Фотокамера, що бачила Голодомор: унікальна виставка до 90-х роковин пам’яті жертв Голодомору

Національний музей Голодомору-геноциду до Дня пам’яті жертв Голодомору презентує унікальну виставку «Leica, що бачила Голодомор» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України і креативного партнера проекту – комунікаційної агенції Postmen.

Коментарі 892

Відкриття відбудеться 23 листопада о 12:00 у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду (Лаврська, 3)

Українці на власні очі зможуть побачити унікальний предмет 1932–1933 років, завдяки якому ми маємо фотодокази радянського геноциду проти українців. Оригінальний альбом із фотографіями Харкова 1933 року та фотоапарат Leica ІІ, яким вони були зроблені, уперше будуть виставлені в музеї Голодомору всього на п’ять днів.

Ці предмети належали австрійському інженерові Александру Вінербергеру, який в 1932–33 роках працював у Харкові й таємно фотографував на свою камеру жертв Голодомору. У 1934 році контрабандою він вивіз плівку до Австрії. На сьогоднішній день ці артефакти є найціннішими у світі експонатами з історії Голодомору, а світлини – ледь не єдиними доказами вчинення злочину проти України. Їх із Лондона до України привезла праонука Вінербергера Самара Пірс, спеціально на експонування в музей Голодомору!

«Під час 90-х роковин пам’яті жертв Голодомору триває війна росії проти України. Як в 1932–1933 роках, так і зараз москва прагне знищити українську націю. У той час, коли по Україні б’ють російські ракети, українці в окупації ховають жовто-блакитний прапор, збройні сили дають відсіч російській армії та відвойовують кожен метр української землі, особливо важливо пам’ятати про Голодомор, голосніше говорити та зробити цю тему широко обговорюваною. Цією виставкою ми прагнемо продемонструвати, що під кулями й ракетами українці не відмовляться від своєї пам’яті, історії та ідентичності», – в. о. генерального директора Національного Музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак.

Унікальністю виставки також є альбом із фотографіями Голодомору, що зберігся попри цензуру радянської влади. Другий його примірник знаходиться у Віденській бібліотеці. Тож у світі існує всього два примірники цього альбому. На експозиції будуть продемонстровані друковані праці, листи та публікації Александра Вінербергера про його життя в СРСР та Україні.

Мультимедійним доповненням виставки стане анімація про історію цих фото: як вони були вивезені до Європи, уперше оприлюднені, яку роль зіграли в доведенні правди про Голодомор та як стали найвідомішими фото про геноцид українців.

«В часи Голодомору радянська влада намагалась знищити не лише українське селянство як явище, але і всі свідчення цього безпрецедентного за масштабами злочину. Однак не вдалось ні перше, ні друге. Попри мільйонні жертви – українці вижили. Попри всю цензуру – свідчення злочинів збереглися. Postmen вже має успішний досвід співпраці з музеєм Голодомору в рамках запуску проекту та краудфандингової платформи “Зерна правди” – тому для нас надзвичайно важливо бути причетними й до цієї абсолютно унікальної виставки! – розповідає Ярослав Ведмідь, керівник та засновник комунікаційної агенції Postmen.

Виставка триватиме лише п’ять днів, з 23 по 27 листопада.

Слідкуйте за подією на офіційній сторінці виставки.

Встигніть побачити унікальний експонат, завдяки якому світ отримав фото докази радянського геноциду проти українців!

Просимо звернути увагу, що під час проведення культурних подій діють усі заходи безпеки. Під час повітряної тривоги відвідувачів виставки просять скористатися найближчим бомбосховищем за межами музею Голодомору.

За матеріалами пресрелізу 

Обговорити з іншими читачами:
Погода