Квіти дарують, переважно, на день народження, а побачення тепер обходяться без них

Нове дослідження квіткових споживчих практик

Коментарі 3245

Як обирають квіти жінки і чоловіки? Чому традиція дарувати квіти не відходить у минуле? І чи радіють самі чоловіки, коли їм дарують букети? Найбільша мережа квіткових магазинів «Камелія» дізналась про вподобання клієнтів квіткових крамниць в деталях. Сприйняття квітів у жінок і чоловіків майже полярне. Жінками керують емоції, а чоловіками – прагматизм і виховання. Але ж існує багато спільного між тими, хто «з Марса і з Венери». Спогади дитинства, відчуття свята та створення близьких стосунків: поваги, довіри, ніжних почуттів.

«Бюро Маркетингових Технологій» опитало 340 респондентів у Києві методом особистого інтерв'ю face-to-face.

86 % опитаних не погодились з тим, що традиція дарувати квіти вже відходить у минуле. Найбільша частка таких респондентів у віковій групі 31-40 років - 91 %. Квіти - це емоція. В цьому ритуалі люди і дарують, і отримують емоції одночасно. Квіти українського виробництва частіше асоціюються зі свіжістю та широким асортиментом, а «імпортні квіти» - це, насамперед, голландські тюльпани.

Топ-5 квітів, які купують найчастіше: троянди 80%, еустоми, гортензії, тюльпани, альстромерії.

Як чоловіки, так і жінки, переважно, купують квіти для жінок: рідних, подруг, колег. Більшість клієнтів квіткових магазинів впевнені, що квіти – це жіночий подарунок. Інколи жінки дарують квіти чоловікам: на день народження, професійне свято або як прояв особистих почуттів. Але це сприймається трохи дивно і незвично. Навіть коли чоловік захоплюється квітами, він скоріше відчуває збентеження, але при цьому охоче приймає букет в якості подарунку.

Квіти – це більше, ніж просто привітання. З тим, що квіти - це про емоції, а не про гроші, погоджуються 73% респондентів. Онлайн-покупкам квітів українські споживачі, в більшості, не довіряють. Тому що немає можливості побачити свіжість і флористичне оформлення букету. 81% учасників дослідження вважають, що надійніше і приємніше купувати квіти офлайн. Головний інсайт з мотивації покупки: найсильніша емоція - це дарувати квіти просто так, побалувати, підняти настрій і зробити день близької людини не схожим на інші. Дарування квітів створює основу, щоб людина впустила вас в своє серце.

Фото: https://depositphotos.com.

За матеріалами пресрелізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода