Через безпосередні травми та стани, викликані війною, ймовірно, збільшується кількість людей з порушеннями моторики та мовлення. Крім того, непрямі впливи, такі як стрес та недоїдання, викликають підвищений ризик інсульту, який також може призвести до моторних та мовленнєвих порушень, а доступ до терапії цих порушень залишається обмеженим. Також багатьом українцям, які тимчасово залишили Україну та перебувають у зарубіжних країнах, складно отримати необхідну їм допомогу, оскільки їхня страховка не покриває терапії комунікативних розладів в іншій країні. Крім того, патології комунікації мовно-специфічні, тобто їм важко отримати необхідну допомогу рідною мовою за межами України.
Коли у когось лише порушення мовлення, він або вона ще може писати для спілкування. Але коли є також труднощі з моторними функціями, як ми обговорювали, люди можуть опинитися без можливості спілкуватися. Завдяки Look to Speak навіть якщо хтось не може спілкуватися голосом, він може спілкуватися очима. Це дозволяє їхньому оточенню, близьким слухати та розуміти їх по-новому. Спілкування — це двосторонній процес, і програма Look to Speak може служити в ньому мостом.
В Україні Look to Speak представлено за підтримки першої леді України Олени Зеленської, яка відзначила вчасність цього запуску:
“Здатність спілкуватися та взаємодіяти з людьми навколо є частиною ключових потреб кожного. Для більшості вона є непомітною та автоматичною, як, наприклад, процес дихання. Проте внаслідок різних обставин людина може втратити цю здатність, не мати можливості говорити чи користуватись комп'ютером, планшетом, мобільним телефоном та іншими пристроями. Особливо зараз, коли, війна щоденно множить ризики опинитись у такій ситуації, ми як суспільство маємо об’єднуватись і максимально допомагати одне одному долати ці страшні обставини. Одним із прикладів відповідальної взаємодії України зі світовими технологічними лідерами є локалізація додатку Look to Speak від Google. Він допомагає людям із порушеннями опорно-рухового апарату та мовлення спілкуватися за допомогою руху очей. Це прибирає бар'єри у спілкуванні, даючи можливість кожному і кожній бути почутими. Приємно, що українські громадські організації у сфері охорони здоров’я, медичні установи та всі, хто цього потребує, можуть використовувати передові цифрові рішення, тепер адаптовані під потреби українських користувачів. Я впевнена, що такі ініціативи як Look to Speak не лише відкриють нові можливості для наших громадян, але й стануть прикладом для інших технологічних компаній, що зараз допомагають Україні”.