Кураж та “Моя кімната” запускають серію роликів про ментальне здоров'я

Щомісячна подія Кураж повернулася до фінансування благодійних проєктів, і темою року обрала ментальне здоров'я.

Коментарі 1163

Саме тому Кураж і харківська компанія “Моя кімната”, що спеціалізується на ментальному здоров'ї людей та бізнесів, запустили серію освітніх відео про психологічний стан, а також його нормалізацію.

У 2021 році Кураж оголосив благодійною темою року — mental health. Команда пояснює свій вибір тим, що психічне здоров'я є однією з «незручних», оповитих міфами і стигмами тем. В українському суспільстві, за статистикою ВООЗ, кожен третій протягом свого життя стикається з тим чи іншим психічним розладом, однак більшість людей не знають про наявність дієвих і доказових способів подолання таких проблем.

У планах Куражу допомогти людям, які зіткнулися з проблемами з ментальним здоров’ям, дозволити собі говорити о проблемах без страху. Кураж також націлений без сформованих стигм, інформувати суспільство про проблеми людей, які стикаються з подібним.

Партнерами Куражу з роботи над темою ментального здоров'я стали організація, що займається висвітленням тем ментальності “Моя кімната” та “MH4U” — чотирьохрічний проєкт, метою якого є покращення якості та доступності допомоги та психосоціальної  підтримки для людей із психічними розладами в Україні.

Разом з “Моєю кімнатою” Кураж запустить серію практичних та освітніх відеороликів, у яких будуть підніматися теми депресії, стресу, стосунків, емоцій, особистості та інших питань. Головна мета проєкту — з допомогою відео позбутися стереотипного образу завжди сильної і успішної людини, що ніколи не проявляє слабкість і не опускає руки. А ще, донести, що іноді відчувати себе погано і звертатися за допомогою — абсолютно нормально.

Відео будуть виходити на youtube-каналах Куражу та “Моєї кімнати” кожного місяця, а також у соцмережах організацій.

 video

В рамках проєкту з підтримки ментального здоров'я Кураж зібрав вже 163 076,9 гривні на три окремі історії. Фінансування піде на підтримку двомісячного курсу для людей, які дбають про своїх близьких з психічними розладами та побудову майданчику для гри в петанк у Психоневрологічному Диспансері №5 від організації “Барвінок”, що допомагає людям з БАР та іншими психічними розладами. А також команда профінансує з прибутку проєкт з підготовки 500 волонтерів, які б допомагали людям з ментальними розладами відстежувати зміни своїх станів та своєчасно коригувати їх згідно з лікарськими рекомендаціями.

У серпні відкрито збір на проєкт «Мобільна психологічна бригада» у місті Львів, загальна сума якого становить 50 500 грн. Проєкт полягає в забезпеченні психологічної підтримки та супроводу родин Стрийського району Львівської області у складних життєвих обставинах та тих, де є особи з діагностованими психічними розладами. 1-2 рази на тиждень будуть здійснюватися виїзди по громадах Стрийського району до осіб, що нещодавно були виписані з психіатричних лікарень після тривалого там перебування.

По материалам пресс-релиза

Обговорити з іншими читачами:
Погода