Нацбанк переглянув валютні обмеження

Національний банк вирішив переглянути низку валютних обмежень, які було введено в Україні через війну.

Коментарі 2037
Про це повідомляється на сайті НБУ.

По-перше, НБУ збільшив щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті з 30 000 грн до 100 000 грн (в еквіваленті).

Цей ліміт буде поширюватися також на зняття валюти за кордоном із рахунків в іноземній валюті, що відкриті в українських банках. Окрім того, встановлено ліміт на зняття валюти з гривневих рахунків обсягом до 100 000 грн на місяць.

Ці уточнення покликані запобігти виведенню капіталу за кордон.

По-друге, додано можливість без обмежень перераховувати кошти для оплати навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном.

По-третє, загальним лімітом у 100 000 грн (в еквіваленті) на місяць обмежено операції з переказу коштів на рахунки фізичних осіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника й отримувача (тобто P2P-перекази); а також операцій із використанням платіжних карток для поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплати дорожніх чеків, купівлі віртуальних активів тощо.

Це також має обмежити виведення валюти з країни шляхом купівлі криптовалют за гривню.

Відповідні зміни затверджено постановою № 58, що набула чинності 21 березня.

Валютні обмеження в Україні було введено 24 лютого після того, як Росія напала на Україну. Тоді НБУ обмежив зняття готівки сумою 100 000 грн і заморозив курс гривні.

За матеріалами https://finance.liga.net/
Обговорити з іншими читачами:
Погода