Forward Media Talks: телебачення та спонсорство під час війни та перспективи розвитку

Телебачення та спонсорство – дві галузі, які зазнали значних втрат з початку повномасштабного вторгнення.У новому матеріалі спецпроекту Forward Media X Sostav Андрій Кроленко, керуючий партнер Forward Media поспілкувався з Вікторією Шерстюк, директором з продажів, та Анатолієм Покровським, директором компанії Brand Booster, щоб дізнатися, як телебачення та спонсорство адаптуються до викликів, які ставить перед ними війна. Про вплив війни на медіа-бізнес та зміни у сприйнятті аудиторії – нижче.

Коментарі 1765

Андрій Кроленко: Як ваша категорія пережила 2022 рік, які клієнти підтримали вас, які проєкти були та які плани на 2023 рік?

Вікторія Шерстюк: Рік був дуже складний, ми пропустили березень та квітень 2022 року, в нас не було спонсорів та партнерів, ми почали з трьох партнерів у травні і закінчили листопад-грудень з об’ємом 50-60% від довоєнного. Наприклад, у січні-лютому 2022 року у нас було десь 120 брендів у спонсорстві, а закінчили рік з половиною від цього. Ми дуже вдячні всім нашим клієнтам та партнерам, які були сміливі та підтримали нас і групу StarLightMedia, проєкти та повірили в можливість і далі працювати та підтримувати економіку України.

Анатолій Покровський: Рік був дуже непростий, ми дійсно непогано почали 2022 рік, навіть з перевиконанням планів, але, на жаль, 24 лютого почалось повномасштабне вторгнення і, звісно, всю рекламу ми зняли. Було не зрозуміло, а як же далі знімати, незрозуміло, які ж проєкти зараз на часі. СТБ вийшов з гуманітарним мовленням, допомагав, були й поради психолога, була програма з Надією Матвєєвою «Надійні поради?». Також, були повтори минулих років, що були на часі та підтримували населення. Наприклад, на Новому каналі транслювали голлівудське кіно та мультфільми, щоб допомогти відволіктись від усього, що відбувається навколо. Це все дуже вплинуло на наших рекламодавців, вони на кожній зустрічі дякували Новому каналу, що можна було показати дитині якийсь мультик та самому відволіктись, бо ніхто не розумів, що робити. Ніхто з нас не жив у війну, ніхто з нас не знає як це і ми всі підлаштовуємось під це.

Вікторія Шерстюк: Коли почалася війна і всі наші основні канали пішли в марафон транслювати війну в новинах 24/7 , тільки Новий канал у нас транслював стару сітку, нам було важко в спонсорстві, інтеграціях, product placement, щось пропонувати ринку і коли СТБ вийшов з марафону ми почали робити контент. Цей контент був на часі, ми його знімали при наявності генераторів, в бомбосховищах, це був для нас і для групи каналів новий досвід зйомок і ми ще раз дякуємо нашим партнерам, які з розумінням ставилися до різних проблем, але та картинка яка вийшла в ефірі, вона вийшла дуже якісною і її можна порівнювати з картинкою довоєнного часу. Також, хочемо сказати велике дякую за сміливість нашій групі та каналам, що вони не побоялися поставити такий контент як «Танці», як «Холостяк», як «Майстер шеф», як «Перші побачення», «На ножах». Ми навіть не сподівались на такий крутий результат проєкту «Холостяк», що це проєкт номер 1 серед усіх шоу, який в топ-10 запитів у Google і в Україні за 2022 рік.

Анатолій Покровський: Восени ми показали більше 20-ти проєктів, з них 9 проєктів ми зняли вже у військовий час. Якщо говорити про 2023 рік, в нас є великий запит на контент, на його повернення, на великі шоу, у каналів великі плани і ми розраховуємо на близько 40-ка проєктів у 2023 році. Ми бачимо перші цифри по новим проєктам і вони вражають. Коли почалась війна всі планували потижнево, потім помісячно, а вже в кінці року почали по кварталам, а зараз в нас вже є угоди на осінь, а це вже планування на пів року! І це ще раз про віру в наші ЗСУ, про віру, що 2023 рік буде для нас переможним. Звісно ми не повернемось до різноманіття контенту 2021 року, але ми зробимо щось нове та наші хіти.

Андрій Кроленко: Деякі проєкти знімаються не день в день, а заздалегідь. Що було з тими рекламодавцями які були в проєктах, а потім можливо з якихось причин відмовились або зникли? Чи багато таких клієнтів було?

Вікторія Шерстюк: Проєкти ми знімаємо за рік до ефіру і ті шоу, які ми транслювали восени 2022 року, ми знімали до війни, якщо взяти, наприклад, шоу «Холостяк», майже всі клієнти-спонсори зберегли свою активність, точково 1-2 клієнти відмовилися з поважних причин, але основна маса залишилась. Що ми робимо в таких випадках? Це нормальний світовий процес, тому якщо клієнт з певних причин відмовляється від участі, то ті фрагменти вирізаються і на сюжетну лінію проєкту це ніяк не впливає.

Анатолій Покровський: Близько 70% клієнтів які були інтегровані залишилися в проєктах, бо нового контенту було не так багато, а це все ж таки ексклюзив. Не дарма, Віка згадала про проєкт «Холостяк», це дісно гарні результати, великі цифри і не дарма він проєкт номер 1. Знаємо, по клієнтам, що багатьом з них це дало великий поштовх у продажах, у впізнаваності бренду і це клієнти цінували. В нас навіть є угоди, які ми залишили по довоєнним цінам, бюджети цих проєктів ми зберегли, дуже дякуємо за це нашим партнерам, ми навіть певні бонуси додали, щоб зберегти ці бюджети.

Вікторія Шерстюк: В нас в тому році були соціальні ціни, бо ми підтримували бізнес своєю рекламою та спонсорством, а бізнеси цих партнерів підтримували економіку країни та наближали перемогу.

Андрій Кроленко: Ось ми плавно й перейшли до цін 2023 року:) Що буде з ними в цьому році? Звісно, що ми всі хочемо по об’ємах та грошах повернутись до 2021 року, але поки це ще, напевно, неможливо.

Вікторія Шерстюк: Якщо подивитись на різні медіа, то нам здається, що наш продукт на часі, бо для багатьох спонсорів та клієнтів це диференціація, можливість виділитися та проявитися саме в потрібному контенті та для глядача який чекає, хоче побачити і мріє побачити своїх улюблених зіркових ведучих. В нас оптимістичні передбачення цього року, ми будемо намагатися досягати результатів які в нас були в 2021 році. Зрозуміло, що контенту менше, але в нас є амбіції більшу частину досягнень повторити.

Анатолій Покровський: Звісно, ми дивимось на ціни 2021 року, але всі розуміють, що у клієнтів ціни стали набагато більші через інфляцію в гривні. Так, ми будемо дивитися на ціни 2021 року і ми хочемо наближатися до них, не дивлячись на те, що контенту менше, але амбіційний план — це повернення 2021 року. Точно більше половини ми зробимо в цьому році, ми дуже непогано почали рік і перший квартал досить вдалий.

Вікторія Шерстюк: На фоні наших найближчих конкурентів, ми показуємо збільшення прем’єрного контенту.

Андрій Кроленко: Після того як група «Україна» вийшла з ринку яка ситуація склалась на ринку та наскільки ви це відчули?

Вікторія Шерстюк: Ми не відчули тому, що наші партнери — це спонсори та клієнти, які полюбляють наш контент, такий контент як у нас винятковий, подібного в групи яка зачинилась не було, тому ми відчуваємо що з нами ринок хоче працювати, бо ми особливі. Новий контент, мені здається, тільки ми й виробляємо. В нас зараз прем’єра кулінарного шоу з Євгенієм Клопотенко на каналі СТБ і ми за короткий проміжок часу запропонували це шоу ринку, отримали позитивний зворотній зв’язок. В нас є декілька партнерів в цьому шоу. Ми бачимо, що і глядачі, і спонсори потребують нового контенту, а ми можемо це запропонувати.

Андрій Кроленко: ICTV 2 був створений, щоб не втрачати аудиторію контенту основного каналу ICTV?

Анатолій Покровський: Так, дійсно бренд ICTV — потужний бренд. Канал зараз в марафоні, в нього багато контенту, який був відзнятий саме для ICTV це і серіали нові, і публіцистика, і кіно. Воно лежало на полиці, і це неправильно та потребує певних рішень. Сам бренд дуже потужний, тому було прийнято рішення повернути канал ICTV з контентом який був на цьому каналі. Так і з’явився ICTV 2, що є майже братом-близнюком:).

Андрій Кроленко: З точки зору інструментарію та можливоестей технічних, ідейних та інших, наскільки зараз можна все це реалізовувати в своїх проєктах чи є якісь обмеження?

Анатолій Покровський: Ми не за обмеження, а за взаємовигідну співпрацю. Авжеж, з точки зору інтеграцій, юридичних питань, ми стали більш лояльними — це теж важливо клієнтам. Ми запустили нові послуги, такі яких не було до війни та повернули послуги, які раніше не так часто продавали.

Вікторія Шерстюк: Родзинка в наших спонсорських пакетах — це стоп кадр:)

Анатолій Покровський: Ми розширюємо послуги. В нас з’явилась можливість більше інтегрувати в діджитал. Наприклад, зробити для наших клієнтів рекламні врізки. Те, що юридично заборонено на TV може бути в діджиталі більш рекламно. В нас багато планів на цей рік, ці розширення підуть і далі, ми будемо пропонувати розширення нашого продукту, будемо слухати клієнтів, бо для нас важливо зберігати партнерські відносини.

Вікторія Шерстюк: Цей рік почався дуже активно, в нас вже з 3 січня були зустрічі з клієнтами, цікаво, що багато клієнтів вже хочуть зустрічатися в офлайні, хочуть розмовляти і незважаючи на те, що війна — є такий фактор, що відносини з клієнтами стали більш людяними, відкритими та сімейними. Робочі проблеми які були до війни, на них зараз закриваємо очі та розуміємо, що — це виробничий процес і домовлятися про угоди стало легше, швидше і навіть якщо щось десь іде не по плану всі з розумінням до цього ставляться.

Хочеться сказати ще про такий сегмент нашого бізнесу як серіальне виробництво. В цьому році ми плануємо запустити у виробництво близько 20-ти серіалів — це сучасний тренд product placement в Україні та світі, тому ми тільки розширюємо можливості для ринку, наших клієнтів, спонсорів.

Андрій Кроленко: Які топ-шоу окрім «Мастер шефа», який вже стартував, будуть в цьому році? Чекати на «Холостяка»?:)

Вікторія Шерстюк: Це питання турбує всіх рекламодавців, пересічних громадян, всі чекають шоу «Холостяк» і ми робили пресейл історичним партнерам за останні кілька років і 90% зацікавлених в цьому шоу кажуть, що якщо ми влітку його знімемо, то восени вони будуть з нами. І це для нас лакмусовий папірець, що економіка відновлюється, локальні та міжнародні бренди готові інвестувати в бізнес, тому ми знімемо «Холостяка», але ми хочемо, щоб це був «Холостяк» на часі, щоб це був чоловік з ЗСУ, чи був активним волонтером і будемо ми це робити, коли закінчиться війна. Поки ось така відповідь. Але ми плануємо інші проєкти формату dating шоу, наприклад, на Новому каналі і, незабаром, вийдемо з новинами для ринку і розповімо у найближчий місяць про новинки та прем’єри.

Анатолій Покровський: На Новому каналі ми плануємо повернути «Хто зверху?», на каналі ICTV ми хочемо повернути «Ранок у великому місті».

Вікторія Шерстюк: В нас є надія, що ми зможемо запустити «Ранок» одночасно на всіх наших трьох великих каналах. Це буде ранкове шоу і для ICTV 2, і СТБ, і для Нового каналу.

Обговорити з іншими читачами:
Погода