Кампанія METRO по запрошенню гостей до ресторанів від власного імені обернулась несподіваними результатами

Якщо й підводити підсумки 2020 року, то тільки перемогами, якими команда iplace пишається.

Коментарі 3016

Одна з них медійна кампанія METRO C&C Ukraine по залученню відвідувачів до ресторанів, кафе та барів, що тривала протягом трьох етапів виходу з карантину.

Таким чином компанія прагнула уповільнити падіння продажів серед своїх клієнтів HoReCa вдвічі у порівнянні до ринку і отримати скорочення замовлень не більш ніж на 13,5%.

Передісторія

В період карантину COVID-19 кількість закладів, які працювали, зменшилась на 40%. Серед них – ресторани, кафе, готелі і кейтерингові компанії. Падіння їхньої виручки склало близько 50%, якщо прийняти за 100% виручку за лютий.

Відтак, HoReCa-клієнти METRO C&C Ukraine опинилися на грані закриття через критичне зменшення кількості замовлень ресторанних страв споживачами. 

Оскільки, стратегічно HoReCa – це основна цільова аудиторія МЕТRO, компанія вирішила діяти нестандартно та шукала шляхи випередження ситуації – зменшення власних об’ємів продажів від клієнтів HoReCa. 

Нестандартне рішення

METRO C&C Ukraine вирішила поставитися до проблем клієнтів HoReCa як до власних і запросити гостей до закладів від свого імені через інтернет. Адже відчувала необхідність підтримки професійної спільноти для якої METRO, перш за все, виступає як надійний партнер.

Щоб реалізувати ідею, компанія звернулася до діджитал-агентства персоналізованого маркетингу iplace.

Ми  з радістю підтримали ідею МЕТRO  допомогти ресторанному бізнесу втриматися на плаву і реалізувати рекламну кампанію інлайн з етапами виходу країни з карантину. Тобто підтримувати рестораторів протягом декількох місяців: з квітня по серпень 2020 року, – розповідає СЕО iplace Богдан Левченко.

Реалізація

На першому етапі iplace разом з METRO C&C Ukraine почали комунікацію про доставку готових страв з ресторанів та барів.

На другому етапі заохочували українців відвідувати тераси закладів.

А на третьому, найочікуванішому, розповідали про можливість відвідування терас,  залів ресторанів, барів і кафе.

В основному комунікація велась за допомогою соцмереж Facebook та Instagram, GDN і Admixer. Розробку креативних матеріалів, ресайзів, банерів та їхнє розміщення в інтернеті  METRO проводила виключно за власні кошти. Про повернення рекламного бюджету або закупівлі мінімального об’єму продуктів і товарів закладами і мови не йшло.

Результат

В результаті реалізації стратегії, МЕТRO разом з iplace створили попит ресторанам і кафе  у вигляді онлайн-замовлень, візитів на тераси і в зали закладів. А ще отримали наступні результати: підвищення закупівель рекламованими закладами на 15% в порівнянні з закладами, які не рекламувались і отримання понад 500 заявок від інших власників на включення їх у наступну медійну кампанію.

Ще одним  досягненням стало зростання показника наміру проведення основних закупівель клієнтами HoReCa в METRO C&C з 4,4% до 5,6%. Все це  згідно з онлайн дослідженням методом CAWI, проведеного протягом вересня 2020 серед клієнтів HoReCa у містах 100К+ населення.

За словами HoReCa Communication Manager Marketing Department METRO C&C Ukraine Ltd Наталії Стороженко, основною метою кампанії була підтримка HoReCa-клієнтів в Україні, щоб якомога більше кінцевих споживачів скористалися послугами ресторанів, барів і кафе протягом карантину. В решті решт, компанія не тільки привернула увагу українців до закладів, а ще й зменшила падіння власних продажів в сегменті HoReCa-клієнтів на ринку громадського харчування.

Кейс METRO C&C Ukraine  вийшов у фінал Effie Awards Ukraine 2020 одразу у двох категоріях і став одним з найкращих серед претендентів на престижну нагороду у сфері маркетингових комунікацій.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода