Китайські розробники можуть відстежувати кожного користувача TikTok

Розробники з китайської компанії ByteDance, яка володіє платформою TikTok, за допомогою програми можуть стежити за кожним користувачем і навіть планували стеження за «деякими американськими громадянами».

Коментарі 769
Вже кілька років дослідники намагаються зрозуміти, чи розкриває TikTok персональні дані своїх користувачів китайському уряду.

Новий звіт Forbes підтвердив деякі з найгірших побоювань.

Журналісти з'ясували, що співробітники ByteDance, материнської компанії TikTok, планували використати програму «для відстеження особистого розташування певних американців».

Розробники TikTok дійсно збирають інформацію про розташування користувачів на основі їх IP-адрес. Однак там це пояснюють рекламними цілями. Матеріали, отримані Forbes, показують, що команда внутрішнього аудиту ByteDance планувала використати цю інформацію для спостереження за деякими громадянами США, а не таргетованої реклами.

У TikTok спростували висновки Forbes, заявивши, що не збирають GPS-дані про користувачів із США. Також там пишуть, що програма «ніколи не використовувалося для стеження за членами уряду США, активістами, громадськими діячами або журналістами».

У Gizmodo зазначають, що заява TikTok може бути хитрим маневром, щоб відвернути увагу. У Forbes жодного разу не згадувалися дані GPS, на яких спеціально наголошували китайські розробники. Застосунок збирає величезну кількість іншої інформації, яку також можна використовувати для відстеження розташування користувача — за IP-адресами, мережами Wi-Fi та багато іншого.

Окрім повідомлення у Twitter, представники TikTok ніяк не прокоментували розслідування журналістів.

За матеріалами nv.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода