Кіберспорт: найцікавіші гравці світу

Кіберспорт приваблює гравців із різних прошарків суспільства.

Коментарі 1786
Автор фото: ELLA DON Джерело: Unsplash
Автор фото: ELLA DON Джерело: Unsplash

Це найконкурентніший формат ігор у світі, де старе й мале може позмагатися за головні призи, вартість яких іноді сягає мільйонів доларів США.

У нашій уяві кіберспортсмен зазвичай постає як парубок, який найбільше у світі полюбляє годинами грати в улюблену гру. Але ж таке уявлення може бути хибним. Дозвольте навести приклади найнезвичайніших кіберспортсменів з усього світу.

Найстаріша команда

Кіберспорт це не тільки про міленіалів. Змагання з відеоігор також приваблюють представників старшого покоління з різних куточків планети, особливо з півночі Японії.

Нещодавно група людей, що називають себе "снайперами матаґі" (Matagi Snipers), стали першою професійною кіберспортивною командою громадян похилого віку. Ця команда, до складу якої входять чоловіки й жінки у віці від 66 до 73 років, почне приймати участь в офіційних змаганнях із квітня 2022 року. Як і належить професіоналам, тричі на тиждень вони гуртом відточують свої навички "застрель усіх" (що випливає з назви команди).

Через те, що протягом наступних 10 років на пенсію виходитимуть усе більше впевнених користувачів комп'ютерів, можна очікувати на збільшення кількості команд із гравцями похилого віку. Звісно, якщо гравець ще в змозі пробити собі шлях у "Doom".

Ліл Пойзон – наймолодший гравець

Коли Віктор де Леон третій (Victor de Leon III) уклав свою найпершу кіберспортивну угоду з професійною кіберспортивною організацією Major League Gaming, він не мав права користуватися багатьма онлайн-сервісами через власний вік. На той час, для відкриття рахунку в інтернет-банку йому потрібно було чекати 9 років, а потім ще 2 роки, аби мати право грати в онлайн-казино. Якщо ви ще не порахували, Віктору тоді було 7 років.

Цей хлопчик-зірка під ігровим псевдонімом Lil Poison (в перекладі з англійської "мала отрута") став наймолодшим професійним гравцем в історії. Про його успіх зняли документальний фільм, прем'єра якого відбулася на Нью-йоркському фестивалі латиноамериканського кіно (New York Latino Film Festival).

Свою ігрову кар'єру він розпочав ще коли йому було 4 роки грою у "Halo", а потім вразив фанатів неймовірними вродженими навичками, коли переключився на гру "Fortnite".

Жінка-бос

У кіберспорті спостерігається багато прогалин у питаннях статевої рівності. З незрозумілих причин гравців жіночої статі відмовляють приймати участь у змаганнях. Можливо, це через яскраво виражену чоловічу атмосферу на них.

Проте, це не заважає Саші Хостін, на прізвисько "Скарлетт", демонструвати свою найкращу гру. На іграх вона заробила трохи менше пів мільйона доларів, що дозволило їй піднятися на найвищу сходинку з-поміж усіх кіберспортсменок за обсягом прибутку.

Вона спеціалізується на грі "Starcraft II". Вона – чемпіонка Канади та низки найпрестижніших змагань. Крім того, Скарлетт є членом виключно жіночої ліги зі "Starcraft II", що дала світу чимало талановитих гравців.

Мало-помалу, але такі гравці як Скарлетт усе частіше ставлять питання про статеву рівність у кіберспорті.

Легендарний "чорноротий", який вийшов на пенсію в 19 років

За однією з теорій, спад у кар'єрі кіберспортсменів починається в ранньому віці. Пік припадає на період юності, коли рівень розвитку рефлексів максимальний.

Авжеж, члени команди "Matagi Snipers" можуть не погодитися з таким твердженням, проте воно точно вплинуло на свідомість Скотта Люс'є, відомого під псевдонімом "ScottGandhi". На початку 2000-х років він був одним із перших вундеркіндів у "Halo" та "Smite" і вдало поєднував неймовірні ігрові здібності з винахідливими образами.

Важко сказати, завдяки чому саме він здобув популярність, грі чи лінгвістичним здібностям, але у 2009 році він змінив ігровий контролер на мікрофон та перекваліфікувався в коментатори. Завдяки барвистому стилю гри він брав участь у найпрестижніших кіберзмаганнях, під час яких не словом а ділом демонстрував свої знання ігрового світу.

Навіть якщо ScottGandhi ніколи більше не повернеться в гру, він назавжди залишить по собі пам'ять у цьому різновиді спорту: особливий прийом у грі "Halo", постріл у стегно в польоті, охрестили стрибком Ганді (Gandhi Hop) на його честь.

Кіберспортсмен, що опинився за ґратами

У кожному різновиді спорту є свої злодії. У баскетболі це Денніс Родман, у боксі – Флойд Мейвезер. І в кіберспорті він також є. Лі Сан Хьон на прізвисько "Життя" – легенда "Starcraft" – однаково добре відомий своїми протизаконними діями та ігровим вмінням з іншого світу.

Він розпочав свою кар'єру в 14 років, коли його включили до складу південнокорейської команди, де він став провідним спеціалістом зі "Starcraft".

Але кар'єра цього гравця несподівано скінчилася у 2016 році, коли прокуратура Південної Кореї звинуватила "Життя" в договірних матчах. Він змушений був не тільки повернути виграні 62 000 дол. США, а й відсидіти півтора року за ґратами. Окрім цього, компанія "Blizzard Entertainment" позбавила його всіх титулів, чим поставила ганебний хрест на такій блискучій кар'єрі.

Обговорити з іншими читачами:
Погода