Коли ChatGPT прийде на івенти

«Звичайні» чат-боти давно стали частиною заходів – за їх допомогою учасники орієнтуються у програмі конференцій, також чат-боти збирають зворотний зв’язок чи проводять онлайн-квести. Такі алгоритми не є штучним інтелектом (ШІ), але це «прадідусі» саме тієї технології, яка колись зможе вести івент без участі людини. Чому б і ні? Та що з майбутнього можливо вже зараз?

Коментарі 1026

Зміна парадигми

Останні років десять регресивними вважаються заходи без арт-складової. А з 2020 року через пандемію формати івентів взагалі змінились: неактуальними стали заходи, які неможливо провести онлайн. Завтра ж «відсталими» івентами будуть ті, які не комбінують мистецтво, науку та технології. Формати постійно вимагають креативу: організувати театральний перформанс, оформити арт-фотозону замість бренд-волу або провести фіджитал-івент.

Фотозона конкурсу PRESSzvanie, 2017
Фотозона конкурсу PRESSzvanie, 2017

Чи навіть зробити імерсивний івент із залученням акторів та побудовою містечка з минулого.

Тімбілдинг-захід у стилістиці «золотої лихоманки», 2020
Тімбілдинг-захід у стилістиці «золотої лихоманки», 2020

А якщо до цього додати ШІ?

Вау-ефект

ChatGPT як перекладач на конференції? Без проблем. Пам'ятаєте, як раніше всі жалілися на помилки та робили меми з Google перекладача? Зараз уже не так багато приводів для сміху – машинка працює та перекладає. Тож, уявіть собі питання: «Гайз, у кого є контакт ШІ-перекладача з каталанської?».

Або візьмімо креативний контекст. Мережі, які створюють «картинки» викликають дискусії серед представників візуальних мистецтв. Періодично проводяться івенти з інсталяціями, де ШІ генерує аудіо чи візуальний контент протягом заходу. Тут тобі й музика, і фотозона, і вау-ефект. А якщо умовний ChatGPT стане постійним помічником: «Нам треба дизайн листівки та відеофутажі для концерту. Хто закине ТЗ у нейромережу?».

Одного разу моя колега дала мені навушники й сказала: «Люди мають відчути отакий вайб». Я слухала пісню з її плейлиста, а потім ми разом планували, як зробити так, щоб люди відчули те, що нам потрібно. Нещодавно Google анонсував нейромережу, яка за текстовим описом генерує звуковий ряд. Компанія поки не запустила технологію для користування, а лише вихваляється. Але завтра…  «Колеги, хто дропне наш сценарій у ШІ? Потрібно згенерувати звук!».

Ба більше, кілька місяців тому медіа писали про запуск ШІ платформи-помічника для написання сценаріїв. Драматургам, які тестували платформу, результат не сподобався через шаблонність. Але ми це вже колись проходили з перекладачами. «Колеги, дивилися Євробачення? Як думаєте, їм сценарій ШІ писав чи людина?», – вирішуйте самі, чи це майбутнє чи фантазія на івент-ринку.

А пам’ятаєте, якою атракцією була роборука, яка наливала просекко гостям? Ми незчулися, як роботи стали частиною стейдж-менеджменту.

Конкурс PRESSzvanie, 2018
Конкурс PRESSzvanie, 2018

Питання у тому, як ця технологія розвинеться, та коли ШІ стане частиною більш функціональної машини, яку запросять організовувати івенти разом із вами. І чи буде це ШІ-хостес, ШІ-світлорежисер або навіть ШІ-журналіст – поки що загадка. Наша ж  команда поступово відкриває для себе ці пазли та тестує їх разом із клієнтами.

Авторка: Анастасія Сердюкова, event-менеджерка PR-агентства MAINSTREAM.

Обговорити з іншими читачами:
Погода