Фонд Сергія Притули та Сергій Стерненко зібрали 206 млн грн на дрони RAM ІІ UAV

На російські ракетні удари по Києву, Дніпру, Харкову, Запоріжжю, Львову та іншим містам українці відреагували посиленими донатами на ЗСУ. Скільки вже зібрали

Коментарі 819

Станом на 20:30 Фонд Сергія Притули та Сергій Стерненко зібрали 206 млн грн на дрони RAM ІІ UAV. Українці перевели 135 млн грн на банку Фонду, 41 млн грн на банку Стерненка і 30 млн грн на рахунок Фонду у Приватбанку. Збори фонду «Повернись живим» на цей час – 5,9 млн грн, блогера Ігоря Лаченкова – 16,5 млн грн. Зібрані гроші блогер переведе фондам Притули та «Повернись живим». Загалом на вечір 10 жовтня українці задонатили благодійним фондам та волонтерам понад 227 млн ​​грн.

«Ви розлютили українців», – фото із таким текстом виклав у Facebook зранку 10 жовтня керівник одного із найбільших волонтерських фондів України Сергій Притула. 12 жовтня він разом із волонтером Сергієм Стерненком планував відкрити збір на українські дрони-камікадзе RAM ІІ UAV. Це безпілотник з баражуючим боєприпасом на базі українського БПЛА «Лелека-100» виробництва компанії DeViRo. Він здатен нести до 3 кг вибухівки на відстань 30 км та влучати у ціль із точністю до метра.

Через масований обстріл Росією численних українських міст збір запустили на два дні раніше. «Буде бавовна. Буде боляче», – написав Притула у пості із номерами карток і банкою monobank «На помсту». До збору також приєднався волонтер і автор каналу «Лачен пише» Ігор Лаченков. За кілька годин – о 13:30 – сума збору перевищила 49,6 млн грн.

Станом на 16:30 збір на дрони-камікадзе перевищив 121,5 млн грн. Водночас співзасновник monobank Олег Гороховський повідомляв про інтенсивну DDoS-атаку на додаток. «Сподіваюся, ви розумієте, що наша відповідь на це може бути тільки одна – зайти на банки Лачена, Притули та Стерненка і зробити донат», – написав Гороховський.

«Прикол у тому, що ракети колись закінчаться, а ми як стояли, так і стоятимемо», – повідомив зранку у Twitter керівник «Повернись живим» Тарас Чмут. За останніх пів року найбільший «військовий» фонд країни зріс у 580 разів – до понад 5 млрд грн. За половину дня 10 жовтня на рахунки «Повернись живим» надійшло понад 4 млн грн. Днем раніше загальна сума пожертв була вдвічі меншою.

За матеріалами https://forbes.ua/

Обговорити з іншими читачами:
Погода