Магія коротких повідомлень: як використовувати СМС-розсилки для залучення клієнтів та збільшення продажів

SMS-маркетинг — це один із найпотужніших та економічно ефективних способів охоплення користувачів з метою збільшити продажі.

Коментарі 1030
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com

Чому? Статистика говорить сама за себе: понад 95% власників смартфонів отримують або надсилають до 40 SMS щоденно, а Open Rate коротких текстових повідомлень становить майже 100%! Це феноменальний рівень залученості.

СМС-розсилки для бізнесу — не новий спосіб комунікації з цільовою аудиторією (ЦА), але його досі активно використовують компанії різного масштабу, щоб спілкуватися з постійними покупцями, залучити нових клієнтів і збільшити середній чек.

Як створити й налаштувати проморозсилку так, щоб отримати від неї максимальний результат, читайте у цій статті.

Залучайте клієнтів у режимі нон-стоп, використовуючи СМС-розсилки для бізнесу

«Як збільшити продажі?» — це питання дуже гостро стоїть в сучасному бізнес-середовищі, де рівень конкуренції зашкалює. Одні компанії намагаються отримати великий прибуток в короткі терміни, нехтуючи правилами ринку. Інші впродовж тривалого часу створюють концепцію, вибудовують стратегію, але не отримують бажаного результату.

Секрет успішних продажів полягає у виконанні трьох етапів: залучення, конверсія та утримання. Якщо на одному із них компанія не впоралась, тобто не змогла залучити нових клієнтів, спонукати до дії й утримати користувачів, це означає, що стратегія була побудована неправильно.

СМС-розсилка клієнтам застосовується на будь-якому етапі воронки продажів, і в переважній кількості випадків є обов’язковою для того, щоб збільшити середній чек. Це прямий канал зв’язку, який можна використовувати для різних цілей, наприклад, надсилання рекламних пропозицій, нагадувань, повідомлень тощо.

Формуючи текст для СМС-розсилок клієнтам, пам’ятайте, що будь-яке сповіщення має одночасно виконувати три завдання:

  1. Привертати увагу.
  2. Спонукати до дії.
  3. Формувати лояльність.

Розпочинати маркетингову кампанію із застосуванням СМС-розсилки для бізнесу потрібно зі збирання бази мобільних номерів користувачів, які підпадають під вашу цільову аудиторію.

Надсилаючи рекламні повідомлення абонентам, котрі не зацікавлені у вашому продукті чи послузі, не вдасться збільшити продажі. Така практика неефективна, в більшості випадків вважається спамом і, що найгірше, руйнує репутацію бренду.

Наступний крок — спонукання до дії. Його успішність залежить від змісту повідомлення. Тож розглянемо, як зробити, щоб користувачі не тільки читали SMS, а й збільшували середні чеки вашого бізнесу своїми кліками.

6 способів максимально ефективно оптимізувати рекламні SMS

Навіть найуспішніші корпорації-гіганти свого часу припускались помилок в створенні рекламних промоакцій. Наприклад, у 2011 р. компанія «Pepsi» провела конкурс, переможець якого разом із десятьма друзями запрошувався зіграти баскетбольний матч із легендами професійної ліги MLB. Здавалося б, що могло піти не так?

Для участі в розіграші споживачі мали відправити текст «PEPSIMAX» (з лапками) на номер 710710. Але, на жаль, багато хто надіслав фразу без лапок, тому не зміг взяти участь в розіграші, бо його дані не зареєструвались в базі.

Люди були обурені, й цей скандал провалив маркетингову кампанію зі збору бази даних споживачів та послабив позиції Pepsi на ринку.

Деякі компанії припускаються грубіших помилок, але саме через непорозуміння між брендом і користувачами може виникнути ситуація, коли СМС-розсилка клієнтам не генерує ліди. Пропонуємо кілька простих правил, завдяки яким ваша рекламна кампанія залучатиме нових клієнтів до покупок.

Розумно підходьте до сегментування ЦА

Окрім того, що компанія має сформулювати образ своєї цільової аудиторії, потенційних клієнтів також варто сегментувати за групами. В основу диференціації можуть лягти різні ознаки: стать, вік, ГЕО й інше. Це допоможе створити СМС-розсилку для бізнесу, яка матиме цінність в очах кожного її адресата.

Говоріть по суті

Головний меседж розсилки — вигода пропозиції, яку отримає клієнт, — має міститися у перших двох рядках повідомлення. Не зловживайте символами, щоб не заплутати отримувача й не відвернути його увагу від основного.

НІ: У нашому магазині великий вибір товарів зі знижками.

ТАК: Отримайте знижку 30% на всі меблі із ДСП!

Пишіть креативно, але зрозуміло

Ваша СМС-розсилка клієнтам має викликати емоції — тоді вона допоможе збільшити середній чек.

Втім, не варто захоплюватись метафорами, крилатими виразами, мотиваційними цитатами або зрозумілими тільки вам жартами. Використовуйте яскраві, але доступні користувачеві конструкції.

НІ: Увага! Лише три дні! З 6 по 8 березня в нашому магазині акція — мінус 50% на всі товари.

ТАК: Маріє, тільки для тебе! З 6 по 8 березня отримай знижку 50% на всі товари — відправ персональний код 888 у відповідь на це повідомлення.

Урізноманітнюйте візуальну складову

В традиційних СМС-сповіщеннях можна використовувати деякі хитрощі, щоб урізноманітнити подачу тексту й зробити його привабливішим для сприймання. Наприклад, посилання з автоматичними картинками або емодзі. Також можна використовувати Caps Lock, підкреслювання та емотикони.

Ці елементи допомагають зачепити погляд отримувача, привернути увагу й, відповідно, збільшити продажі.

Створюйте ланцюжки повідомлень

Маркетологи рекомендують використовувати короткі текстові повідомлення, тому що люди навряд чи будуть вчитуватись у довгий текст. Два-три прості речення – оптимальна довжина.

Але як бути, якщо ви хочете детально розповісти про свою продукцію? Створіть ланцюжок повідомлень, що продовжуватимуть одне одного.

Серія SMS не повинна бути занадто великою. Краще розподілити таку розсилку на кілька днів, підігріваючи інтерес підписників.

Обов’язково ведіть діалог з клієнтами

Сучасному бізнесу важко продавати товари чи послуги без прямої взаємодії з цільовою аудиторією. Окрім цього, показуючи, що за брендом стоїть конкретна людина, ви формуєте довіру покупців.

Тому не дозволяйте своїм СМС-розсилкам клієнтам бути односторонніми. Спілкуйтесь, консультуйте — це хороший спосіб підвищити лояльність наявних покупців, залучити нових клієнтів і збільшити середній чек.

Ви можете додати в повідомлення посилання на форму зворотного зв’язку або зазначити в кінці тексту контакти компанії.

НІ: Ви зробили покупку у «Фокстроті»! Залиште відгук на сайті й отримайте винагороду — знижку 10% на товари для дому.

ТАК: Ви зробили покупку у «Фокстроті»! Залиште відгук на сайті й отримайте винагороду — знижку 10% на товари для дому.

Як збільшити продажі за допомогою СМС-розсилки клієнтам

Щоб вийти на новий рівень доходу та збільшити середній чек, SMS потрібно не тільки оптимізувати за загальними правилами, а й доповнити сильними елементами, які будуть спонукати підписників до швидкого прийняття рішення.

Використовуйте такі інструменти впливу, щоб збільшити продажі:

  • Лід-магніт. Це безплатна або умовно безплатна пропозиція товару чи послуги для залучення потенційних клієнтів і здійснення першого продажу.
  • Сезонні акції та знижки. За статистикою, SMS спонукають 59% одержувачів відвідати інтернет- або офлайн-магазин, щоб дізнатися більше про акцію.
  • Спеціальні пропозиції до свят. Різновид одно- чи кількаденних акцій, що завжди має попит у споживачів.
  • Обмежений термін дії пропозиції. Часто маркетологи використовують відчуття страху як основний стимул до купівлі. Обмеженість вигідної пропозиції в часі підштовхує покупця у ваші обійми.
  • Заклики до дій. Старий добрий CTA досі ефективний, тому його варто вставляти в СМС-розсилки для бізнесу.

Реалізувати мобільну маркетингову компанію можна через спеціальних агентів — телекомунікаційні платформи-партнери, які допомагають організувати весь процес проморозсилки. Однією з таких компаній є омніканальна телекомунікаційна платформа Decision Telecom, яка надає послуги глобально.

Великий плюс співпраці з такими компаніями  — можливість відстежувати та контролювати ефективність СМС-розсилок клієнтам. Адже для бізнесу важливі не тільки реальні покупці, а й ті, хто зупинився на певному етапі воронки продажів.

Наприклад, в адміністративній панелі Decision Telecom клієнт може послуговуватися статистикою та детальними звітами для подальшого аналізу своєї маркетингової стратегії. Дані з цього звіту можна використати як підґрунтя планування майбутніх промокампаній, щоб збільшити продажі та залучити нових клієнтів.

Як висновок

Багато власників бізнесу, особливо ті, хто самостійно налаштовує рекламні мобільні кампанії, зводять їх до двох понять: «скомпонував» і «відправив». Насправді ж СМС-розсилки для бізнесу — це набагато більше, ніж реклама товарів і послуг.

Якщо ви хочете дійсно збільшити середній чек, потрібно працювати не тільки над тим, щоб залучити нових клієнтів, а й втримати їх. Побудова міцних довірчих стосунків із цільовою аудиторією за допомогою SMS-повідомлення зробить ваш бізнес успішним не тільки тут і зараз, а й в перспективі.

Обговорити з іншими читачами:
Погода