Ми раді об'єднати зусилля нашої команди з Facebook для того, щоб зупинити поширення неправдивої інформації у медіа», - зауважив Євген Федченко, головний редактор StopFake.

За матеріалами прес-релізу

Обсудить с другими читателями:
Погода