Generative AI очікує масового впровадження в 2023 році

ChatGPT сколихнув колективну уяву Інтернету своїми дивними і навіть тривожними, але потенційно корисними наслідками, завершивши рік, коли генеративний ШІ для зображень і тексту вийшов у публічну сферу.

Коментарі 2221

Наслідки штучного інтелекту для реклами просувалися роками, але лише у 2022 році зображення та текст, створені генеративною системою штучного інтелекту, виглядали так, ніби вони могли мати те, що потрібно, щоб почати кидати виклик певним професіям. Це має наслідки далеко за межі реклами, оскільки багато колись стабільних професій ризикують серйозно зруйнуватись, що може викликати негативну реакцію.

Наприкінці минулого року ChatGPT від OpenAI викликав хвилю своєю впевненістю та плавністю. Він дотримувався системи створення зображень Dall.e тієї ж компанії, щоб показати світові, як ці програми можуть увійти в мейнстрім, результат, який передбачали деякі великі групи агентств.

Експерт із генеративного штучного інтелекту та письменниця Ніна Шик окреслила деякі прогнози щодо того, як виглядатиме основна версія технології та як вона, ймовірно, буде сприйнята. 

Чотири моменти:

  • Експоненціальне прискорення – технічний прогрес прийде швидко та, ймовірно, створить варіанти використання, які призведуть до масового впровадження для певних завдань.
  • Технічні гіганти та новачки залучають інвестиції – очікуйте боротьби, оскільки все більше великих компаній випускають свої системи або починають придбавати нові компанії, залучаючи інвестиції.
  • Нове модне слово: компанії почнуть оптимізувати роботу для генеративного ШІ.
  • Негативна реакція громадськості – обіцянка скорочення витрат часто є ще одним способом сказати про скорочення робочих місць, прокладаючи шлях до нового політичного погляду на людську працю, право власності на навчальні дані, а також на швидкість і масштаб регуляторних зусиль, таких як розробка ЄС законодавства щодо штучного інтелекту.

Світ нескінченних медіа?

Наслідки для засобів масової інформації – письмових, візуальних чи обох – приголомшливі. У статті в The Generalist ідея існуючої IP набуває дедалі більшої цінності, а її власники стають потужними охоронцями. Інші потенційні сценарії припускають, що креативність може балканізуватись між національними державами, оскільки платформи та технології розвиваються незалежно по всьому світу. Геополітичні питання приголомшливі.

Тим часом, які наслідки для художників, фотографів і бібліотек стокових зображень, коли оригінальні зображення доступні скрізь? Чи знайдуть «рукотворні», або, в даному випадку, «створені людиною» слова та зображення, перевагу серед цунамі ерзаців і кліше?

Оптимістичне прочитання перегукується з ідеями, сформульованими Фарісом Якобом, а саме ідеєю вдосконаленого людського творіння, яке примножує наші можливості, делегуючи важку роботу, таку як дослідження чи синтез, машинам.

Безсумнівно те, що ця потужна технологія може спричинити величезні збої. Щоб зрозуміти та використати його якнайкраще, сучасним мислителям потрібно буде придумати обґрунтування генеративного ШІ, яке виходить за рамки простої економії коштів.

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода