Google представляє додаток Look to Speak в Україні

Майже два роки тому Google запустив Look to Speak – додаток для Android, що дозволяє обирати готові фрази та відтворювати їх уголос, використовуючи свої очі. Відтоді додаток було запущено ще 18 мовами. Зовсім нещодавно зробили додаток доступним українською мовою, щоб допомогти людям, які тимчасово покинули свої домівки через війну, та цивільним і військовим, які отримали поранення або травми внаслідок російського вторгнення.

Коментарі 1341

Через безпосередні травми та стани, викликані війною, ймовірно, збільшується кількість людей з  порушеннями моторики та мовлення. Крім того, непрямі впливи, такі як стрес та недоїдання, викликають підвищений ризик інсульту, який також може призвести до моторних та мовленнєвих порушеньа доступ до терапії цих порушень залишається обмеженим. Також багатьом українцям, які тимчасово залишили Україну та перебувають у зарубіжних країнах, складно отримати необхідну їм допомогу, оскільки їхня страховка не покриває терапії комунікативних розладів в іншій країні. Крім того, патології комунікації мовно-специфічні,    тобто їм важко отримати необхідну допомогу рідною мовою за межами України.

Коли у когось лише порушення мовлення, він або вона ще може писати для спілкування. Але коли є також труднощі з моторними функціями, як ми обговорювали, люди можуть опинитися без можливості спілкуватися. Завдяки Look to Speak навіть якщо хтось не може спілкуватися голосом, він може спілкуватися очима. Це дозволяє їхньому оточенню, близьким слухати та розуміти їх по-новому. Спілкування — це двосторонній процес, і програма Look to Speak може служити в ньому мостом.

В Україні Look to Speak представлено за підтримки першої леді України Олени Зеленської, яка відзначила вчасність цього запуску: 

“Здатність спілкуватися та взаємодіяти з людьми навколо є частиною ключових потреб кожного. Для більшості вона є непомітною та автоматичною, як, наприклад, процес дихання. Проте внаслідок різних обставин людина може втратити цю здатність, не мати можливості говорити чи користуватись комп'ютером, планшетом, мобільним телефоном та іншими пристроями. Особливо зараз, коли, війна щоденно множить ризики опинитись у такій ситуації, ми як суспільство маємо об’єднуватись і максимально допомагати одне одному долати ці страшні обставини. Одним із прикладів відповідальної взаємодії України зі світовими технологічними лідерами є локалізація додатку Look to Speak від Google. Він допомагає людям із порушеннями опорно-рухового апарату та мовлення спілкуватися за допомогою руху очей. Це прибирає бар'єри у спілкуванні, даючи можливість кожному і кожній бути почутими. Приємно, що українські громадські організації у сфері охорони здоров’я, медичні установи та всі, хто цього потребує, можуть використовувати передові цифрові рішення, тепер адаптовані під потреби українських користувачів. Я впевнена, що такі ініціативи як Look to Speak не лише відкриють нові можливості для наших громадян, але й стануть прикладом для  інших технологічних компаній, що зараз допомагають Україні”.

 video
За матеріалами пресрелізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода