Комітет SMM при IAB Україна публікує перший тематичний глосарій

Створений у квітні цього року Комітет SMM при IAB Україна завершив перший фундаментальний етап стандартизації категорії SMM створенням спеціалізованого глосарію.

Коментарі 1169

Документ стане у нагоді агенціям, рекламодавцям, юридичним відділам та відділам закупівель. А також допоможе державним органам у разі необхідності розробки відповідних законопроектів, що матимуть на меті регламентацію категорії SMM.

«Потужна команда ринкових гравців, представників спеціалізованих агенцій та діджитальних підрозділів великих комунікаційних груп, протягом майже трьох місяців формувала реєстр найвживаніших термінів для того, щоб клієнти та агенції розмовляли однією мовою, а юристи компаній завжди могли знайти потрібне визначення при складанні договорів. Як і будь-яка робота із глосарієм, первинний глосарій – це лише фундамент, адже соціальні медіа генерують нові терміни та показники досить регулярно, тож за потребою чи на запит індустрії, Комітет SMM при IAB Україна додаватиме терміни та їхні тлумачення у наступних редакціях глосарію," – коментує Анастасія Байдаченко, CEO IAB Україна

«Перший крок SMM комітету IAB на шляху стандартизації – SMM глосарій. Ми виділяємо два завдання, які він має вирішити. Перше – надати класифікатор найбільш частих і популярних термінів, починаючи від загального «що таке соціальна мережа», закінчуючи розумінням всіх  видів Engagement Rate.  Друге – у доступній та зрозумілій формі пояснити відмінності, специфіку, нюанси того чи іншого терміну.» –зауважує Володимир Чернер, CEO, Managing Partner з New Strategies Group та керівник Комітету SMM.

“Ми створили документ, який буде однаково корисний усім представникам ринку українського SMM. Глосарій — лише перший інструмент серед усіх, які ми у SMM-комітеті IAB запланували створити для стандартизації SMM-ринку. Дуже багато запитань досі залишаються нерозкритими. Поки що. Попереду трендбук, класифікатор професій, галузеві дослідження тощо.” – додає Артем Шевчук, Strategist, MokCo agency, заступник керівника Комітету  SMM.

З першим виданням тематичного глосарію можна ознайомитись за посиланням https://iab.com.ua/iab-ukrayina-publikuye-smm-glosarij/.

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода