IAB Україна оприлюднює рейтинг інфлюенсерів за 2020 та перше півріччя 2021 року

Українська рекламна індустрія вже зробила чимало спроб рейтингування інфлюенсерів. Адже на сьогодні інфлюенсер маркетинг є перспективним напрямком, який за оцінками експертів IAB зросте щонайменше на 50% цього року.

Коментарі 10145
Рекламодавці дедалі частіше замислюються над критеріями для вибору інфлюенсерів для довготермінових стосунків, а орієнтація лише на кількість підписників може бути недостатньою для ухвалення зваженного рішення. Саме тому Комітет із питань інфлюенсер маркетингу при IAB Україна розробив багатофакторну модель, яка дозволить кожному рекламодавцю, маркетинговим командам та агенціям комплексно підійти до питання вибору інфлюенсера для довготривалої співпраці.

«Мета створення даного рейтингу - задати ринкові бенч-марки, який з одного боку допоможе українським рекламодавцям із навігацією по різномаїттю інфлюенсерів, виділивши найбільш привабливих для співпраці, з іншого боку, сподіваюсь, рейтинг стане орієнтиром і натхненням для інших блогерів для подальшого розвитку. В основу методології увійшли всі ключові фактори, які представники брендів враховують при підборі блогерів для комерційних проектів. Окрім медійних показників ми також застосували brand safety фільтр, видаливши із добірки інфлюенсерів, контент яких не відповідає цьому критерію (містить значну долю нецензурної лексики, або просуває нездорові цінності). Плануємо проводити рейтингування регулярно, слідкуйте за оновленнями.» - коментує Віра Сливінська, керівниця Комітету з питань інфлюенсер маркетингу IAB, Head of Global Business Development, AIR Media-Tech.

«Формування індустрії та її стандартів це надціль для IAB. Перший сезон рейтингування блогерів є важливим кроком у цьому процесі. Зрозуміло, що наступні ітерації ставатимуть більш досконалими, проте головне почати. Особисто для мене досвід створення цього продукту став «зламним», бо зруйнувалася соціальна бульбашка, всередині якої знаходиться багато людей з індустрії. Ми маємо сприймати багатофакторність (не лише цифри) людей, соціальний капітал яких конвертується у брендові комунікації.», - додає Ярослав Лерман, Creative Director у Senate Agency та проектний лідер рейтингу.

Презентацію методології та рейтинг за 2020 та перше півріччя 2021 можна завантажити за посиланням https://iab.com.ua/rejtyng-inflyuenseriv-za-2020-rik-ta-pershe-pivrichchya-2021/.
Обговорити з іншими читачами:
Погода