Конструктори сайтів та CMS - як обрати відповідний сервіс для розробки сайту

Щодня в мережі Інтернет з'являються сотні найрізноманітніших ресурсів - інформаційні портали, магазини, візитки компаній тощо. Тому просто створити сайт абияк “щоб був”, можна, однак він відразу програє на ринку якісних конкурентів.

Коментарі 861

Створити хороший сайт можливо і самостійно, проте для цього потрібно розібратись з одним з найперших і найголовніших питань, а саме з вибором правильного інструменту для створення сайту. Тому далі спробуємо порівняти два найпопулярніші способи для розробки, виходячи з цілей, які поставлено перед умовним майбутнім інтернет-ресурсом.

Конструктор сайтів – це інструмент «із коробки», який використовується для створення веб-сторінок та керування їхнім змістом. Конструктор уже працює на хостингу, розробник може лише користуватись наявним функціоналом, або трішки його удосконалити за рахунок магазину додатків (якщо він є). Як правило доступ до коду на конструкторі закритий.

CMS (або система управління контентом) – це програма, яку спочатку потрібно встановити на хостинг. Надалі власник матиме змогу збирати, зберігати та обробляти дані, редагувати контент, оформляти сторінки за власним бажанням. Набір опцій – базовий, розширювати функціонал можна за допомогою модулів та шаблонів, доступ до коду відкритий.

Конструктор сайтів як найпростіший спосіб для швидкого запуску інтернет-ресурсу

Конструктор – це платформа, що функціонує онлайн. Є різновидом програмного забезпечення, що застосовується для створення та адміністрування ресурсу. Переважно конструктори зорієнтовані на користувачів, які не мають спеціальних знань у розробці.

Головний аргумент на користь таких платформ – різноманітні готові шаблони. Для запуску сайту достатньо змінити інформацію в шаблоні – текстовий та графічний контент. Після цього сайт можна публікувати.

Крім того, доступні також інші інструменти, що дозволяють кастомізувати шаблон чи навіть створити дизайн з нуля. Щоб почати роботу на конструкторі, потрібно зареєструватись. В найпростішому вигляді розробка сайту на конструкторі має наступний вигляд:

 1. Реєстрація у системі – це не складніше, ніж створити електронну поштову скриньку.
 2. Вибір шаблону. Вони можуть бути універсальними або поділеними на тематики. Останній варіант зручніший, адже тематичний макет дає можливість з мінімальними зусиллями запустити сайт.
 3. Наповнення контентом. Можна працювати з текстовими матеріалами, додавати фото/відео зі свого архіву, або використовувати контент, наявний у бібліотеці.

Фінальний етап – оплата послуг. Звісно, можна знайти безкоштовні конструктори, але користування ними – сумнівне задоволення. Можуть бути проблеми буквально на кожному етапі розробки. На подібних ресурсах зазвичай немає підтримки техслужби або вона надається в порядку живої черги чи за певним графіком. Наступна вірогідна проблема – велика кількість реклами. Користувачу доведеться змиритись із цим, адже він отримує безкоштовні послуги. А ось відвідувачам сайту це може не сподобатись.

Інша справа – платні конструктори. За невелику суму вдасться отримати доступ до розширеного функціоналу, консультацій та інших переваг платного розміщення.

Читайте також: скільки коштує створити сайт - аналітика від https://superbwebsitebuilders.com/uk

CMS: платформа для розробки різних видів сайтів

CMS – система управління контентом, «двигун» сайту. Щоб працювати з нею потрібно мати хоча б мінімальні навички програмування. Варто зазначити, що навіть старт роботи з CMS може бути дещо складнішим для новачків, адже потрібно для початку провести установку системи на хостинг та зареєструвати домен.

При цьому система управління контентом пропонує значно більше свободи і при цьому зберігає в собі переваги конструкторів – можливість створювати сайт без втручання в код. Але знову ж таки, така опція зберігається.

Варто зазначити, що сайти, створені на CMS, значно простіше масштабувати. Тобто вони добре підходять для проєктів, які у перспективі будуть розширюватись. Наприклад, для інтернет-магазину – це збільшення асортименту. Плюс, маючи знання в програмуванні, можна створити ресурс з унікальним дизайном. При цьому не доведеться самостійно створювати код для всього сайту, адже ядро вже є.

Ще один момент, який обов’язково потрібно знати про системи управління контентом – абсолютно безкоштовно розробити сайт не вийде, навіть при тому, що є платформи, які не передбачають оплату за тарифами. Витрати, які вірогідніше за все доведеться понести:

 • Хостинг. Фактично - це місце, де розміщуватиметься сайт. Хостинг необхідний для того, щоб взагалі можна було почати працювати з CMS. Оренда хостингу платна – є тарифи зі щомісячним/ щорічним платежем.
 • Домен. Це унікальне ім’я сайту за яким його можна знайти та ідентифікувати в інтернеті. За домен, який «люблять» пошуковики, потрібно платити. Зверніть увагу, зазвичай хостинг-провайдери пропонують домени безкоштовно в своїх тарифах. Але зазвичай це акція на 1 рік, далі потрібно щорічно сплачувати за домен за повним тарифом. Його розмір варто дізнатися заздалегідь.
 • Плагіни. Це додаткові функції, які роблять сайт зручнішим у користуванні. Наприклад, це може бути онлайн-чат, форма оплати чи калькулятор для розрахунків вартості послуг. Цікаві та корисні плагіни зазвичай платні, навіть на безкоштовних CMS.

Загалом системи управління контентом – це більш просунутий рівень розробки. Щоб стартувати та надалі працювати з CMS, потрібно мати певні навички.

Конструктор та CMS - відмінності, переваги та недоліки

Деталізувавши інформацію про кожен зі способів розробки сайту, потрібно оцінити їх у зв’язці. Адже на вибір інструменту впливає також те, які цілі поставлені перед майбутнім ресурсом та чи планується його подальше масштабування. Таблиця головних параметрів допоможе розібратися детальніше.

Конструктор:

 • Простий, підійде для новачків, що взялися за розробку сайту вперше і не володіють спеціальними знаннями.
 • Розробка шаблонних сайтів. Персоналізація зазвичай мінімальна, на рівні зміни шрифтів, кольорів, зображень/відео та текстового контенту.
 • Можливість розробити сайт безкоштовно.
 • Перенести сайт на іншу платформу буде дуже проблематично, а іноді неможливо.
 • Подальший розвиток сайту лише в межах, що їх надає конструктор.

CMS:

 • Потрібні хоча б мінімальні навички програмування або час, що розібратись у принципах роботи CMS.
 • Широкі можливості для кастомізації, персоніфікації, масштабуванню будь-якого проєкту.
 • Потрібно витрачати кошти на хостинг, домен, додаткові плагіни. Часто безкоштовні шаблони не задовольняють запити.
 • Вільна зміна хостинг-провайдера, повне управління сайтом для власника. Є можливості вносити корективи в код.
 • Великі перспективи подальшого розвитку сайту, адже власник самостійно розпоряджається ресурсом та вирішує його долю. Також є можливості для подальшого масштабування.

Отже, переваги та недоліки має і конструктор, і система управління контентом. Відповідно кожен інструмент має свою сферу використання.

Висновки

Аналіз функціоналу конструктора та CMS дає можливість впевнено сказати, що кожен з інструментів може впоратись із поставленими перед ним завданнями. При цьому потрібно об’єктивно оцінювати власні навички та знання. Якщо потрібен дуже швидкий запуск і акцент на унікальний дизайн не є головним аргументом – обирайте конструктор. Якщо в планах створення масштабного проєкту чи такого, що в майбутньому буде стрімко розвиватись, тоді обирайте CMS. При цьому врахуйте, що на розробку піде більше часу, також доведеться здобувати певні знання на ходу, або ж оплачувати послуги програміста.

Обговорити з іншими читачами:
Погода