Найпопулярніші українські та зарубіжні криптовалюти

Україна – одна зі світових країн, де офіційно визнані криптовалюти. Віртуальні кошти можуть застосовуватися для розрахунків та мають фінансову силу. Статистика стверджує, що заощадження в крипті мають близько 10-15% населення, а це чимала кількість людей (понад 5 млн жителів). З кожним днем ця кількість лише зростає.

Коментарі 474 промо

Вкладаються в криптовалюти як дуже заможні люди, так і звичайні громадяни. Адже це просто, вигідніше та зручніше за банківський депозит (можна в будь-який момент зняти гроші, а не чекати певної дати, щоб не втратити відсотки). Достатньо регулярно перевіряти курс ефіру, щоби впевнитися, що останнім часом він демонструє стабільне зростання.

Чому уряди країн хочуть створити власні цифрові валюти?

Все більше держав у світі задумуються над запуском власної національної криптовалюти. Токени, що випускаються та керуються централізовано, відрізняються меншою волатильністю. Тобто їх стабільність та безпека вищі. Такий тип крипти отримав назву CBDC.

CBDC заручаються підтримкою державних фінансових інститутів, що гарантує ще вищу стабільність. Така система вже реалізована та запроваджена у КНР. Вона довела свої чисельні переваги:

  • висока швидкість кожної транзакції;
  • фінансова доступність для кожного громадянина Китаю;  
  • новий рівень фінансових послуг.

Часто CBDC називають відповіддю уряду певних країн існуючим децентралізованим криптовалютам. Якщо звичайні криптовалюти працюють децентралізовано та відводять контроль держави над обігом коштів, то CBDC такий контроль повертають. Це має ряд переваг: по-перше, це вигідніше для самих банків, а по-друге, фінансова система стає більш стабільною та передбачуваною.

Для простих користувачів виникнення такої валюти – це певний мінус. Перш за все через те, що обмежується фінансова свобода громадян. Крім того, зникає анонімність: будь-які перекази будуть зафіксовані.

Хто в Україні має власні токени?

Ряд українських компаній також випускає власну криптовалюту. По-перше, це відомі біржі, де торгують цифровими коштами. По-друге, деякі з компаній. На державному рівні поки що мова не йде про випуск національної крипти та пов’язаних з цим обмежень, тому власники таких заощаджень можуть почувати себе спокійно.

У 2015 році було створено цифровий карбованець. Проте досі невідомо, хто став його автором. Вартість токена постійно змінюється. Серед найбільших досягнень: криптокарбованець в один момент був дорожчим за біткоїн, хоча і недовго.

Випускається в Україні і стейблкоїн. UAX прив’язано до курсу національної валюти (гривні). Вперше про UAX заговорили у 2020 році, а розробником стейблкоїна стала одна з відомих бірж.

Окремо варто виділити криптовалюту BNB, яку випускає відома на весь світ біржа Binance. Курс такого токена перевищує 320 доларів, що робить його доступним для покупки в якості цифрової інвестиції.

Тобто в Україні та інших державах світу з’являються все нові варіанти криптовалют, що свідчить про розуміння населенням планети переваг використання цифрових коштів та застосування блокчейн-технологій у фінансовій системі.

Обговорити з іншими читачами:
Погода