IT-рекрутинг: сучасні тенденції розвитку

Технології увійшли в наше життя і завдяки цьому невпинно змінюється світ. Вони є в побуті, бізнесі, медицині та державній сфері. Попит на технічних кадрів росте і не варто очікувати його спаду. Якісна аналітика ринку може допомогти бізнесу у прийнятті стратегічного рішення у виборі кадрів.

Коментарі 1911

IT –ринок, орієнтований на кандидатів

IT-сфера є однією з небагатьох, де правила гри встановлює не роботодавець, а кандидат. Аналіз сучасного ринку праці в IT показує, що кількість вакансій значно перевищує кількість резюме. Таким чином не ITшник повинен привертати до себе увагу, а навпаки, роботодавець має представити свою компанію з кращого боку, запропонувати кандидату такий проект і умови праці, які йому будуть цікаві. Саме тут роль IT-рекрутера найбільш значна. Як посередник між ключовими ланками трудового ланцюга, він має «звести» ідеального кандидата з роботодавцем його мрії. Наприклад, компанія «Рекрутингове агентство INDIGO» надає послуги у підборі персоналу не залежно від сфери реалізації.

Перспективи розвитку IT-рекрутингу залежать від деяких факторів:

  • ситуація на ринку праці. Технології у всіх сферах життя будуть займати головне місце, а тому кількість вакансій буде зростати в геометричній прогресії;
  • зростає роль автоматизації і на просторах інтеренету «ходить» думка, що зовсім скоро рекрутинг кадрів в IT буде не потрібен взагалі. Але комп’ютер не замінить живе спілкування з кандидатом, не визначить мотивацію і не проведе унікальну експертизу. Такі завдання може виконати лише професійний IT-рекрутер. На даний час можна говорити лише про зростання попиту IT-рекрутерів та привабливість цієї професії.

Особливості роботи IT-рекрутера

Існує лише два, але дуже важливих навичка, якими має володіти технічний рекрутер:

  • розвиток soft skills. В IT мало знайти спеціаліста, його ще потрібно переконати, що дана компанія ідеально для нього підходить. Завдяки стрімкому розвитку IT-ринку не розробники шукають роботу, а робота їх шукає. Тому важливою навичкою для технічного рекрутера стане вміння показати цінність пропозиції. Для цього потрібно мати розвинуті навички спілкування та пізнання в психології, аби знайти підходящі аргументи;
  • технічна підготовка. IT-рекрутер повинен обізнаним у сфері розробки програмного забезпечення, володіти спеціальною лексикою і в цілому добре розбиратися в даній тематиці. Без цього менеджер по персоналу не зможе дати реальну оцінку компетентності кандидата, його навичкам та досвіду. Технічний рекрутер має спілкуватися з IT-спеціалістами однією мовою. Рекрутер, що добре розбирається в IT-сфері, з великою долею ймовірності зможе завоювати довіру кандидата та залучити його.

Технічні знання не обов’язково передбачають профільну освіту, адже рекрутер може бути навіть гуманітарієм, що досконало вивчив цю тему.

YY3CjInUGZUNgZdlDDUxPW1B6I65Dly_nQyLYhJxjdHQZZ2ayMmZgBCULaM794DJ-BR6O3Wjy2RNioMmRGPFO2P0AnmwkEpHIW2tMWOEy4eog0KiqLf8WUPbK6GfFvADrnCPeSI1

Професійна допомога від експертів

Для пошуку шляхів розвитку за рахунок побудови грамотної роботи з персоналом та реалізації запланованого за короткий проміжок часу необхідна швидка та незалежна оцінка стану справ з кадровим потенціалом компанії. Якщо це можна вирішити силами власних спеціалістів, буде добре. Але, якщо такої можливості немає, то можна залучити спеціалістів/експертів «вузького» профілю або скористатися кадровим консалтингом.

HR консалтинг буде актуальним в ситуаціях, якщо знадобиться:

  • підтримка організаційних змін;
  • оптимізація структури і процесів управління персоналом;
  • підняти продуктивність праці та ефективність;
  • створення і запуск нової компанії (стартап);
  • кадрова стратегія для зросту капіталізації;
  • та інші.

Користуючись кадровим консалтингом роботодавець отримує послугу від професіоналів з досвідом. Це скорочує затрати на штатного спеціаліста та підвищує капіталізацію компанії по кадровому напрямку діяльності.

На правах реклами
Обговорити з іншими читачами:
Погода