Навіщо бізнесу TikTok?

Маркетинг-директорка глобальної групи компаній Meest Марта Янків називає п`ять причин через які бренд почав освоювати популярну соцмережу.

Коментарі 4171

Цифрові, мобільні та соціальні мережі вже стали невіддільною частиною повсякденного життя. За даними щорічного звіту Digital 2020 у світі інтернетом користуються понад 4,5 мільярди людей, а кількість користувачів соціальних мереж уже перевищила позначку в 3,8 мільярди. Такі тенденції говорять про те, що до кінця року вкрай можливо більша частина населення Землі буде використовувати соціальні мережі — не лише ті, що вже давно існують, а й ті, що стрімко розвиваються.

Уперше я звернула увагу на ТіkТоk завдяки своєму синові — він безперервно переглядав відео в цьому додатку. Я стала вивчати відкриті дані про ТіkТоk і дізналася, що в середньому користувачі цієї мережі витрачають близько 52 хвилин на добу саме на перегляди відео, як маркетолог просто не змогла пройти повз таку гарну залученість.

І хоча зараз в маркетингу як і раніше домінує Facebook, щоб охопити всіх потрібних користувачів, у 2020 треба використовувати більше, ніж один канал. Саме тому ми в Meest першими в Україні серед поштово-логістичних сервісів завели сторінку компанії у TikTok.

Перше відео на аккаунт-сторінці TikTok Meest ми опублікували 5 жовтня. І зараз, провівши у цій соцмережі трохи більше місяця, готові поділитися досвідом про те, що нам дав цей крок, а також власними роздумами — навіщо бізнесу йти у TikTok.

Причина №1: Бажання залишатися своєчасними

Meest — це глобальний бренд. Ми здійснюємо доставку майже всім світом, і левова частка цих замовлень припадає на доставку товарів з онлайн-магазинів. Найчастіше наші користувачі замовляють там техніку, автозапчастини, одяг та косметику. Усі ці замовники переважно активні й молоді люди, які відкриті до всього нового, у тому числі й до нових соцмереж. Можливо вони й не ведуть TikTok, але ми точно знаємо, що дехто з них його дивиться. Тож комунікація через цю соцмережу, допомагає нам тримати в їхніх очах імідж компанії, що використовує найсучасніші технології, маркетингу в тому числі. 

Крім того, TikTok — це мережа у якій користувачі нічого не купують, а отже там немає ефекту «нав’язаної реклами», тому її аудиторія більш лояльна для сприйняття контенту. Загалом, з моменту публікації першого нашого відео і на момент написання цієї статті, користувачі ТіkTok дивилися ролики з постійним використанням бренду Meest  — 1072 години та 45 хвилин.

Причина №2: Можливість отримати нову молоду аудиторія

Не варто нехтувати віком аудиторії (41% користувачів TikTok — люди від 16 до 24 років). Формування позитивної думки про компанію у нових користувачів — це довгострокова стратегічна мета, якої ми прагнемо. Ми хочемо, щоб Meest став тим самим брендом, який спілкується одною мовою з поколінням Z. Так само як і вони, не боїться здатися незграбним або смішним. Адже дуже скоро це молоде покоління зросте і стане незалежною, платоспроможною аудиторією. Сподіваємось, лояльною до тієї компанії, яка була поруч із ними всюди й завжди. Маю надію, що завдяки вірно обраній комунікації, доставка від Meest не буде для підлітків, які через пару років стануть нашими клієнтами, новою і незрозумілою послугою. І коли у них виникне  потреба обрати для себе поштово-логістичну службу, з більшою ймовірністю вони підуть до нас, а не до конкурентів.

До того ж не варто нехтувати і прогнозами щодо розвитку TikTok, за інформацією Kantar  лише протягом 2020 року в Україні цій мережі вдалося наростити аудиторію з 460 000 до 1,23 мільйонів активних мобільних користувачів. Я впевнена, що ці цифри будуть і далі будуть збільшуватись.

Причина №3: Можливість у ігровій формі вирішити задачу

Якщо у бренда стоїть задача пояснити якісь особливості свого продукту, або усунути складності, які виникають у користувачів, за допомогою TikTok це можна зробити фаново та ненав’язливо. Наприклад, зараз Meest активно розвиває власну мережу поштоматів та безконтактну відправку посилок з їхньою допомогою. Навчити людей користуватися поштоматами та не сприймати ті як дещо незрозуміле — задача номер один наших маркетингових комунікацій. Тому в TikTok ми зараз багато жартуємо саме на цю тему та закидаємо потрібну нам інформацію в ігровій формі. А для того, щоб відео було більш привабливим для глядачів й краще сприймалося самою соцмережею, співпрацюємо з популярними TikTok блогерами. Разом за місяць ми здобули 397 436 переглядів та 27 700 лайків у 25 роликів.

Причина №4: Підвищення впізнаваності

У TikTok є дуже гарна особливість: на відміну від інших соцмереж, він дарує гарне охоплення кожному своєму новому користувачу. Якщо розібратися, як працюють алгоритми соцмережі та зі старту почати використати ці знання, можна отримати непогані охоплення досить швидко. Наприклад, гумористичний ролик у якому дівчина намагається відправити занадто велику коробку через поштомат Meest, спочатку використовуючи не ту комірку, лише за два тижні набрав 240 000 переглядів та понад 10 000 лайків, і це цілковита органіка. 

@meest_ukraine

З ##meest_ukraine все дуже просто ????????

♬ original sound - Tori

Крім витрати на зйомку цього відео, ми не витратили ані копійки. Тому, якщо ваш клієнт — масовий покупець (як це є у випадку Meest), а процес ухвалення рішення про те який бренд вибрати, у нього зазвичай відбувається інтуїтивно, варто задуматись про власний акаунт у TikTok.

Причина №5: Формування фан-ком’юніті бренду

Пряма реклама у TikTok — недоречна, адже користувачі приходять туди перепочити та подивитися розважальний контент. Проте якщо компанії вдасться донести свої меседжі граючи за правилами соцмережі, вона швидко збере фан-аудиторію сторінки. Коли Meest тільки заходив у TikTok ми ставили собі KPI отримати під кінець першого місяця 3000 підписників сторінки, а отримали 4236 фанів. Маємо надію, що TikTok допоможе нам сформувати активне фан-ком'юніті бренду вже до кінця року.

sostav.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода