Французький Thales обіцяє припинити роботу в Росії після масштабного скандалу

Компанія прокоментувала пресі, що продасть свій бізнес в Росії. Про це йдеться у тексті, опублікованому у французькому медіа Le Parisien.

Коментарі 2028

Французька компанія Thales, технологічний гігант в аерокосмічній, оборонній, транспортній і безпековій галузях, продовжила співпрацювати з великими російськими банками, незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну та санкції, які ввели США та ЄС. Компанія прокоментувала пресі, що продасть свій бізнес в Росії. Про це йдеться у тексті, опублікованому у французькому медіа Le Parisien.

За словами Thales, компанія надає захист 19 з 20 найбільших банків у світі та допомагає захищати 85% глобальних банківських транзакцій за допомогою рішень PayShield 9000 і payShield 10K “HSM”. Серед клієнтів компанії чимало російських банків, зокрема Сбербанк Росії, який потрапив у останній пакет санкцій, запроваджений ЄС.

Віце-прем'єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зазначає: “Thales не оголосила про вихід з російського ринку і не припинила свою діяльність”.

Український блогер і активіст Антон Швець наголошує: “Ці договори потребують згоди Кремля. Компанія Thales отримала ліцензії від російської держави на укладення всіх цих контрактів”.

“Якщо Thales відключила б все в одну мить, російська банківська система впала б. Лише той факт, що російські банки працюють нормально, є яскравим доказом того, що група продовжує працювати на них. 80% російської банківської системи користується їх послугами, і 100% — на тимчасово окупованих територіях України”, — додає Швець.

Компанія у коментарі Le Parisien на це заявила: “Наша банківська діяльність продається як результат відповідного рішення. Група оголосить інформацію щодо припинення діяльності в Росії”. За словами джерел, компанія також мала зупинити завод із виробництва банківських карток.

Інший речник додає, що бізнес продають колишнім співробітникам.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну у московському офісі Thales Group працювало близько 130 співробітників, які були зайняті не тільки в банківській сфері, а й у космічній і аеронавтичній галузях.

Thales також потрапив у величезний публічний скандал, коли наприкінці березня, після виведення російських військ з Бучі, що на півночі від Києва, виявилося, що російські танки були оснащені тепловими камерами Catherine (один із флагманських продуктів Thales). Однак компанія відповіла, що нібито законно поставляла обладнання в Росію до 2019 року за контрактами, підписаними до ембарго на поставки зброї, що ввели проти Росії з 2014 року.

Thales також звинувачують у “співучасті у військових злочинах”. 2 червня три неурядові організації подали скаргу до паризького суду на Thales, Dassault Aviation та MBDA France. Організації звинувачують компанії у тому, що вони продовжували експортувати свою зброю до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів після початку війни в Ємені.


За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода