Google в Австралії пообіцяв не давати у пошуковій видачі проксі і дзеркала піратських сайтів

Google уклав меморандум з правовласниками Австралії: пошукова система обіцяє блокувати проксі і дзеркала піратських сайтів без рішення суду. Новий меморандум покликаний усунути ситуацію, коли альтернативні урл-адреси сайтів, заблокованих через суд, легко знаходилися.

Коментарі 1067

У минулому Австралія користувалася репутацією розсадника піратства. Правовласники регулярно зверталися за допомогою до влади, спільно лобіюючи прийняття Закону про блокування доступу до краденому контенту. Він був прийнятий в 2015 році, відразу після цього були подані перші запити від правовласників. З тих пір інтернет-провайдери заблокували доступ до безлічі сайтів, які порушують права інтелектуальної власності.

Залишалася проблема проксі, дзеркал і їх видачі у пошуку Google та інших пошукових систем. У зв'язку з цим, в 2018 році був прийнятий новий закон, що спростив блокування доступу до цих типів сайтів. Спочатку Google опирався нововведенням, але минулого року пошукова система добровільно погодилася видалити сотні сайтів з австралійської видачі без судового рішення.

Як відомо, після блокування незаконний сайт часто заводить нові домени, які легко знайти через пошук. Доступ до нових урлів, звичайно, можна знову закрити через суд, але це місяці роботи. «Пірати користуються часом між створенням нелегального сайту-дзеркала, змінюючи одну букву в адресі, а нам потрібно три-чотири тижні, щоб провести позов через судову систему», — пояснив Грехем Берк, голова Creative Content Australia. Таким чином угоду закриває величезну

В'ячеслав Мієнко, глава Ініціативи «Чисте небо», яка займається боротьбою з крадіжкою контенту в Україні, прокоментував: «Відмінний приклад В2В співпраці. Об’єднання різних гравців ринку зі спільними цінностями завжди дає хороші результати. У 2017 році ми втілили на законодавчому рівні досудовий механізм блокування нелегальних ресурсів, але нам все ще необхідна активніша позиція регулятора (прим. — Мінекономіки) у цьому питанні. Законодавство про блокування ресурсів провайдерами в Україні не досконале, але ми працюємо у цьому напрямку. Співпраця з Google з автоматичного блокування у пошуковій видачі посилань на нелегальний контент у нас з'явилася, як мета, у 2019 році. Раді, що це вже має практичну реалізацію у світі і впевнені, що Google відгукнеться і на наші пропозиції про співпрацю».

«Ми сподіваємося, що ці заходи стануть ще одним кроком на шляху до захисту авторських прав і дадуть правовласникам швидке рішення», — заявила Люсінда Лонгкрофт, директор з державної політики Google Australia.

За даними Sydney Morning Herald

Обговорити з іншими читачами:
Погода