Міндовкілля разом з Twiga Ukraine створили найбільшу хвилю розлучень в Інтернеті

20 липня у соцмережах Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у партнерстві з комунікаційною групою Twiga Ukraine запустили соціальний флешмоб «Розриваю стосунки з пакетиком»

Коментарі 1331

Акція швидко спровокувала потужну хвилю розлучень з пластиковими пакетами та продовжує поширюватись у мережі щодня. Ініціатива покликана звернути увагу на закон про обмеження обігу пластикових пакетиків, змінювати старі звички українців та формувати нову культуру здійснення покупок.

У червні Президент України підписав Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який забороняє безоплатно розповсюджувати надтонкі, тонкі та оксорозкладні пластикові пакети. Цей закон вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання ним чинності, крім окремих його положень. Тож заклади громадського харчування та компанії, що займаються роздрібною торгівлею, мають менше року на адаптацію до нових норм.

«Україна серед 87 країн світу, що обмежили обіг пластикових пакетів на своїй території. Це перший невеликий, але важливий крок до чистого довкілля, без сміття. Водночас, закон не вирок для зручності щоденних покупок. Вже сьогодні є багато альтернатив: біорозкладні, паперові пакети чи тканинні сумки. Такий щоденний мікровибір кожного на користь довкілля дозволить захистити наші екосистеми від засилля пластику, зменшить попит на пластикові пакети та водночас підвищить попит на ринку більш екологічних альтернатив», зазначає Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Пластикові пакетики накопичуються, забруднюючи планету сотні років, але розірвати це замкнене коло і стати частиною спільноти свідомих людей тепер можна за кілька хвилин у соцмережах. Віднедавна Пакетик Пластиковий має профілі у Facebook та Instagram, що створені як особиста сторінка людини. Саме тут з ним розривають свої стосунки компанії та люди.

Соціальну ініціативу розпочав Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України  й одним з перших підтримав великий національний ритейлер Епіцентр-К. Вони публічно заявили про наміри попрощатися з пластиковими пакетиками на своїх сторінках, водночас Епіцентр-К ще й розповів що вже зробив в цьому напрямку та які має плани на майбутнє. А компанія robota.ua заявила на своїх сторінках в соцмережах, що звільнила Пакетик Пластиковий через грубе порушення екології на робочому місці.

Також флешмоб вже підтримали заступники міністра  Руслан Стрілець та Роман Шахматенко й інші співробітники Міндовкідля, народний депутат Верховної Ради України Ярослав Юрчишин, депутатка Запорізької обласної ради Ірина Славова, реп-співачка Alyona Alyona, ведучий каналу Україна Олег Панюта, ведучий каналу М1 Андрій Чорновол, популярні блогери такі як Ledboy1, Євген Білозеров, Валерія Вьюшина, Орест Мурій, Тетяна Ніколенко, Ірина Симчич, Євген Бондаренко, редакторка Української Правди Ольга Гетьманець, співзасновник Мамахохотала Женя Янович,  режисерка фільму «Віддана» Христина Сиволап,  співачка та акторка Карина Аввакумова та інші публічні лідери думок України.

Усі вони поділилися своїми історіями токсичних стосунків з Пакетиком та заявили, що цьому настав кінець.

https://drive.google.com/drive/folders/1AFqRmS0akjkZveBusZq1h_FATlutM0qY?usp=sharing

До проєкту вже долучилося понад 10 тисяч людей. Окрім публікацій на сторінках, вони активно ставлять тематичну рамку на головне фото Facebook-профілю, а також використовують AR-маску в Instagram від FFFACE.ME.

 video
 video
 video
 video

До флешмобу можуть приєднатися всі охочі. Для цього потрібно просто розірвати стосунки зі сторінкою Пакетика Пластикового через інструмент «життєві події» у Facebook або поставити на свою аватарку особливу рамку, яку можна знайти за словами «Розриваю стосунки з пакетиком». Також підтримати акцію можна в Instagram, зробивши публікації про це у профілі чи розповідях із позначкою Пакетика Пластикового.

За матеріалами прес-релізу.

Обговорити з іншими читачами:
Погода