Найякісніші і відповідальніші українські медіа

Інститут масової інформації провів двоетапний моніторинг, взявши за основу дослідженння UnitedforNews, The Journalism Trust Initiative та команди Internews Network.

Коментарі 943
Експерти Інституту масової інформації визначили перелік найякісніших і відповідальних українських медіа. Про це йдеться в у моніторингу ІМІ, який було проведено у липні-вересні 2022 року.

У цьому списку Суспільне, hromadske, Liga.Net, «Українська правда», «Укрінформ», «Радіо Свобода», ZN.UA, НВ, та «Бабель».

На першому етапі дослідження експерти ІМІ визначили 50 популярних українських онлайн-медіа. Основою слугували дані попередніх моніторингів ІМІ, SimilarWeb та Gemius. При цьому ЗМІ оцінювалися на предмет наявності маніпуляцій, фейків, мови ворожнечі, чорного піару, порушень етики, наявності матеріалів з ознаками замовлення.

На другому етапі дослідження медіа, які пройшли перший етап, аналізувалися за такими критеріями: дотримання стандартів балансу, достовірності та відокремлення фактів від коментарів, а також на предмет прозорості – наявності на сайті контактів, редакційної політики, даних про власника, інформації про людей, відповідальних за контент, тощо.

За результатами аналізу ІМІ, рівень дотримання професійних стандартів на вебсайтах, які ввійшли до «білого списку» ІМІ, в середньому становить близько 96%. У центральній стрічці новин на цих сайтах не виявлено джинси (хоча траплялися матеріали з неналежним маркуванням), мови ворожнечі, сексизму та фейків, відзначють експерти.

Прикладами для ІМІ у цьому моніторингу стали подібні міжнародні ініціативи United for News, The Journalism Trust Initiative та команди Internews Network. Повна методологія дослідження доступна за посиланням.

За матеріалами https://detector.media
Обговорити з іншими читачами:
Погода