Найбагатшою людиною світу 2023 року за версією журналу Forbes став Бернар Арно

До нового рейтингу мільярдерів від американського Forbes потрапили шість українців, водночас Ігор Коломойський зазначений у рейтингу як представник Ізраїлю.

Коментарі 2048
Найбагатшою людиною світу 2023 року за версією журналу Forbes став президент групи компаній Louis Vuitton Moet Hennessy Бернар Арно.

Про це свідчать дані 37-го щорічного рейтингу найбагатших людей світу від Forbes.

Так, Арно потіснив із лідерської позиції рейтингу винахідника та мільярдера Ілона Маска

Статки президента групи компаній LVMH за останній рік збільшилися на 53 млрд дол. і становлять на сьогодні 211 млрд дол. Такий прибуток став найбільшим серед мільярдерів. І Арно – єдиний бізнесмен у списку, чий капітал перевищує 200 млрд дол.

Зауважимо, що 2022 року президент LVMH перебував лише на третій позиції рейтингу після засновника компанійTesla, SpaceX Ілона Маска та засновника Amazon Джеффа Безоса.

Водночас Маск 2023 року опинився на другій сходинці рейтингу найбагатший людей світу. Його капітал оцінююється у 180 млрд дол. Це на 39 млрд дол. менше, ніж минулого року.

До нового рейтингу мільярдерів від американського Forbes потрапили шість українців, водночас Ігор Коломойський зазначений у рейтингу як представник Ізраїлю.

Як і в попередні роки, найвище місце у рейтингу займає власник холдингу СКМ (ДТЕК, Метінвест, HarvEast) Рінат Ахметов. Він розташувався на 445 місці зі статками у 5,7 млрд дол. Видання за рік підвищило оцінку активів мільярдера – торік його статки оцінювалися 4,2 млрд дол.

Із суттєвим відривом, на 1434 місці, розташувався Віктор Пінчук (Interpipe) з оцінкою статків у 2,1 млрд дол. Видання цьогоріч оцінило статки Пінчука на 0,2 млрд дол краще, ніж торік.

На 2020 місці рейтингу знаходиться екснардеп та партнер Ахметова у металургійному бізнесі Вадим Новинський (Smart Holding) зі статками у 1,4 млрд дол (+0,1 млрд дол відносно торік). З січня Новинський знаходиться під українськими санкціями

Статки Костянтина Жеваго (Ferrexpo), який займає 2133 місце, оцінили незмінно у 1,3 млрд дол. 27 грудня його затримали на гірськолижному курорті Куршевель у французьких Альпах на запит української сторони у справі про ймовірну розтрату коштів банку "Фінанси та Кредит", проте у Франції відмовили у його екстрадиції.

Також до рейтингу увійшли партнери у групі Приват Геннадій Боголюбов (зі статками у 1,1 млрд дол у 2022 та 2023 році) та Ігор Коломойський (зі статками 1 млрд дол у 2022 та 2023 році). Примітно, що Коломойський зазначається як представник Ізраїлю. Торік УП повідомляла, що Коломойського позбавили українського громадянства.

За матеріалами https://tsn.ua/ та https://www.epravda.com.ua/
Обговорити з іншими читачами:
Погода