Лист-звернення щодо практик закупівельного процесу в маркетингових комунікаціях

2020 рік був непростим для більшості галузей, кожна з яких шукала нові можливості для успішного функціонування бізнесу в новій реальності.

Коментарі 1217

Для всіх гравців маркетингових сервісів в Україні забезпечення високого рівня креативності та виконання проектів в швидко змінюваній реальності набуло ще більшої ваги в роботі з клієнтами.

Проте, сьогодні, у 2021 році, галузь маркетингових комунікацій має історичні мінімуми агентських комісій та найбільші відтермінування оплат при суттєвому зниженні об'єму бізнесу. Наша галузь вже понесла великі втрати спеціалістів, конкуруючи за рівнем заробітних плат з багатьма іншими галузями, які не відчули настільки суттєвий вплив пандемічних заборон.

Закликаємо всіх гравців ринку – і з боку агентств, і з боку клієнтів – не сприяти зниженню вартості послуг у нашій галузі. Ми усвідомлюємо, що 2020-й рік змусив багатьох замовників шукати нові можливості оптимізації, але продуктова складова та дотримання стандартів галузі має лишатись найпершим пріоритетом.

Усвідомлюючи всю важливість підтримки гравців в їх прагненні забезпечити якісний продукт та розвивати експертизу, галузева асоціація МАМІ виступає категорично проти миттєвих (онлайн) редукціонів та неофіційних тендерів:

  • формат яких передбачає миттєве зниження ціни з інтервалом реакції 5-30 хв, що не дає змогу адекватно оцінити оптимізацію та негативно впливає на фінальну якість виконання;
  • метою яких є лише вибір найнижчої ціни, без врахування якості та наповнення робіт;
  • за умови ваги редукціону більше 40% в загальній системі оцінки;
  • на креативні або комплексні проекти, критерії і технічні характеристики яких відрізняються відносно пропозицій різних учасників і не мають єдиного зрозумілого шаблону та чітких вимог в брифі від клієнта;
  • торги, що проводяться серед підрядників які вже оголошені переможцями тендерів з надання послуг з фіксованими рейтовими картами вартості

Члени МАМІ –  провідні гравці галузі, закликають замовників послуг маркетингових комунікацій відмовитись від миттєвих редукціонів і додаткових торгів, метою яких є тиск на виконавця щодо зниження якості послуг.

Впевнені, даний крок позитивно вплине на всіх гравців ринку, підтримає стандарти галузі та сприятиме подальшому росту якості послуг.

Учасники ринку маркетингових комунікацій, які підписали даний документ:

Adbakers

Adsapienсe

Ad.kitchen

Agensi

All Motion

ARR

BRIK

Clever Force

Communication Unlimited Ukraine

Creatida

Creative Solutions

Digital Chain

Freebrand

Fresh

Fresh Marketing

Havas Engage Ukraine

LIONCOM

LEX MARKETING 

Mad.red

MEX a member of Havas

New Merchandising Technologies

Paradigm Group

POS Media Ukraine

Profi ads

Promotion technologies

Prospects Ukraine

PULSE

ROI Communications

Seven Communications

Smart Marketing

Talan Communications

TEAM 247

TMSCo

TWIGA Ukraine

We’Story

ВАВІЛОН

Кориця MSC agency

РК «Радуга»

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода