Мінцифри просить Meta пояснити правила модерації українського контенту у Facebook та Instagram

Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров звернувся з відкритим листом до компанії Metа через блокування українського контенту в соцмережах.

Коментарі 1367
Про це повідомляється на сайті Мінцифри.

Звернення адресовано президенту з глобальної політики корпорації Meta Ніку Клеггу. Мінцифри просить відкрити для користувачів з України правила модерації українського контенту, а також поділитися списком заборонених слів, які алгоритми розцінюють як неприйнятні. Це дозволить уникнути масових блокувань, зазначив Михайло Федоров.

«З першого дня війни українські блогери, журналісти та активісти висвітлюють перебіг повномасштабної війни в Україні. Діють як єдиний інформаційний фронт. Проте вони часто стикаються з блокуванням контенту про російське вторгнення у Facebook та Instagram, — йдеться у листі міністерства до Metа. — Увесь цей час команда Мінцифри допомагає розблоковувати пости та акаунти, але це не вирішує проблему глобально».

При цьому, вказують у міністерстві, контент блокується через автоматичні алгоритми, «неякісне модерування» та надмірну активність російських ботів, що скаржаться на публікації.

«У той час, коли російська пропаганда залишається в полі зору, пости української медіаспільноти стали чутливим контентом для світу. Соцмережі створені для того, щоб розповідати правду. Але не можемо це робити достатньо, коли політики соціальних мереж створені лише для мирного часу. Ми розуміємо політику Meta щодо ненависті, але вважаємо несправедливим блокування акаунтів та приховування постів. Ми знаємо, що Україна переможе. Але із вашою допомогою це станеться набагато швидше», — зазначив Михайло Федоров.
За матеріалами detector.media
Обговорити з іншими читачами:
Погода