Колаборація громад, брендів та держави заради захисту прав дітей

Старт соціальної ініціативи "Свідки з майбутнього".

Коментарі 1503

Hoshva PR&DGTL та Constructive.institute створюють платформу "Свідки з майбутнього". Це екосистема реальних дій, спрямованих на захист дітей-свідків домашнього насильства за участі держави, громад та брендів. Проект закриває одразу 5 цілей сталого розвитку, які наразі є у стратегіях більшості соціально свідомих бізнесів.

Понад два мільйона дітей в Україні — в зоні ризику, вони є потенційними свідками домашнього насильства. Окрім покалічених життів дітей-свідків, проблема ще й у поширенні ними насильства — від 40% до 70% постраждалих копіюють аб’юзивну чи жертовну модель поведінки у дорослому житті.

Діти страждають від домашнього насильства незалежно від того, зазнають вони насильства напряму, чи є його свідками. Життя в родині з ознаками насильства призводить до проблем зі здоров'ям у дітей (серцево-судинні захворювання, безсоння, зайва вага), затяжної депресії, складності у навчанні та соціалізації, проблем із самооцінкою.

Соціальна ініціатива “Свідки з майбутнього” допоможе захистити дітей-свідків в об'єднаних територіальних громадах (ОТГ) України через просвіту та комунікації: навчання лідерів громади, представників соціальних служб, поліції, освітніх та медичних установ, масові комунікаційні кампанії для мешканців, а також — через побудову соціальної архітектури між стейкхолдерами.

“Ми вбачаємо великий потенціал у проєктах, що направлені на захист дітей, адже українці пов’язують своє щастя саме із щастям дітей, і зміна фокусу із постраждалих жінок на дітей може дати швидкий і помітний результат у боротьбі з домашнім насильством.” — каже координатор ініціативи Ксенія Букшина.

Для реалізації проєкту Hoshva PR&DGTL та Constructive.institute будують партнерську коаліцію та залучають до ініціативи профільні міністерства, громадський сектор та ключових експертів галузі.

“Коли ми досліджували комунікацію у проблемі домашнього насильства, то зрозуміли, що діти-свідки геть зовсім загубилися. Їх не видно ні державі, ні дослідникам, ні донорам чи громадським організаціям. Ми спочатку не повірили у це, але згодом інформація підтверджувалася. Ми почали розповідати про проблему усім: друзям, партнерам, представникам держави, будь-де і будь-коли. І нас почули. До нас приєдналися ті, чиї цінності співпадають з нашими, ті хто хоче зрушити ситуацію з мертвої точки”, — Cергій Набок, керівник аналітичного відділу Constructive.institute.

Платформу вже підтримали Міністерство соціальної політики України, МВС, Національна поліція України, Асоціація територіальних громад, низка національних і регіональних громадських організацій. Також, про інформаційну підтримку соціально-важливої теми заявили представники медіа: Суспільне, Громадське, Заборона, Економіка+.

Для посилення екосистеми проекту наразі формується Advisory board менторів з різних сфер — маркетинг директори, куратори успішних соціальних ініціатив, представники ЗМІ та Громад. Перше зустріч дорадчої ради буде проходити вже 9 грудня.

“Ми відкриті до критики чи зауважень не менше ніж до допомоги та підтримки. Наша мета — зробити ініціативу “Свідки з майбутнього” соціальним проривом в медіапросторі аби почати трансформацію батьківського виховання з “легенько вдарити — це нормально” на “я розмовляю зі своєю дитиною — це нормально”, — коментує Марія Рибак директорка Hoshva PR&DGTL.

Якщо ви хочете приєднатися до проекту, пишить координатору ініціативи, Ксенії – [email protected].

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода