Майже третині українців дискомфортно на робочому місці

71% українців віддають велике значення комфорту на робочому місці. Цей критерій допомагає їм працювати більш продуктивно.

Коментарі 4898

Повністю задоволені затишком на роботі 22% опитаних, ще 39% відчувають, що для повного комфорту їм не вистачає кількох деталей. Майже третині українців дискофортно на роботі. 6% опитаних зізналися, що їх роботодавці нічого не роблять задля створення комфорту на робочому місці. Про це свідчать результати опитування, проведеного кадровим порталом grc.ua.

Сучасні компанії все частіше звертають увагу на комфорт своїх співробітників. Уже недостатньо надати працівнику комп’ютер, стіл, стілець та канцелярські прилади для роботи. Найбільш прогресивні роботодавці докладають зусилля, аби перехід людини від дому до робочого місця не супроводжувався разючим контрастом та відчуттям невдоволення.

Світовий досвід доводить те, що недостатня увага до комфортних умов може коштувати бізнесу надто дорого. Наприклад, згідно з дослідженнями в американських компаніях, високий стрес на роботі підвищує витрати на медичні послуги на 50%, а щорічні виплати на лікування захворювань, що викликані стресом, складають 500 млн доларів США.

Що ж українські компанії роблять у контексті цього? Чи відчувають себе комфортно працівники на робочих місцях, що для цього робить працедавець та наскільки велике значення має для українців затишок на роботі?

Затишно чи ні – як оцінили респонденти своє місце роботи

Переважній більшості українців комфортно на їх робочих місцях – 61% опитаних вважають робоче місце повністю або частково комфортним. Третина респондентів відчуває дискомфорт на робочому місці. Лише 7% українців не звертають увагу на умови, в яких працюють.

Жінки більше задоволені умовами свого робочого місця. Порівняно з чоловіками на 50% більше жінок висловилися про повну задоволеність комфортом на роботі. Серед тих, хто не звертає уваги на затишність робочого місця чоловіків більше в чотири рази.

 • так, вважаю: чоловіки – 17%, жінки – 26%;
 • загалом так, але можна додати деякі деталі: чоловіки – 35%, жінки – 42%;
 • я не звертаю на це увагу: чоловіки – 12%, жінки – 3%;
 • швидше, не вважаю: чоловіки – 21%, жінки – 18%;
 • моє робоче місце зовсім не затишне: чоловіки – 15%, жінки – 11%.

Цікаві факти з вікового розподілу:

 • в категорії «19-23 роки» не було надано жодної відповіді про повну незадоволеність робочим місцем. 56% відповіли «загалом так, але можна додати деякі деталі»;
 • лідером серед повної задоволеності виявилася категорія «31-40 років» – 25%. На останньому місці – категорія «понад 60 років»: лише 9%;
 • найбільш невдоволеною категорією виявилася «51-60 років»: 23% вважають робоче місце зовсім не затишним.

Якщо брати до уваги розподіл за статусом посади, тут нічого дивного не помічаємо: найбільшу задоволеність (32%) виявили представники топ-менеджменту, в той час як лише 18% лінійних спеціалістів надали схвальну відповідь.

Кому комфорт на робочому місці комфорт важливіший

Цей фактор виявився важливим для 72% опитаних. 6% взагалі не звертають увагу на показник комфортності, а 22% респондентів відповіли «комфорт і затишок – це приємно, але моя продуктивність від цього не залежить».

Розподіл за критерієм статі:

 • комфорт – це важливо, адже допомагає мені працювати більш продуктивно: чоловіки – 67%, жінки – 76%;
 • комфорт і затишок це приємно, але моя продуктивність від цього не залежить: чоловіки – 22%, жінки – 21%;
 • я взагалі не звертаю на це увагу: чоловіки – 11%, жінки – 3%.

Як бачимо, відчутно більша кількість жінок вважають комфорт важливим фактором, і лише 3% взагалі не звертають на це увагу. Цікаво, що комфорт взагалі не позначається на продуктивності майже кожного четвертого чоловіка.

Що роблять роботодавці задля створення комфорту в офісі

Комфорт на робочому місці можу проявлятися в двох напрямках – фізичному та емоційному. Незручні робочі місця призводять до різноманітних захворювань опорно-рухового апарату, очей, дихальної системи. Як показало опитування, для створення фізичного комфорту та затишку українські роботодавці зазвичай встановлюють кондиціонери, обладнують зручну функціональну кухню та озеленюють офіси. Проте є 6% опитаних, які зазначили, що їх роботодавець взагалі нічого не робить задля створення комфортних умов праці.

Дані отримані у результаті опитування, проведеного експертно-аналітичним центром кадрового порталу grc.ua в січні-лютому 2022 року. В опитування взяли участь 558 респондентів з усіх регіонів України.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода