Lenovo створила віртуальний тур столицею України

Компанія Lenovo запускає масштабний проект віртуального контенту — «Київ: з ранку до світанку».

Комментарии 1244

Це VR-застосунок для віртуальної подорожі знаковими, але багатьом ще не відомими, місцями столиці України. Під час VR-туру учасники проживають день у весняному Києві — відвідують шість його найбільш незвичайних місць і стають безпосередніми учасниками подій, які відбуваються в них. Пройти віртуальну екскурсію містом можна за допомогою VR-шолома Lenovo Explorer, безкоштовно завантаживши застосунок із сайту lenovo.ua/vrkyiv*. Розробкою застосунку займалася українська студія Sensorama Lab.

Віртуальний тур «Київ: з ранку до світанку» створює відчуття реальної присутності на екскурсії та розрахований на повне проходження більш ніж за 25 хвилин. Маршрут охоплює шість пам'яток: Будинок звукозапису Українського Радіо, Київський Велотрек, Технопарк UNIT City, Театр на Подолі, Арт-завод Платформу та Національну бібліотеку ім. Вернадського.

«Київ: з ранку до світанку» — це повноцінний інтерактивний VR-контент, над створенням якого українська студія Sensorama Lab працювала чотири місяці. Для реалізації ідеї команда провела фото- та відеозйомки за участю справжніх акторів у театрі та музикантів у Будинку звукозапису, зробила тривимірне фотосканування, озвучення, створила 3D-моделі та анімацію.

Озвучили VR-застосунок відомі київські екскурсоводи — автор урбаністичних екскурсій, знавець таємних місць, засновник «Інтересний Київ» Арсеній Фінберг та хранителька романтики старовинних київських вулочок, автор пішохідних екскурсій історичним Києвом Олена Орос. Вони знайомлять користувача з містом та розповідають про цікаві місця так само, як і на своїх екскурсіях, занурюючи учасника в таємниці та секрети Києва.

Під час екскурсії учасник зможе потрапити на репетицію оркестру та виступити в ролі диригента в Будинку звукозапису, стати конструктором і зібрати супертехнологічний велосипед «Еней» на велотреці, взяти участь у інтелектуальній вікторині в Національній бібліотеці. Також користувач VR-застосунка побуває на фестивалі «Кураж Базар Індія» на Арт-заводі, зможе відчути атмосферу вистави у Театрі на Подолі та отримати в ньому роль, а також подивитися, чим живе та як розвивається українська «Кремнієва долина» — UNIT City. Під час туру користувач VR-застосунка виконає завдання та візьме участь у грі, після якої зможе отримати справжні призи.

Тарас Джамалов, генеральний директор Lenovo в Україні:

«Імерсивні технології проникають у наше життя з кожним днем все більше. Причому можливості віртуальної реальності не обмежуються ігровою індустрією, що й підтверджує український проект «Київ: з ранку до світанку». У компанії Lenovo ми приділяємо велику увагу появі цікавого та різноманітного VR-контенту: від освітнього до розважального. Цей проект покликаний розкрити Київ із нового боку для киян і показати нашу столицю не лише українцям, а й потенційним туристам з усього світу. Віртуальна екскурсія Києвом із можливістю взаємодії з об'єктами унікальна. Це не просто панорамне відео, а захоплюючий тур із елементами гри і неабиякими фактами, де кожен зможе вибрати свій маршрут. У Києва є всі шанси стати туристичною Меккою, для початку — у віртуальному світі!».

Альона Стулій, режисер кіно, реклами та відео 360, глава відео департаменту Sensorama Lab:

«Розробка віртуального туру Києвом — дуже цікавий для нас проект. Він — перший серед наших робіт для України, створений у форматі 360° стерео-відео з роздільною здатністю 4К Ultra HD. «Київ: з ранку до світанку» об'єднує експертизу Sensorama Lab, технології Lenovo та творчі ідеї «Інтересного Києва».

Арсеній Фінберг, засновник «Інтересний Київ»:

«Брати участь у проектах, які показують у новому ракурсі наше улюблене місто — велике задоволення для «Інтересного Києва». Всі місця, які охоплює VR-екскурсія — дуже незвичайні, навряд чи вони прийдуть на думку при перерахуванні туристичних пам'яток. Нам самим було дуже цікаво розповідати про них».

Олена Орос, авторка пішохідних екскурсій:

«Ми намагалися розповісти про Київ так, як це робимо зазвичай на своїх екскурсіях. Віртуальна екскурсія «Київ: з ранку до світанку» залучає та є такою ж захоплюючою, ніби якщо б вона була реальною».

Застосунок буде доступний для усіх шоломів на платформі Windows Mixed Reality, а також протягом найближчого часу портований і для інших платформ. Завантажити застосунок віртуальної екскурсії «Київ: з ранку до світанку» можна буде з будь-якої точки світу з магазинів* Microsoft Store та Steam. Вимоги до ПК або ноутбука для використання програми відповідають мінімальним вимогам для Windows Mixed Reality, для завантаження застосунку знадобиться вільний простір на диску – 9 ГБ.

Протягом найближчого часу застосунок буде також доступний англійською та російською мовами, що дозволить розширити географію користувачів та зануритися у атмосферу інноваційного Києва з будь-якої точки світу.

*Застосунок знаходиться на модерації та буде доступний протягом найближчого часу.

За матеріалами прес-релізу
Обсудить с другими читателями:
Погода