Ілон Маск став "диванним політологом" та запропонував свій "сценарій миру" для України

Президент України Володимир Зеленський відреагував на резонансні публікації бізнесмена Ілона Маска

Коментарі 640

Мільярдер Ілон Маск у своєму Twitter описав своє бачення "сценарію миру" в російсько-українській війні, зокрема – віддати український Крим російським окупантам. Про це він написав у Twitter.

Також у такому "сценарії":

  • "повторні вибори" в анексованих Росією регіонах під наглядом ООН;
  • Крим формально входить до складу Росії, як це було з 1783 року. При цьому рішення Президії Верховної Ради СРСР про передачу Кримської області до складу Української РСР у 1954 році він називає "помилкою";
  • водопостачання Криму забезпечено;
  • Україна зберігає нейтралітет (ймовірно, йдеться про вступ до НАТО – ЕП).
Маск також додав до публікації опитник – чи підтримують його підписники такий "сценарій". Українці та союзники України у відповідях до публікації обурилися словами мільярдера.

Зокрема, його засудили експосол України до Німеччини Андрій Мельник, засновник благодійного фонду Сергій Притула, офіційний акаунт Верховної Ради України та десятки громадських і політичних діячів.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на опитування голови компаній Tesla та SpaceX Ілона Маска щодо варіантів завершення війни Росії проти України.

«Ілоне, є краща пропозиція. 1) Україна звільняє свої території включно з анексованим Кримом. 2) РФ проходить демілітаризацію та обов’язкову денуклеаризацію та більше не може загрожувати іншим. 3. Воєнні злочинці піддаються міжнародному трибуналу», – зазначив Михайло Подоляк у своєму дописі.
Експосол у Німеччині Андрій Мельник теж опублікував допис у відповідь мільярдеру. «Тепер жоден українець ніколи не купить вашу бісову Теслу. Тож удачі, Ілоне Маск», – зазначив дипломат.
Тим часом, твіт Маска став вірусним. Журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв вже пропонує проголосувати, що зробити з майном Маска – роздати його, змити в унітаз чи спалити.
Пізніше твіт у відповідь Маску опублікував і президент Володимир Зеленський. У відповідь він запропонував проголосувати, який Маск подобається людям більше – той, що підтримує Україну чи Росію. Станом на 9:00 лідирує Маск, який виступає на підтримку України з 92% голосів.
Пізніше бізнесмен відповів президенту у твіттері.

«Я, як і раніше, дуже сильно підтримую Україну, але переконаний, що масована ескалація війни завдасть величезної шкоди Україні та, можливо, всьому світу», – відповів Маск.
За матеріалами https://www.epravda.com.ua/ та https://detector.media/
Обговорити з іншими читачами:
Погода