Кому належать найвідоміші мережі магазинів розливного пива України

Аналітика українського рітейлу сегмента пивних напоїв: які компанії розвивають спеціалізовані пивні мережі в Україні, та хто їх власник.

Коментарі 920
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com

RAU продовжує серію матеріалів про власників найбільших торговельних мереж України. Зібрана ​​в матеріалі інформація була отримана від прес-служб, з офіційних сайтів компаній та інших відкритих джерел, включені мережі, що представлені не менш як в трьої областях. 

Hop Hey

Загальна кількість магазинів в Україні: 305

Hop Hey є найбільшою мережею магазинів розливного пива в Україні. Компанію ще під назвою Море Пива заснували в 2009 році троє друзів, які нині займають різні топові позиції в мережі, продовжуючи спільно її розвивати. Один із співзасновників Море Пива Олексій Кравець в 2009-му працював найманим менеджером в мережі ігрових залів. Одного разу побачив у місті чергу біля ларька, що торгує розливним пивом “через вікно”, і у нього народилася ідея відкрити власний такий магазин. Ідеєю поділився з Дмитром Молчановим – нинішнім генеральним директором компанії і Євгеном Хроменковим – директором департаменту безпеки Море Пива. Разом зібрали необхідну суму і відкрили магазин в Дніпрі. Через деякий час до проекту приєдналися ще двоє їх знайомих: Олексій Таранець і Андрій Фролов. Сьогодні понад 300 магазинів рітейлера охоплюють 23 міста, розташованих на півдні та сході країни, а також Київській області й самій столиці. 
Good Beer 

Загальна кількість магазинів в Україні: близько 200 

Мережа магазинів розливного пива Good Beer була заснована у 2015 році. Власником компанії є Андрій Сорока, якому спільно з партнерами вісім років тому вдалося укласти вигідні договори з національними дистриб’юторами великих виробників пива. Також компанія працює з іншими пивоварнями з виробництва живого пива. Це дозволила компанії запустити франшизу, за якою вона й й досі розвивається у форматах to go (від 30 кв. м), магазин-острів (від 9 кв. м) та пабів (від 40 кв. м). Згідно з інформацією на сайті рітейлера, перший магазин мережі відкрився у Горішніх Плавнях, а найновіший – 4 травня 2023 року у Києві на вул. Курчатова 25/ 37. 
О Маркет 

Загальна кількість магазинів в Україні: 22 

О Маркет – це торговельна роздрібна мережа компанії Оболонь, одного з найбільших вітчизняних виробників пива та напоїв. Ідея її створення належить директору з розвитку корпорації “Оболонь” Андрію Ярешку, який і взявся за її втілення. Перший магазин відкрився у 2016 році. Наразі О Маркет налічує 22 торговельних точок, представлених у Києві та прилеглих містах, а також на Хмельниччині. Загалом мережа охоплює 10 міст. Також на початку 2022-го компанія запустила франшизу. Кінцевий бенефіціаром АТ “Оболонь” з 1998 року є Олександр Слободян. 
BeerMarket 

Загальна кількість магазинів в Україні: понад 100 

Всеукраїнська мережа магазинів разливного пива BeerMarket почала свій шлях у 2016 році зі столиці. За сім років торговельні точки компанії з’явилися у 44 містах у різних куточках України. Торговельні об’єкти компанії розміщуються на площах 30-80 кв. м у street-retail. У той же час рітейлер не приймає на розгляд підвальні або цокольні приміщення. На сайті компанії вказано, що в мережі представлені дев’ять сортів розливного пива, а також вісім – у пляшках та банках. Точна кількість магазинів мережі невідома. Згідно відкритих джерел, власником однойменної компанії є Володимир Бутков. 
Наше Пиво 

Загальна кількість магазинів в Україні: 55 

Компанія Укр-кег – офіційний дистриб’ютор більш як 20-ти національних виробників живого пива, сидрів, квасу, лимонаду. Постійна наявність великого асортименту “пінних” товарів, дозволила компанії відкрити власну мережу магазинів розливного пива Наше Пиво. На даний момент мережа нараховує 55 магазинів, які знаходяться у Львівській, Хмельницькій і Винницькій областях. Також до мережі відносяться магазини під вивіскою Mr. Beer. Кінцевий бенефіціар Укр-кег – вінницький бізнесмен Геннадій Вугман. 
Пиво Плюс 

Загальна кількість магазинів в Україні: 31 

Створена в 2016 році мережа магазинів Пиво Плюс спеціалізується на роздрібному й оптовому продажу українського та імпортного пива. Переважна кількість магазинів знаходиться в місті Полтава. Власником бренду є місцевий бізнесмен Володимир Пронь, якому також належить мережа кіосків швидкого харчування “Найсмачніше між булок”. В мережі Пиво Плюс представлені напої від пивоварень Brew Dog, De Molen, “Nogna 0 та інших. Також в асортименті різноманітні закуски. 
Тандем 

Загальна кількість магазинів в Україні: 26 

Історія харківської мережі пивних маркетів Тандем почалася з однойменної компанії-дистриб’ютора обладнання для розливного пива та самого напоя у 1995 році. Перший пивомаркета мережі «Тандем плюс. Гарне пиво» відкрився у 2008 році. За перші 10 років роботи мережа розширилася до 36 торговельних точок, а в 2018 році провела ребрендинг, скоротивши назву до слова Тандем. Після повномасштабного вторгнення мережа скоротилася до 26 пивних маркетів. Власники компанії – Олег та Оксана Ільгові. 
Пивное ремесло 

Загальна кількість магазинів в Україні: 24 

Компанія Пивное Ремесло розпочала свою діяльність у 2015 році. Перший магазин був у вигляді дерев’яного будиночка 2х2м при касовій зоні супермаркету, де представляли лише три сорти пива з мікропивоварні. У 2016 році концепція набула формату повноцінного пивного магазину з великим асортиментом крафтового пива пива та ексклюзивних закусок. У 2019 році компанія запустила власне виробництво крафтового пива, тим самим стати повністю автономною компанією, щоб не залежати від зовнішніх постачальників пива. На даний момент у складі мережі Пивное Ремесло 24 магазини, представлен у Харкові, Полтаві та Києві. Власник мережі – харківський бізнесмен Володимир Марченко. 
Пиволюб 

Загальна кількість магазинів в Україні: близько 100 

Мережа магазинів розливного пива Пиволюб входить в структуру ТОВ ФІРМА “Посад”, яка також розвиває мережу продуктових магазинів Посад. Спеціалізовані точки з продажу пива можна знайти у Харківській, Полтавській, Сумській та Донецькій областях. Власники мережі – Ганна Резнікова та Костянтин Резніков.
ПивоБум 

Загальна кількість магазинів в Україні: 50 

Мережа магазинів ПивоБум з’явилася чотири роки тому та розвивається на умовах франшизи. Магазини мережі можна зустріти в таких областях, як Київська, Полтавська, Івано-Франківська, Чернігівська, Хмельницька та Дніпропетровська. Попри те, що на офіційному сайті компанії представлено 18 торговельних об’єктів в шести областях, в компанії заявлять про понад 50 реалізованих точок у 19 областях України. Керівник проекту – Сергій Цибочкін. Структуру власності компанія наразі не відкриває. 
Дім Пива 

Загальна кількість магазинів в Україні: 10 

Мережа магазинів розливного пива Дім Пива представлена у Київській, Вінницькій та Сумській областях. Однойменна компанія з відповідними видами діяльності була створена ще в 2001 році у Запоріжжі, її власниками числяться Ілона Антонова і Євген Корсун. 
За матеріалами https://rau.ua/
Обговорити з іншими читачами:
Погода