Гурт «Друга ріка» передав 100 тисяч гривень на благодійність з акустичного концерту «ІНША РІКА» у Києві

8 жовтня гурт «Друга ріка» зіграв благодійний акустичний концерт «ІНША РІКА», перший в Києві від початку повномасштабного вторгнення.

Коментарі 646

Виступ музикантів, крім дотримання зобов’язань перед глядачами, які придбали квитки до 24 лютого, мав на меті зібрати кошти на підтримку діяльності благодійного фонду «Вектор – оптична лабораторія», де безкоштовно ремонтують прилади для ЗСУ.

На концерт були запрошені волонтери і військовослужбовці з родинами. Виступ відбувся у теплій дружній атмосфері. Музиканти зіграли в акустичній версії улюблені всім знайомі пісні «Три хвилини», «Вже не сам», «Фурія», «Секрет», «Так мало тут тебе» та інші, дещо з маловідомого репертуару і свою нову пісню «Чи ти почув».

«Наче звичайний концерт, яких ми відіграли сотні, але чомусь перед виходом і перші хвилини на сцені я хвилювався так, ніби вперше. Ми проїхали тисячі кілометрів, виступаючи у Європі – знайомились з новою публікою та зустрічались із добре знайомими шанувальниками, але концерт вдома для рідної публіки – надзвичайно важливий і відповідальний момент, який змусив нас хвилюватися. Мабуть, тому що для мене це був своєрідний звітний концерт, як символ повернення та продовження життя. Дякуємо вам за цю хвилюючу мить… Повернення…», — прокоментував концерт фронтмен гурту Валерій Харчишин.

Перед виступом музиканти оголосили про збір коштів на своїх сторінках у соцмережах. Зробити донат також була можливість у відвідувачів концерту і готівкою, для цього перед входом у зал була розташована спеціальна скринька, або скориставшись QR-кодом. Загальна сума, яку гурт передав у БФ «Вектор – оптична лабораторія» – 100 000 грн, вона складається із зроблених українцями пожертв та частини коштів з продажу квитків.

«Ми, ті люди, хто безпосередньо не бере участі в бойових діях, та маємо найважливішу задачу – посилювати нашу армію в тій сфері, де ми є спеціалістами. Підтримка армії діячами культури та мистецтв надважлива і доводить, що у своїй боротьбі українці єдині. На отримані від гурту «Друга Ріка» гроші ми відремонтуємо військові оптичні прилади на суму понад $30 000 і відправимо їх на фронт. Справні тепловізори, прилади нічного бачення та інші оптичні пристрої допоможуть нашим воїнам зберегти життя на полі бою, а значить, користь від нашої роботи буде безсумнівною», — розповів військовий волонтер, засновник «Вектор Оптична лабораторія» Ігор Федірко.

Благодійний фонд «Вектор – оптична лабораторія» проводить дороговартісні ремонти за кошти благодійників по запиту від військовослужбовців. Їхня діяльність триває вже більше 7-ми років. Маючи великий досвід роботи з оптикою та розуміння, через які помилки найчастіше робляться під час використанні приладів, керівниками лабораторії започатковано військову школу «Боривітер». В ній проводиться безкоштовна підготовка військовослужбовців, які найближчим часом мають бути дислоковані у місця ведення бойових дій.

Нагадаємо, це не перший грошовий внесок «Другої Ріки» для перемоги ЗСУ. Всього від початку повномасштабного вторгнення колектив зібрав під час своїх виступів понад 3 мільйони гривень для допомоги українській армії. На цьому гурт не зупиняється та планує продовжити благодійний тур «ІНША РІКА», щоб збирати кошти для підтримки ЗСУ. Графік концертів наразі складається і буде анонсований згодом.

Обговорити з іншими читачами:
Погода