Компанія Veon, якій належать Київстар і Білайн, призупинить розвиток у Росії через санкції

Компанія Veon, якій належить третій за величиною оператор мобільного звʼязку РФ "Білайн", заморозить розгортання своєї мережі, якщо санкції через війну в Україні продовжуватимуть блокувати імпорт обладнання.

Коментарі 830
Про це в інтервʼю Boomberg розповів гендиректор компанії Каан Терзіоглу.

За словами Терзіоглу, мережа Veon у Росії є найсучаснішою, оскільки вона була перебудована за останні два роки.

Компанія Veon була заснована в Москві в 1992 році як ВимпелКом, один із перших операторів мобільного зв’язку в країні. Зараз Veon є голландською телекомунікаційною компанією, що обслуговує понад 220 мільйонів клієнтів у восьми країнах. Серед них – і Україна, де Veon належить бренд "Київстар". Bloomberg зазначає, що двоє працівників компанії загинули через вторгнення Росії.

Зараз Veon веде переговори з потенційними покупцями про продаж веж мобільного звʼязку у Пакистані, Бангладеш, Казахстані, Узбекистані та Україні. Минулого року компанія продала ТОВ "Сервіс-Телеком" понад 15 000 веж у Росії приблизно за $970 млн. За словами Терзіоглу, компанія має ще близько 30 000 веж для продажу.

У лютому та квітні 2023 року Veon має виплатити облігації на суму понад $1,2 млрд. Компанія планує використати $682 млн від продажу своєї алжирської філії Djezzy, щоб покрити частину виплат, розповів у тому ж інтерв’ю фінансовий директор компанії Серкан Окандан. Решта буде виплачена коштом $1,9 млрд, котрі компанія має у штаб-квартирі в Амстердамі, і грошей від дивідендів, що виплачують її місцеві дочірні компанії.

Терзіоглу стверджує, що до кінця року Veon зосередиться на місцевому фінансуванні на ринках Пакистану, Бангладеш, Казахстану й Узбекистану.

За матеріалами liga.net
Обговорити з іншими читачами:
Погода