Мирослав Лаюк став новим ведучим програми «Час поезії» на UA: КУЛЬТУРА

Нещодавно вечірня лінійка лекцій на телеканалі Суспільного мовлення UA: КУЛЬТУРА поповнилася новим циклом: прем’єра проекту «Час поезії з Василем Герасим’юком» відбулася на новорічні свята.

Комментарии 1229
Фотографувала Анастасія Мантач
Фотографувала Анастасія Мантач
Наразі продовжується виробництво нових випусків, до роботи над якими долучився Мирослав Лаюк — письменник, автор кількох поетичних книжок та роману "Баборня", що увійшов у лонг-ліст літературної премії Книга року ВВС-2016.

Відтепер "Час поезії" матиме форму діалога: у першому сезоні ведучі обговорюватимуть та декламуватимуть творчість найвідоміших письменників доби Розстріляного Відродження. Ми відвідали знімальний майданчик і розпитали у Мирослава Лаюка про його враження від роботи на телебаченні та співпрацю з Василем Герасим’юком.

Мирославе, як Ви потрапили до проекту?

Мені зателефонували з Суспільного й запитали, чи цікаво було б вести програму про поезію з Василем Герасим’юком. Спочатку я сумнівався. Потім зателефонував Герасим’юк. І я все одно сумнівався. А потім подумав: радіоведучим я вже був, в університеті викладаю, в цьому році видам книжку для дітей, колись збирав гриби і чорниці для продажу — то чого б не розказати про поезію на телебаченні? Останнім аргументом на користь позитивного рішення стало близьке розташування мого житла до "Олівця".

Які враження від процесу виробництва наразі найяскравіші?

Після перших знімальних днів я розумію, що моя частина роботи — значно менш важлива, ніж думав. Кількість людей, які займаються програмою, вражає! А ще — коли я прокинувся після цілого дня безперервних зйомок і стояння перед камерами, відчув, що болять просто цілі групи м’язів. Веду до того, що це заняття взагалі непросте.

Як працюється разом із Василем Герасим’юком?

Неймовірно ціную Василя Герасим’юка як поета і людину. Тому це не просто цікаво, а ще й великий виклик. Мені важливо чути його думку про будь-що. У форматі нашої програми будуть частини з нашим діалогом. За кадром, мабуть, залишиться дуже багато цікавого — і мені вже за цим шкода! Власне, моєю метою на цьому проекті є отримання нового досвіду і свіжих вражень та емоцій.

А Ви самі дивитеся телевізор?

Не маю телевізора вже 10 років. Однак дещо з ТБ-контенту переглядаю в мережі. Власне, перспективи для нашого проекту бачу і в діджиталі. Звідки подаватиметься інформація — не принципово. Головне — можливість донесення думки до широкої аудиторії.

За матеріалами прес-релізу
Обсудить с другими читателями:
Погода
Effie