Легкий чи шлях діджіталізації в українських компаніях?

Сьогодні Діджіталізація перестає бути новомодним трендом і переходить в статус MUST HAVE для тих компаній, які прагнуть залишатися конкурентоспроможними і інноваційними. А так як бізнес здійснюють люди, діджіталізація HR-служб компаній також перетворюється в гостру необхідність. Чи готові виявилися компанії і їх HR до цифровізації бізнесу? Як оцінюють свої успіхи в цьому напрямі і з якими проблемами стикаються?

Коментарі 1491

Глобальний дослідницький холдинг з управління клієнтським досвідом 4Service Group опитав HRів українських компаній, щоб дізнатися відповіді на ці питання.

В ході дослідження ми поцікавилися, на якому ж рівні діджіталізації знаходяться компанії?

Велика частина бізнес-аудиторії вважає свою компанію в digital-процесі розвиненою на середньому рівні (43%), кожен п'ятий респондент оцінив розвиток на рівні «нижче середнього» (21%) і трохи менше (17%) порівняли себе з Теслою в світі транспорту. Компаній-ракет і возів найменше, 7% і 12% відповідно. Зафіксовано точно такий же розподіл місць за рівнями діджіталізації і для HR-служб в компанії, але, слід зазначити, що діджіталізація компанії в цілому знаходиться на більш високому рівні, ніж діджіталізація НR-служб (67% vs. 50%). 

HRи визначили для себе TOP-3 головних переваг HR-діджіталізації:

  • аналітика HR даних;
  • економія часу для HR служби;
  • підвищення продуктивності компанії.

Соціальні мережі / месенджери, Task manager і HRM / CRM системи - основні digital-інструменти, які впроваджені або заплановані до впровадження в компаніях. Не знають найбільше про ATS, HR-лендінги і Workplace by Facebook. Не вважають за необхідне використовувати HR-боти і Workplace by Facebook.

Трохи більше половини опитаних (53%) для діджіталізації купують коробочні рішення і налаштовують його під потреби своєї компанії, 49% - використовують власний IT-департамент, 17% - наймають підрядника і пишуть кастомізовані рішення. І лише 9% не схильні до інновацій, тому що не планують нічого діджіталізіровать.

Відсутність бюджету - головний блокіратор на шляху до діджіталізації (36%). Наступними причинами, які заважають впровадженню діджіталізації, є нерозуміння керівництва в необхідності змін (14%) і брак часу (11%).

На мою думку, діджіталізація в першу чергу вимагає ментально-культурної трансформації, внутрішньої готовності змінюватися. І HRам потрібно буде не тільки сформувати компетенції для роботи в новому цифровому середовищі, а й змінити спосіб мислення людей ... В першу чергу менеджерів середньої та вищої ланки. А там, дивись, і бюджети з'являться.

Автор: Ольга Красіна, HR Business Partner глобального дослідницького холдингу 4Service Group, психолог-консультант Центру Томалогії.

Обговорити з іншими читачами:
Погода