ГОГОЛЬFEST 2013: афіша, програма, заходи фестивалю

Довгоочікувана всіма ПРОГРАМА ГОГОЛЬFEST

Комментарии 2391Театральна программа

13 вересня

Ни Бог, ни Царь и не Герой
Ні Бог, ні Цар, ані Герой
Ni Dieu, ni César, ni Tribun
Neither God, nor Caesar, nor Tribune
??????????????

Перформанс-відкриття (Україна)

Режисер -  Влад Троїцький

За участі: ДахаБраха, DakhDothers, PortMone

Початок: 20-00, корпус Г1

Ми живемо тим життям, яке самі створюємо власними руками. Своїми руками ми будуємо і храм нашої віри.

У перформансі  за участі ДахиБрахи, Port Mone, DakhDaughters та нової академічної музики, складеться гімн творенню нового вільного життя, об’єднанню наших сердець, нашого розуму і наших рук у відродженні землі, де нам випало щастя жити.

Влад Троїцький поєднає усе – театр, музику, цирк, проекції, елементи шоу Стефано Рікарделя, А щоб кожен відчув свій внесок у будову власного світу, всі елементи поєднаються з флеш-мобом: будемо отримувати міцний заміс для фундаменту нового храму, храму творчості, простору свободи, за який ми боремось.

 

15 вересня

 «Біг, сповнений грації» / «Gracerunners» (Польща/Норвегія)
Хореограф – Каренн Фосс 
Тривалість: 60 хвилин

Початок о 20:00, корпус Г1
Вартість квитків: 50 грн.

«Біг, сповнений грації» - сміливий і потужний перформанс, який є водночас поетичним і критичним висловлюванням про наше з вами суспільство споживання. Крізь призму чуттєвої хореографії постають проблеми енергії, напруги, тривоги і виснаження у сучасному світі. Перебуваючи у постійному русі протягом вистави, актори з часом втомлюються, демонструючи, що енергія не є вічним ресурсом. І тоді виникає питання: що слідує за межею виснаження і де саме проходить ця межа? «Біг, сповнений грації» є своєрідним застереженням про те, що може трапитися, коли ті, хто мають все, починають хотіти ще більшого.  

«Перукарка» / «Fodrászn?» (Росія/Угорщина)
Режисер – Віктор Рижаков
Тривалість: 90 хвилин

Початок о 21:00, корпус К1
Вартість квитків: 100 грн.

Написана російською, а поставлена угорським театром трагікомедія розповідає про мрійливу і наївну перукарку Ірину з невеликого містечка. Типова самотня жінка, типова представниця сфери послуг. При хорошому освітленні їй дають тридцять років, при поганому, на жаль, - сорок. Вона приваблива для відвідувачів (від чого їх стає все більше), але її саму приваблює Євген – чоловік, який відбуває термін у в'язниці і пише їй листи, повні обіцянок і ніжності. Вона вміє стригти наголо тих, кого хоче не бачити якомога довше, і зовсім навпаки тих, кому симпатизує. Поруч з Іриною – така ж перукарка Тетяна. Такі ж проблеми, такі ж мрії... Тетяна вміє говорити, стригти і піддакувати. Але вона настільки неважлива для оповідання, що її грає чоловік.

Ірина утопічно чекає і вірить у нове, чисте і світле майбутнє і, як будь-яка жінка, хоче дітей, сім'ю, а головне – хоче виїхати до Москви, вирватися з провінційного болота, любити і бути коханою. Тому і знаходить виправдання всьому, навіть убивству...

 

ПРЕМ'ЄРА!!!

 сТАНЦІя (Україна/Франція)

Режисер — Стефан Рікордель (за участі Влада Троїцького)

За участі: Dakh Daughters Band

Тривалість: 1 год 20 хв, Початок: 22-00, корпус Г1

Вартість квитків: 100 грн.

Кожен із нас усвідомлює, що він самотній... Але іноді це відчуття стає дуже гострим. Залишаєшся лише ти зі своїм внутрішнім світом.
Вистава "...с ТАНЦІ...Я" - це і є внутрішній світ чоловіка, символом самотності якого є вокзал, станція. Місце, де всі завжди чекають. Місце, де ти завжди один серед юрби... В уяві чоловіка постійно виринає образ жінки. Спогад? Мрія? Сон? Жінка для нього - символ руху, життя, неймовірної сили, любові. Без жінки чоловік не існує.  

16 вересня

ПРЕМ'ЄРА!!!

«Лід» (Польща)

Режисер – Януш Опринський

Тривалість: 3 год . Початок о 18:30, корпус Г1

 Вартість квитків: 50 грн.

У рамках театральної програми відбудеться прем'єра вистави "Лід" відомого польського режисера Януша Опринського – спецпроект Міжнародного театрального фестивалю "Театральні конфронтації" в копродукції з театром "Провізоріум" та варшавським Драматичним театром за підтримки Інститу ім. Адама Міцкевича (Варшава).

В основу вистави лягла сценічна адаптація однойменного бестселера Яцека Дукая, визнаного одним з найбільш знакових польських романів останніх років. Монументальний твір культового автора-фантаста під покровом хвацько закрученої альтернативної історії розкриває цілий пласт глибоких філософських, історичних та соціальних проблем.

1924 рік. Першої світової війни ніколи не було і Польща досі перебуває під владою Російського Царя. Після тунгуського вибуху дивний лід, таємничий вид матерії, покрив частину Сибіру і почав стрімко поширюватися. Загадкові істоти з'являються у сніговій заметілі літньої Варшави…

У виставі беруть участь відомі польські актори Адам Воронович, Лукаш Левандовський і співзасновник театру "Провізоріум" Яцек Бжезинський.

19 вересня

«Капітан Джон Сміт» / «Captain John Smith»
Режисер – Вірляна Ткач (Україна/США)
Тривалість: 60 хвилин

Початок о 21:30
Вартість квитків: 100 грн.

Сюжет вистави побудований за мотивами книжки відомого мандрівника й авантюриста з Англії XVI ст. капітана Джона Сміта, який відомий своїми пригодами в Америці та тісним знайомством з індіанською принцесою Покахонтас.

Капітан побував у різних куточках Європи, Азії, Африки. Доля закинула його і до України: Сміту довелося тікати з полону в Османській імперії через Чорне море, після чого він деякий час перебував в Україні. Власне, цей уривок з його життя, який є у книзі «Правдиві подорожі, пригоди та спостереження Капітана Джона Сміта в Європі, Азії, Африці та Америці (з 1593 до 1629 р.)», і зацікавив експериментальну групу «Yara Arts Group» на чолі із Вірляною Ткач.

Постановка включає текст Сміта, українські думи про бранство та втечу через Чорне море, виконані американським співаком і бандуристом українського походження Юліаном Китастим, сучасні вірші Боба Голмана, який зіграє Джона Сміта, та іронічні пісні Сузан Гванґ, яка грає всіх його любих жінок. Проєкції автентичного матеріалу та візуального дизайну Михайла Шраґи з Нью Йорку та Володимира Клюзка з Києва.

20 вересня

«БалетКІ» / «БалетКИ»
Хореограф – Руслан Сантах (Україна)
Тривалість: 60 хвилин

Початок о 18:00, корпус Г1
Вартість квитків: 50 грн.

«БалетКІ» - це маленькі історії, створені мовою Контактної Імпровізації. 8 учителів контактної імпровізації із 5-ти міст України спонтанним чином потраплятимуть до різноманітних тематичних ситуацій танцю і безпосередньо перед глядачами створюватимуть живі історії. Ця вистава представляє мистецтво імпровізації, перформансу і танцювальної взаємодії між людьми. Кожна історія – жива, свіжа і неповторна. Усе, що ви побачите під час видовища, більше не повториться ніколи і ніде

 

«Гогольревізор» / «Гогольревизор»
Вистава студентів Школи-студії МХАТ
Режисер – Віктор Рижаков (Росія)
Тривалість: 2 години без перерви

Початок о 18:30 та о 22:00, Корпус К1
Вартість квитків: 100 грн.

Це зовсім новий «Ревізор», знайомий і водночас дуже незвичний – переважно тому, що п'єса сконструйована і зіграна зовсім молодими людьми, які гостро відчувають подих сучасності.

Місце дії – арт-клуб «Ревізор» в умовному (і дуже гоголівському!) місті N. Тут всі свої - і глядачі, і артисти. У невеликому містечку саме клуб служить місцем, де «вирішуються» всі справи; місцем, де немає тиші – все напоказ, все назовні. Городничий співає в караоке «Золоті куполи», але що тут такого – адже він і справді впевнений, що вони «душу нашу радують»! Шлунок голодного Хлєстакова, ще не прийнятого за ревізора, виконує арію на відомий мотив «же не манж па сіс жур»...

«Гогольревізор» – це публічне виконання тексту відомої комедії Гоголя в ритмах сьогодення. Текст співають, читають в манері репу, передають один одному, наближають до себе і віддаляють на потрібну відстань, сміються над ним і «над собою», повторюють по декілька разів, і щоразу заново, наново – і все це для того, щоб домогтися чесного, сучасного звучання. Це нескінченний, замкнутий сюжет повторення і відтворення в різних місцях і часах універсальних типажів російської дійсності, російської нескладності «таких хороших людей» – історія вічна і сьогоднішня і, безумовно, гоголівська.

21 вересня
літературно-музичний перформанс 
АЛЬБЕРТ, АБО НАЙВИЩА ФОРМА СТРАТИ

Юрій Андрухович текст, голос
Уляна Горбачевська голос
Марк Токар контрабас, голос
Анатолій Бєлов графіка
vj group «CUBE» відео
Віктор Новожилов звук
Оля Михайлюк ідея проекту

Початок о 16:00, Кінотеатр

вартість  квитків  70 грн. 

Юрій Андрухович: «Вистава «Альберт» створена за моїм однойменним оповіданням, що колись увійде до збірки про видатних нечестивців усіх часів. У центрі нашого дійства — історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров'ю угода чомусь не спрацювала — й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок. Історію Альберта ми намагаємося розіграти в дусі середньовічного мораліте, залишаючи у фіналі знаки запитання, що стають знаками надії». 

Юрій Андрухович — письменник і перекладач, безпосередній учасник Станіславського феномену, який свого часу новою постмодерною формою підірвав загальне уявлення про українську культуру. Андрухович і надалі багато експериментує, часто проявляючись не лише як автор текстів, але і як співак, і як актор, що йому вдається. Вистава «Альберт, або найвища форма страти» за його новим твором — це гра слів, інтонацій, жестів, що виникає у відчайдушній, ризикованій і водночас гармонійній взаємодії з чудовими музикантами — контрабасистом Марком Токарем і співачкою Уляною Горбачевською. Виставу доповнює тонка, іронічна, пронизлива графікою Анатолія Бєлова, що оживає під час вистави завдяки роботі vj group «CUBE». Аудіо-атмосферу дійства підтримує звукорежисер Віктор Новожилов. Автор ідеї проекту — Оля Михайлюк — обіцяє, що під час ГогольFestу особлива увага приділятиметься музичним та інтонаційним нюансам, на відміну від інших показів тут все буде стримано й мінімалізовано, але від того не менш глибоко. 

Проект здійснюється за підтримки програми і³ Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». 
Партнер проекту — група компаній «Хмелева».

 

 «Інтимне коло» / «Petit Comité»
Хореограф – Тереза Нієто (Іспанія)
Тривалість: 60 хвилин

Початок о 20:30, Корпус Г1
Вартість квитків: 50 грн.

У цій сучасній танцювальній виставі чотири артисти представляють «шість маленьких поем, створених лише зі світла й тіла» на витончено освітленій сцені. Шість пошуків, бажань, емоцій, зустрічей. Шість станів, шість домівок і шість відносин. Шість хореографічних номерів різного характеру, які наче віддзеркалюють різні психологічні стани, через які проходить герой, де тіла з’єднуються й переплітаються, наче намагаючись створити одне ціле, але завжди уникають повного контакту, щоб зрештою загубитись у самотності внутрішнього світу кожного, поглядами, повними пристрасті та поглядами, що загубились у пошуку порятунку, щирих пестощів та повних почуття поцілунків.  Сповнена правдивістю, чуттєвістю та красою, вистава представляє на споглядання людину, позбавлену будь-яких комплексів щодо демонстрації собі самому найпотаємніших своїх пристрастей. Це наче дзеркало, яке відображає глибокі та справжні почуття, що людина зберігає всередині і зазвичай воліє не випускати назовні та переживати вдома у колі близьких людей.
 

Академічна сцена ГОГОЛЬFEST 2013

«Музичний неф»

Детальніша інформація по кожній програмі – незабаром, слідкуйте за новинами!

Організатор: Дім освіти та культури «Майстер-клас»

Програмний куратор – Ірина Плехова

Творчі куратори – Мирослава Которович, Вікторія Польова

Створення простору музики – особлива складова в житті кожної людини: незважаючи на те, ким ти є у цім творенні – самим творцем, виконавцем чи слухачем. Музика виписує нову архітектуру людського сприйняття, співіснування, співзвуччя людських ідей, почуттів, емоцій, дій. У ній глибинні «деміургічні» сили починають свій переможний – споконвіку переможний – хід. Завдяки музиці ти прокидаєшся, а, оговтавшись від власної непритомності, раптом бачиш, що потрапив у новий простір, наповнений світлом, красою, повітрям свободи. Це відчуття провокує, манить й вступає з тобою у діалог чи суперечку. Цей простір виструнчує тебе, а далі приходить розуміння – це саме ти сьогодні описуєш й вибудовуєш цей простір.

14 вересня

15:00 – 16:00

Сольний проект «Фортепіанна музика ХХ і ХХІ сторіччя» від Володимира Лавриненка (Україна-Швейцарія) / За підтримки Посольства Швейцарії.

 

У програмі:

Пауль Хіндеміт – Соната для фортепіано №3 (1936)

Джон Кейдж – «На природі» (1948)

Святослав Луньов – з циклу «Мардонги» (1992 – 2005)

Олексій Ретинський – «...і тропа розширювалася» (2013)

 

18:00 – 20:00

Концерт Національного ансамблю солістів «Київська Камерата» (диригент – Валерій Матюхін) і Національної заслуженої академічної капели України «Думка» (диригент – Оксана Никитюк).

 

У програмі твори Вікторії Польової (Богородичні піснеспіви) та Олівьє Мессіана (Маленька Літургія), Гії Канчелі. Солісти – Богдана Півненко (скрипка), Мирослава Которович (скрипка).

 

 

15 вересня

 

15:00 – 16:00

Концерт Російського-Українського проекту з програмою «Fіn de Siecle». Учасники проекту: Сергій Лєтов/Юрій Яремчук/Сергій Радзецький/Дмитро Радзецький.

 

18:00 – 20:00

Концерт музики Едуарда Артєм’єва за участі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України (диригент – Микола Лисенко).

 

 

16 вересня

 

19:00 – 20:00

Проект «KRAPLYNY : МІНІМАЛІЗМ +» (авторка – Мирослава Которович).

 

Музика «емоційного мінімалізму» на цьогорічному ГОГОЛЬFESTце не лише поєднання в одній програмі цікавих творів композиторів останніх двох століть, а й творчий виконавський експеримент, у якому беруть участь топові українські музиканти, однак у незвичних для себе інтерпретаціях й іпостасях. Так, новий колектив – Камерний ансамбль «PHЇORX» (керівник і солістка – Мирослава Которович) на сцені створюватиме своєрідні художні замальовки-краплини з почуттів, емоцій, споглядань за плином музики, голосних роздумів через її мову. Окрім того, нову інтерпретацію вже відомих творів запропонує KYIV Classic Accordion duo, а український композитор і віолончеліст Золтан Алмаші  долучить аудиторію до своєрідного оформлення книги музики. Партії маримби, кампанеллі, завдяки Євгенові Ульянову, виокремлять особливі барви в музиці мінімалізму. І звісно, голос української співачки, солістки Національної опери України Сусанни Чахоян резонуватиме з емоцією музичної краплини, здатної в одну мить перетворити світ довкола.

 

У програмі – твори Філіппа Гласса (США), Ейтора Вілла-Лобаса (Бразизилія), Давид Макор (Нідерланди), Золтана Алмаші (Україна), Бориса Альварадо (Чилі), Ясуо Суейосі (Японія).

 

Учасники: Камерний ансамбль «PHЇORX» (керівник і солістка – Мирослава Которович), KYIV Classic Accordion duo

 

Солісти – Сусанна Чахоян (сопрано, солістка Національної опери України)

Золтан Алмаші (віолончель)

Євген Ульянов (маримба, кампанеллі)

Мирослава Которович (скрипка)

 

17 вересня

 

18:00 – 20:00

 

Музично-візуальний проект «Дорога зі скла» від проекту «ТЕЛЬНЮК:Сестри» й канадського художника Ігоря Поліщука.

Прем’єра композиції Валентина Сильвестрова на слова Станіслава Тельнюка «Дівчатко-кленчатко».

 

 

18 вересня

 

18:00-20:00

 

Спецпроект у рамках ГОГОЛЬFEST 2013 - фестиваль «Давня музика в Києві»  презентує концертну програму «Lege artis».

Учасники: Ансамбль давньої музики під керуванням Костянтина Чечені, вокальний ансамбль старовинної музики «Алітея» (художній керівник Жанна Гончаренко), ансамбль «Silva rerum» (художній керівник Тетяна Трегуб), театр історичного танцю «Алентрада» (художній керівник Ярослава Прокопчук).

 

 

 

 

 

19 вересня

15:00 – 16:00

Лекція-концерт «Гітара в Україні» за участю лауреатів міжнародних конкурсів. Ведучий – заслужений діяч мистецтв України Костянтин Чеченя. Показ фільму режисера Сергія Пархомова «Гітара tutta la forza».

 

18:00 – 19:00

Концертна програма MEDITATIO 1 (Ритуал памяті Олександра Нестерова) від українського піаніста Євгена Громова.

У програмі: твори Карлгайнца Штоггаузена (Німеччина), Леоніда Грабовського (Україна – США), Мортона Фельдмана (США), Джона Кейджа (США), Дьордь Куртаґа (Угорщина – Франція).

 

19:00-20:00

Концерт проекту «Duo nostri temporis» Дмитро Пашинський – кларнет, Ігор Єрмак – флейта, Олексій Шмурак – фортепіано)

 

У програмі:

Арам Ованнісян - Klange der verwusteten Taler I

Софія Ґубайдуліна - Звуки лісу

Олів'є Мессіан - Чорний дрозд

Олексій Шмурак - Два трансцендентних етюди

Артур Аванесов - Leise

Джачінто Шельсі - Ko-Lho

 

 

20 вересня

19:00 – 20:00

Концерт Харківського гітарного квартету у складі Сергій Горкуша, Максим Трянов, Ірина Половинка, Андрій Брагін.

Програма:

Даніель Кесснер (США) «Reverberance» у 4х частинах

Аллен Брінгс (США)  «Digressions»

Філіпп Гласс (США) «Quartet 3». Присвята пам’яті сучасного японського поета й драматурга Йкіо Місімі. У 6-ти частинах;

Лео Бравер (Куба) «The Cuban Landscape with raine»; «Toccata»; «The Cuban Landscape with rumba»;

Андрій Андрушко (Україна) «Literacy path» : прем’єра твору на ГОГОЛЬFEST 2013.

 

 

21 вересня

15:00 – 16:00

Концертна програма «Танго і джаз» від юних скрипалів Тетяни Жмендак та Іллі Бондаренка.

 

18:00 – 20:00

Концертна програма New Era Orchestraю Диригент – Тетяна Калениченко (зал Г1).  

 

22 вересня

14:00-17:00

 

Спецпроект у рамках ГОГОЛЬFEST 2013 - фестиваль «Давня музика в Києві»  презентує концертну програму «Краще крізь віки».

Учасники: солістка Ніна Матвієнко, Ансамбль давньої музики під керуванням Костянтина Чечені, народна артистка України Наталія Свириденко, Марія Гурінаї (клавесин) та Костянтин Кобилянський (вокал), вокальний ансамбль старовинної музики «Алітея» (художній керівник Жанна Гончаренко), студія старовинного танцю «Джойссанс» (художній керівник Наталя Скорнякова), ансамбль «Silva rerum» (художній керівник Тетяна Трегуб), Тараса Компаніченко та гурт «Хорея Козацька».

 

18:00 – 20:00

Концерт Національного камерного ансамблю «Київські солісти». Диригент – Володимир Сіренко. Солістка – Мирослава Которович.

У програмі – твори Дмитра Шостаковича, Вікторії Польової. 
 

Кіно-події Гогольfestу-2013

До програми «Кінотеатру» увійдуть покази короткого метру від фестивалю «Молодість», програма фестивалю документального кіно «Docudays», треш-кіно від «УПВ Арт-Груп», відео-ролики соціальної реклами фестивалю «МолоДія», 6 стрічок від «Української Кіно-Асоціації», а також декілька короткометражних фільмів від студій «HighLight Pictures», «CinemaHall», «Cine Fantom» та «Чеського Культурного Центру».

Окрім цього, в фестивальні дні відбудуться покази таких картин, як «Креденс» українського режисера Валентина Васяновича, «Серце на долоні» (останнє кіно за участі Богдана Ступки), «Констанс» та «Чвал» польського режисера Кшиштофа Зануссі, «Delirium» українського режисера Ігоря Подольчака, документальні стрічки польського режисера Яцека Блавута. Відкриватиме фестиваль німий фільм українського режисера Миколи Шпиковського «Хліб» (яке свого часу було заборонене) під супровід гурту «PortMone».

Особливою подією стане приїзд Кшиштофа Зануссі та зустріч з молодими режисерами на тему «ПОШУК ІДЕАЛЬНИХ РІШЕНЬ У КІНО».

Особливу увагу варто приділити проекту «Альманах Гогольfest». Починаючи з 15 серпня до початку фестивалю більш, ніж 30 режисерів, що відгукнулися на пропозицію організаторів, створюватимуть власне кіно на території фестивалю. Це люди з різним досвідом роботи в кіно: дехто вже давно працює в цій сфері та має власні роботи (10 з них будуть представлені на фестивалі), хтось має досвід в суміжних галузях (як-то телебачення, мистецтво фотографії та ін.), а хтось поки що не має досвіду, але має величезне бажання проявити себе. Режисери не обмежені у виборі жанру (окрім того, що це має бути короткий метр, не більше 20 хвилин), тематики, засобів виразності, прийомів. Технічні питання намагаються вирішувати самостійно, іноді за допомогою організаторів, а іноді допомога надходить від людей, які відгукуються на опубліковані прохання в соцмережах. Найкращі із створених стрічок будуть продемонстровані в «Кінотеатрі» фестивалю.

Мета проекту «Альманах Гогольfest» – довести, що для зйомок українського незалежного кіно немає перешкод. Проблема, скоріше, полягає в пошуках місця для демонстрації фільму. Фестиваль частково вирішує цю проблему, сподіваючись на те, що покази фільмів отримають резонанс серед продюсерів, допоможуть талановитим режисерам знайти можливості для створення та показу своїх творів. Окрім цього, всі режисери, задіяні в проекті «Альманаху», контактують один з одним під час зйомок, діляться думками та враженнями. Така комунікація також може вирішити питання технічного забезпечення, пошуків знімальної групи, творчих пошуків і т.д.

Куратори кіно-програми виокремлюють тематичні дні, такі як День українського кіно та День кіно-хепенінга від експериментального театру «6 level».

Паралельно з «Кінотеатром» працюватиме альтернативна сцена з величезним екраном та лаунж-зоною. 
 

Музична програма

13 вересня

Музичний кіноперформанс Коло Дзиґи. Хліб

Центр Довженка представляє відреставрований художній фільм "Хліб" (реж. Микола Шпиковський, 1929 р.) у музичному супроводі Port Mone (Білорусь)

 Початок: 21-00, корпус Г1

Заборонений на третій день після прем’єри й надовго викреслений з історії українського кіно, фільм Миколи Шпиковського, було геніально зафільмовано оператором Олексієм Панкратьєвим. Панорамні, замислені довгі плани  чергуються з динамічними графічними композиціями, тлом яких виступала земля та небо, підносячи побутову тему сівби та збору врожаю на рівень епічного виразу. Музика Port Mone (Білорусь), сповнена пантеїстичної, ба навіть метафізичної щирості, якнайліпше пасує до епічного «Хлібу», до якого гурт написав супровід.

КОЛО ДЗИҐИ – серія ініційованих Центром Довженка музичних кіноперформансів, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів в супроводі сучасної музики.

 

14 вересня

Проект «Мапа ріки»

ДахаБраха (ua) & Karbido (pl) Metamorphosis (ch)

Початок: 19-00, корпус Г1

Вартість квитків: 80 грн.

Натхненням для створення першого спільного проекту гуртів Карбідо та ДахаБраха «Мапа Ріки» стала географія, топографія й тема води та ріки -  амбівалентного символу як творчої, так і деструктивної сили. З одного боку, ріка символізує плодючість, рух та активність; з іншого – перешкоду, а також небезпеку, пов’язану з повінню, заливанням, потопленням. Музичне натхнення цією темою з музичної точки зору базується на зустрічі двох підходів: гурту ДахаБраха, джерела музики якого сягають української автентики та завжди музично шукаючий, деконструктивний та експериментуючий польський гурт Карбідо (основні проекти – аудіо-візульний перфоманс «Столик», музична серія, натхненням для якої стала архітектура Music4Buildings, спільна з Юрієм Андруховичем поетично-музично-мультимедійна трилогія «Самогон-Цинамон-Абсент»).
Продовженням проекту стане запис диску у 2014 році.
 
Гурт "Карбідо" - це вільний вибір аванґардних митців, що хочуть займатися музичним, театральним та художнім експериментом. Гурт із Вроцлава засвідчив: все, що дає натхнення - дозволене, хоча щось має більше значення: кримінальний джаз, ідилічні мелодії, відкритість як у народній музиці, енергія контрастів.
Команда Карбідо - і це аж ніяк не точне визначення їхньої музики - із запалом вигадує і перетворює власні загадки. Вони граються із звичками слухача, а в той же час відчиняють двері перед тими, хто допитливо досліджує світ, та завзятими оптимістами, що люблять мчати на повній швидкості по горбистій дорозі.

Гурт «ДахаБраха» - це багаторічний експеримент у царині космології людської душі. Він ґрунтується на вірі наших предків, теорії хаосу та метафізиці пісенної творчості народів світу.  Із цього синтезу і бажання створювати музику не лише усвідомленою, але й одухотвореною, група "ДахаБраха" виокремила свій стиль, з якого власне формується новий епос. 

Гурт Metamorphosis (Метаморфозис)  - це віртуозне поєднання класичної інструментальної музики із зарядом енергійного панку.  Струнний квартет по-новому використовує  акустичні інструменти та електронну обробку, міксуючи контемпорарі, панк-рок, поп та фолк.  До складу чесько-австрійського гурту входять:  Ян Каван (віолончель), Мартін Алачан (акустична гітара), Крістоф Пайєр (скрипка) і Річард Дойч (електрогітара). Музиканти відомі як творці саунд-треків до знаменитих німих фільмів. Наприклад, класичних кінострічок – «Носферату» (Мурнау, 1921), «Голем» (Вегенер, Бьозе, 1920)  та «Екстаз» (Махати, 1993).      

Концерт відбудеться за підтримки Польського Інституту в м. Київ та Чеського культурного Центру в м. Київ

19 вересня

Концерт Грозовская бенд та Dakh Daughters

Початок: 20-00, корпус Г1

Під  час концерту пройде показ  моделей дизайнера, учасниці еко-програми фестивалю, Полини Велер. Дизайнер представить свою колекцію одягу з рекламних банерів

 

20 вересня

Проект AnyKey:  Autumn Solvent 3 Bye-Bye, Brains

Початок: 21-00, Корпус Г1

Вартість : 80/ 120 грн

На одній сцені виступатимуть відразу 3 божевільних проекти, вони безстрашно змішують стилі та напрямки, ламають стереотипи і плюють на всі обмеження!

Монстри 8bit / chip-tune folk, glitch-pop, cartoon-core, balkan breaks та іншого музичного авангарду: Ganpol und Mit [France], Eat Rabbit [France], Banda Arkan [Ukraine]

Gangpol und Mit

Це абсолютно неповторний французький дует, що складається з геніальних безумців: Sylvain Quement, він же Gangpol, який створює chip-tune-pop-glitch музику надзвичайно вбивчої краси, та

Guillaume Castagne, він же Guillaumit, відповідає за графічну частину проекту, яка живе у своєму особливому світі deviant карикатури.  Ці хлопці відомі по всьому світу, вони побували в Японії, Канаді, Мексиці, Бельгії, Румунії, Росії тощо ... Вони виступали в лайн-апі з такими музикантами, як Felix Kubin, Kiiiiiii, La Veuve Moustache, dj Couleurs, Dragibus, Bodens і багатьма іншими! Їх дискографія починається з 2004 року і, на даний момент,  близько 10-ти альбомів (включаючи їх роботи в інших проектах).

Eat Rabbit!

Цей crazyman вже бувалий гість в столиці! Психодинамічна музика, народжена за кордоном уявлення про "нормальне", у якій змішані ніжне божевілля і чорний гумор - це саме те, що це дивна тварина приносить з собою! Щоразу "Кролик" дарує своїм слухачам незабутні враження своїм забавно-розривним виступом у форматі LIVE!

https://soundcloud.com/eat-rabbit

Banda Arkan

Ідея створити гуцульську саундсістему - вільну музичну формацію на межі істинної етнічної традиції та сучасної музики виникла у діджея Binghi в 2006 році. От і з'явилася БАНДА АРКАН .

 Така б музика лунала на  сучасних дискотеках , якби гуцульські музиканти спустилися з гір на клубний танцпол і замість скрипки , цимбалів і бубна заграли б на діджейському пульті і ноутбуках разом з ямайськими растафараямі .

З останньої появи Банди Аркан на Gogolfest пройшло вже пристойно років і хлопці вже встигли пограти з тих пір і на Венеціанській бієнале мистецтв (Biennale Arte di Venezia), і в польських горах на Лемківської Ватрі , і в Любліні на Noc Kultury , в лісах і на морському березі і ,навіть, разок на паперті !  https://www.facebook.com/bandaarkan


 

Обсудить с другими читателями:
Погода