На столичному ринку оренди темпи зниження цін уповільнилися вдвічі

За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у червні 2022 р. склала 5,3 дол. США/кв.м. В порівнянні з травнем поточного року ціна знизилась на 16% за м.кв.в дол. США

Коментарі 1266
Фото depositphotos.com
Фото depositphotos.com

В червні 2022 року медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті складала 5,3 дол. США/кв.м. Загалом, в порівнянні з довоєнним періодом, медіанна вартість оренди в столиці впала на 52% в доларі США/кв.м. або на 36% в гривні (у лютому 2022 року медіанна вартість складала 11 дол. США/кв.м.).

З огляду на середньозважений курс долара в обмінниках, який з початку війни зріс більш ніж на 30% - з 28 грн до 36,8 грн., відбулось падіння цін и в гривневому еквіваленті, щонайменше  на 14%. Ціни на оренду однокімнатних та двокімнатних квартир в столиці знизились в переважній більшості через курс долара, а от вартість трикімнатних залишилась незмінною в порівнянні з попереднім місяцем. Так, медіанна ціна оренди квартир в Києві у червні 2022 року склала 5,3 дол. США/кв.м. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 6 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних та трикімнатних квартир - 5 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за червень 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (96 913 відвідувань за червень 2022 року)

Про повноцінне відновлення ринку говорити ще зарано. Війна в країні триває, тому попит хоч і є, але він занадто низький, чим в довоєнний час. Попит відновився не за рахунок орендарів, які повернулися в Київ, а в більшій мірі, за рахунок внутрішньо переміщених осіб, які виїжджають із зони бойових дій.

Традиційно, як і до війни, так і під час, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 486 дол. США за об'єкт, або 8 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 346 дол. США за квартиру ($ 7/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район - 304 дол. США за об'єкт ($ 6/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі - 177 дол. США за квартиру, або 4 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у червні 2022 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 299 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 230 до 260 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 148 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у червні 2022 р.:

Структура пропозиції

Наразі пропозиція значно перевищує попит, тому орендодавці вимушені максимально знижувати ціни, щоб здати оренду житло. У червні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 48% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатним квартирам - 36%, 16%. - трикімнатні квартири, вільні для заселення. 

Структура попиту

Починаючи з травня, коли ринок оренди почав оживати, найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду була ціна. Така ж тенденція зберіглась і в червні.  Так, у червні 2022р. 47% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 44% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири. Наразі багатокімнатні квартири здати в оренду складніше, так як лише 9% орендарів підшукують житло з трьома і більше кімнатами.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

На ринку житлової нерухомості Києва триває зниження цін – дефіцит попиту та висока потреба у продажу чи здачі в оренду свого житла чинить сильний тиск на ринок.

При цьому падіння інтересу до нерухомості загалом продовжується. За підсумками червня 2022 року, загальна кількість запитів, пов'язаних із купівлею чи орендою нерухомості знизилася ще на 40% і склала менше 30% від довоєнного рівня.

Ринок оренди продовжує падіння. Медіанна ставка оренди в оголошеннях знизилася на 16% і на сьогодні знаходиться нижче за позначку $250 на місяць за квартиру.

При цьому аналіз цінової динаміки показує, що ринок наближається до рівноважної точки - темпи зниження цін уповільнилися вдвічі, а Печерському районі зафіксовано зростання на 4%. Характер приросту цін на Печерську має насамперед корекційний характер – у травні цього року медіанна ставка оренди в Печерському районі рекордно впала – на 57% від довоєнного рівня.

Незначно порівняно з іншими районами знизилися ціни у Голосіївському та Шевченківському районах – на 6% та 1% відповідно.

Оренда квартир у лівобережному Києві та спальних районах (Оболонський, Подільський, Святошинський та Солом'янський) подешевшала в середньому на 17%.

Виходячи з географії цінової динаміки можна зробити висновок, що ті орендодавці, хто ще готовий здавати житло, знизили ціни до межі, після якої здавати квартири вже недоцільно – насамперед це стосується центральних та наближених до центральних районів Києва.

В окраїнних та спальних районах все ще є потенціал падіння цін, зумовлений уже не ринковим підходом – окремі власники готові здавати квартири буквально "за комуналку", щоб перестати зазнавати збитків. Очевидно, в більшості випадків це квартири нижнього цінового сегменту, розташовані в старих будинках.

Фактично вже зараз можна припустити, що дефіцит попиту на оренду в Києві збережеться протягом тривалого періоду - до поліпшення військової ситуації та появи хоча б умовних гарантій безпеки населення від військової загрози. Нещодавні ракетні атаки Росії та наявність загрози повторного вторгнення з території Білорусі виступили потужними негативними факторами для ринку оренди житла у Києві у червні 2022 року.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об'єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об'єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 червня 2022 року. Кількість відвідувань за даний період склало 96 913 (Universal Analitics).

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода