Кияни оцінили свої райони на трійку, але кращим став Дніпровський — опитування

Дніпровський район визнали найкомфортнішим для життя. Торік він був 5 у рейтингу. Улюбленим серед орендарів став Печерськ, а для велосипедистів та автолюбителів рекомендують Деснянський. 61% мешканців столиці живуть у будинках вторинного ринку

Коментарі 2050

OLX Нерухомість ділиться результатами опитування 8 тисяч киян, де вони оцінювали свої райони за критеріями безпеки, чистоти, інфраструктури, транспорту та якості життя.

Рейтинг районів Києва за 5-бальною шкалою:

  1. Дніпровський — 3,1
  2. Дарницький — 3,08
  3. Подільський — 3,07
  4. Голосіївський — 3,064
  5. Солом'янський — 3,061
  6. Оболонський — 3,061
  7. Печерський — 3,04
  8. Деснянський — 3,03
  9. Святошинський — 3,02
  10. Шевченківський — 3,01

У яких будинках живуть кияни?

Опитування OLX Нерухомість показали, що 61% мешканців столиці живуть у старших будинках[1] — сталінках, хрущовках чи чешках. При цьому найбільше мають власне житло чи винаймають такі домівки у Солом’янському (70%) та Дніпровському (67%) районах.

Ще 26% киян зазначили, що обрали для проживання новобудови. При цьому найчастіше жителі столиці надають перевагу Голосіївському (35%), та Дарницькому (33%) районам.

Решта 13% містян надали перевагу приватному сектору, зокрема у Святошинському районі та Голосіївському.

У будинках житлового фонду до 2011 року мешкають  40% орендарів і 60% власників квартир. А от у новобудовах розподіл перекошується у сторону володарів — їх там 66%, а тих, хто винаймає житло — 34%. До речі, орендують найбільше у Печерському районі, а мають своє помешкання — у Деснянському.

Безпека

Найбезпечнішим районом міста назвали Печерський (3,05 бала з 5). Його жителі задоволені тим, що за термінової потреби відповідні служби ("швидка допомога", поліція, служба надзвичайних ситуацій і т.д.) оперативно реагують і приходять на виклик. Поділ за безпекою оцінили у 2,98 і відзначили, що тут не страшно ходити вночі. Найменш безпечними визнали Солом’янський (2,81 бала з 5) і Деснянський (2,76 бала з 5). Його жителі найчастіше чули про злочинність або стикались із нею.

Респондентам також запропонували дати оцінку дотриманню карантинних вимог у їх місцевості. Прикладом для інших назвали Дніпровський (3,33 бали) та Голосіївський (3,32 бала). Жителі цих районів найвище оцінили те, як під час обмежень заклади харчування дотримувались рекомендованих графіків роботи, а громадські місця забезпечували дотримання дистанції та надавали антисептики та маски. А от Деснянському та Оболонському поставили найнижчі бали — 3,13 та 3,11.

Чистота

Найчистішими для киян є Голосіївський та Дніпровський райони (2,95 та 2,9 бала з 5 відповідно). Жителів цих місцевостей найбільше тішать чисте повітря та водойми. А от Солом’янку та Шевченківський за чистотою оцінюють найнижче — їм дали по 2,7 бала. Мешканці цих центральних регіонів столиці найбільш не згодні з твердженням, що їх місцевість чиста, а також розчаровані брудним повітрям та засміченими водоймами.

Інфраструктура

Сходити в магазин, в салон краси чи зводити дитину на гурток? Найкращі умови для цього  у жителів Солом’янки та Оболоні, адже їхню інфраструктуру оцінили найвище (3,59 та 3,55 бала). Зокрема, у першому районі дуже цінують наявність парків і зелених зон, а у другому — що у пішій доступності достатньо продуктових і господарських магазинів, ринків і торгових центрів. Жителі ж Голосіївського району віддали йому передостанню позицію за інфраструктурою (3,3 бала), і зазначають, що останнім часом найбільше їм не вистачає місць для культурного дозвілля (раніше на ВДНХ можна було відвідувати фестивалі та виставки). Печерськ оцінили найнижче (3,25 бала і відмітили, що тут немає де займатися спортом.

Транспорт

Де можна легко дістатися дому у пізню годину, а транспортного забезпечення достатньо і воно зручне? Кияни стверджують, що перш за все у Дніпровському та Оболонському районах — їм  дали 2,89 та 2,87 бала. А Печерськ і Поділ навпаки не дуже дружать із транспортом — жителі оцінили їх у 2,73 та 2,69 бала. Зокрема містяни обох регіонів столиці діляться, що часто потрапляють у затори, на Печерську ще й відзначають проблеми з паркувальними місцями. До речі, останньою місцевістю рекомендують пересуватися лише громадським транспортом, якщо є така можливість. А Деснянський район назвали найкращим для автомобілістів та велосипедистів. 

Якість життя

Де найліпша ситуація із якістю життя? Результати опитування OLX Нерухомість стверджують, що на Солом’янці (3,21 бала) та Дарниці (3,2 бала). Жителі цих місцевостей дуже задоволені своїми стосунками із сусідами. До речі, у другій місцевості ще й високо оцінюють наявність великого вибору житла під будь-які потреби, а у першій — оптимальне співвідношення ціна/якість на нього. Населення Голосіївського та Шевченківського дають своїм районам оцінку в 3,12 та 3,08 бала відповідно. В обох випадках кияни незадоволені цінами на оренду житла та його якістю.


[1] Усі типи будинків до 2011 року

За матеріалами прес-релізу.

Обговорити з іншими читачами:
Погода