Наймасштабніший збій у Facebook додав Telegram 50 млн користувачів

Вчора ввечері стався, ймовірно, наймасштабніший збій у Facebook та його соцмережах – Instagram і WhatsApp. Сервери «лежали» дуже довго, а саме близько 7 годин.

Коментарі 1437
Найпримітніше, що ця ситуація напряму призвела до проблем й у інших компаніях. Зокрема, Bank of America (другий найбільший банк США), American Airlines, Southwest Airlines, а ще зачепило Netflix, Zoom, Viber, TikTok та інші.

Міг постраждати і monobank. Олег Гороховський, співзасновник банку, повідомив, що «раніше використовували в коді SDK Facebook, щоб точніше зорієнтувати рекламу в соцмережі. І раніше при схожих збоях monobank теж лежав. Після останнього такого збою відключили зв’язок із Facebook і зараз максимально задоволені тим рішенням». Крім того, що багато інших компаній мають аналогічні проблеми з серверами, у них також і ціна на акції стрімко падає. Серед постраждалих сам Facebook, Amazon, Apple, NVIDIA, Microsoft, Moderna тощо.

Чому стався збій у Facebook?Серед ймовірних причин такого масштабного збою називали той факт, що вранці 4 жовтня записи DNS для Facebook та Instagram були видалені з таблиць глобальної маршрутизації. Зовнішню кібератаку виключали, натомість були припущення, що з ладу вийшла система внутрішньої комунікації компанії Facebook. Дехто вважав, що причина у його телефоні…
Отже, що ж насправді сталося? Як з’ясувалося, причиною такого збою у Facebook стало оновлення протоколу динамічної маршрутизації. Про це повідомив представник компанії. Зараз, а точніше ще з ночі, всі соцмережі працюють у звичному режимі.

Мабуть, єдина компанія, яка отримала користь від цього – Telegram. Лише за ці кілька годин збоїв у соцмережах – месенджер отримав 50 млн нових користувачів! Щоправда, через такий наплив людей він трошки підгальмовував, але стійко витримав. Звісно, не обійшлося і без тролінгу.
За матеріалами https://pingvin.pro/
Обговорити з іншими читачами:
Погода