Медіа як інструмент маркетингу: як запустити ефективне ЗМІ під час війни

Багато українських медіа під час повномасштабної війни зазнали суттєвих збитків. Хтось змушений був скорочувати зарплати, хтось вдавався до звільнень, а хтось навіть опинився на межі закриття.

Коментарі 1572

Однак є і ті, хто навпаки вирішили запустити ЗМІ. Наприклад, частина нашої команди Membrana Media запустила однойменне медіа для української аудиторії. У цьому матеріалі я поділюся, чи реально запустити нове медіа в Україні, коли багато ЗМІ на межі закриття, й чи варто це робити.

Спочатку була ідея

Все почалося з командної поїздки у Карпати. Один з вечорів був присвячений пітчингу нових проєктів для розвитку компанії та команди. Моя колега, а нині керівниця медіапроєкту Membrana Media, Катерина, презентувала ідею – створити власне ЗМІ. Катерина мала великий досвід у медіа та розповіла, яку силу дає ЗМІ, наприклад, коли йдеться про видачу у Google. А ще про те, що медіа в нативній сфері дає змогу детальніше розповідати про компанію, чим вона займається, та чому той чи інший напрямок діяльності перспективний. Ми подумали, що хотіли б створювати корисний контент для паблішерів та рекламодавців у галузі діджитал-реклами. І вирішили поділитися експертизою, яку щодня продовжуємо напрацьовувати в умовах війни.

Звісно, зараз в Україні є ЗМІ, які мають схожий з Membrana Media фокус. Наприклад, MMR, MCtoday, Ain. Однак ми не хочемо бути конкурентами для них. Ми організовуємо ЗМІ не як бізнес, а як маркетинг – для просування. Нам достатньо буде своєї ніші.

Також мета Membrana Media – бути корисними для паблішерів та рекламодавців та стати частиною діджитал-ком'юніті в Україні. Тобто наша команда створює медіа не просто для просування продукції. Основний план – бути корисними галузі, у якій ми працюємо, й бути соціально значущим продуктом для діджитал-індустрії та рекламного ринку. Ми думали й про те, що медіа можна буде використовувати як інструмент маркетингу, а також для підтримки партнерів та нетворкінгу. Урешті проєкт узгодили та у січні почали його реалізовувати.

Команда та інвестиції

Оскільки ми маємо власну команду, то запуск медіа потребував мінімальних інвестицій. Наприклад, один зі співробітників заверстав сайт, також залучили внутрішніх фахівців із SEO та UX. Пізніше знайшли редакторку Марію, яка відповідає за контент, й журналіста Олександра, який допомагає у його створенні. Також у нас є коректорка Інна, яка володіє чотирма мовами: іспанською, англійською, українською та російською. Усього над медіа працює шестеро осіб.

У майбутньому плануємо створити повноцінний SMM-відділ, оскільки левова частка трафіку у ЗМІ потрапляє із соцмереж, а також залучати інших спеціалістів та партнерів. Так само ми плануємо залучати до створення контенту експертів галузі, які б вели окремі колонки та ділилися своєю експертизою.

Очікування, реальність, контент-план

Наразі у Membrana Media стоїть завдання розробити кількісні KPIs. Перший крок – вийти на 50 000 переглядів на місяць. А восени, коли рекламний ринок пожвавиться після літа, вийти на кілька сотень тисяч переглядів. Вже зараз сайт відвідують кілька сотень користувачів на день, попри те, що ми нічого не робимо для його просування, а тільки створюємо контент. Ці люди приходять до нас або через органічний пошук, або через зацікавленість у продуктах компанії.

Зараз на сайті виходить 3-4 новини на день й 2-3 лонгріди на тиждень. Membrana Media, звісно, використовує глобальні інфоприводи – Google, Apple, тощо. Однак ми намагаємося створювати і how-to контент, який міг би стати у нагоді читачам. Наприклад, людина прочитала нашу статтю «Як вести свої соцмережі, щоб вас купували» і на конкретних кейсах зрозуміла, що їй потрібно поліпшити.

Команда вирішила не ставити одразу суперамбітні цілі, а спочатку запуститись, подивитись, як усе працює, а потім вже коригувати подальші плани. Медіа Membrana Media – це, у першу чергу, маркетинговий інструмент, і якщо ми досягнемо цілей початкового плану, то пізніше будемо формувати комерційні пропозиції. Тому що нерозумно мати медіа з гарною відвідуваністю і не продавати рекламу.

Ми сподіваємось, що досягнемо своїх цілей, й зможемо зробити медіа, яке вирішить «болі» нашої галузі, та забезпечить практичним контентом діджитал-комʼюніті України. Вийде чи ні – покаже час та наша плідна робота.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода