Gradus Research провели дослідження щодо поширеності проблеми спалювання в Україні

87% українців знає, що дим від спалювання трави та гілок на ділянках шкідливий для здоров'я і забруднює повітря, і 35% продовжують це робити

Коментарі 1188

Українська дослідницька компанія Gradus Research доєдналася до масштабної всеукраїнської соціальної ініціативи «Нам цим дихати».

Gradus Research провели дослідження щодо поширеності проблеми спалювання в Україні, сприйняття і ставлення українців до процедури спалювання, рівня знань про небезпеку цього процесу, наслідки та альтернативи.

За результатами перших досліджень Gradus, Юлія Карпушина, CEO Amplifi Ukraine та Анна Жуковська, СЕО Isobar Ukraine ініціювали та запустили масштабний всеукраїнський інформаційний проєкт «Нам цим дихати» разом з партнерами: агентствами Amplifi Ukraine та Isobar Ukraine, громадською організацією Центр розвитку інновацій та ПРООН. Це перша в Україні масштабна кампанія щодо вирішення проблеми спалювання в такому масштабі, коли задіяні національні медіа (телебачення, радіо, видання) і діджитал. До ініціативи вже приєдналися канали Inter Media Group і Медіа Група Україна.

Наразі Україна - на 43 місці у світі за забрудненням повітря. Ще у 2019 країна була на 60-му місці. Основна мета ініціативи - зупинити цю сумну тенденцію, зменшити спалювання бур’яну, сухої трави та сприяти переходу українців до екометодів перероблення сільськогосподарських залишків (наприклад, компостування).

Згідно з опитуванням Gradus, 87% українців знають про небезпечні наслідки спалення сухої трави, зів'ялого листя, бур'яну, 40% спалювали суху рослинність хоча б раз за останні 3 роки. При цьому 35% продовжують це робити зараз.

80% з тих, хто спалює бур’ян та траву, знають, що цей процес завдає шкоди здоров’ю. До того, майже 40% респондентів не знають про альтернативні методи утилізації сухої трави, зів'ялого листя, бур'яну, крім його спалення, що дає зрозуміти необхідність інформування населення про проблему та методи її вирішення. “Результати дослідження підтверджують гіпотезу про те, що дуже важливо налагодити правильну комунікацію з українцями про наслідки паління трави та вказувати на доступні альтернативи, які можна використовувати вже сьогодні”, - відмічає Євгенія Близнюк, CEO&Founder Gradus Research.

З основних причин відмови від спалювання сухої трави, зів'ялого листя чи бур'янів опитані називають: інформацію про небезпечні наслідки від спалювання (74%), майже 20% перестали це робити на прохання близьких, дітей, онуків і 17% почали використовувати альтернативні методи утилізації. Ініціаторка проєкту Юлія Карпушина, CEO Amplifi Ukraine, наголошує: “Результати дослідження тільки підтверджують припущення про те, що говорити про шкоду та рішення спалювання потрібно як напряму з власниками домогосподарств, так і через дітей-онуків з проханням вплинути на старше покоління”.

 video

Як змінилося ставлення українців до проблеми компанія Gradus ще раз дізнається по завершенню ініціативи #намцимдихати. Дуже сподіваємося, що завдяки проекту більшість опитаних змінить свою точку зору щодо спалювання.

Дослідження було проведене соціологічною компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 9 березня 2021 року, розмір вибірки: 1221 респондентів.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода