Навчай українською. Зірки підтримують

Українські зірки відкривають челендж «Навчай українською. Зірки підтримують» — онлайн-зустріч від EdEra та ініціативи «Навчай українською».

Коментарі 979
До Дня української писемності та мови ініціатива «Навчай українською» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra провели онлайн-зустріч «УКРАЇНСЬКА. Історії зірок». Зустріч стала початком 21-денного челенджу «Навчай українською. Зірки підтримують» для викладачів дитячих гуртків, секцій та студій.

Соліст гурту «Антитіла» Тарас Тополя, ведуча «1+1» Марічка Падалко, тенісист Сергій Стаховський, продюсер та шоумен Ігор Кондратюк розказали про свій перехід на українську мову та поділилися досвідом спілкування.

«Мова — код, яким кодується людина. Коли народжується дитина — це чистий аркуш, табула раса. Її починає кодувати середовище, триває розвиток, і з чистої дошки дитина перетворюється на носія певного коду, певних наративів, певних моделей поведінки. Мова — це та фундаментальна річ, це той код, яким програмується дитина в першу чергу», — зазначив соліст гурту «Антитіла» Тарас Тополя.

«Коли викладачі гуртків будуть із дітьми говорити українською, за декілька років діти заговорять українською», — шоумен Ігор Кондратюк про те, які умови потрібні дітям, щоб чути і використовувати українську мову. 

Онлайн-зустріч «УКРАЇНСЬКА. Історії зірок» — це старт челенджу «Навчай українською. Зірки підтримують» для викладачів дитячих гуртків, секцій та студій, який стартує 10 листопада і триватиме 21 день. Щоб стати учасником челенджу «Навчай українською. Зірки підтримують», залишайте свої контакти у ґуґл-формі: https://bit.ly/3epDdth або приєднуйтеся до фейсбук-групи: https://bit.ly/2TMBPY8. 

«У месенджерах та соцмережах учасники отримують повідомлення із завданнями та мотиваційними відео. Тут же учасники ділитимуться своїми успіхами або проблемами у виконанні завдань. Під час челенджу відбудуться вебінари із психологічною підтримкою учасників, зокрема про мовні бар'єри та історії викладачів, які вже перейшли на українську мову викладання. Також учасники зможуть поспілкуватися із психологами та викладачами української мови», — розповіла ініціаторка проєкту «Навчай українською. Зірки підтримують» Наталка Федечко.

Найактивніші учасники челенджу отримають можливість особисто зустрітись із зірками. Зокрема поспілкуватись з Ігорем Кондратюком і дізнатись, як готуватись, щоб перемогти в шоу «Україна має талант». Активні учасники також зможуть дізнатись у ведучих ТСН лайфгаки переходу на українську мову та запитати у Сергія Стаховського про секрет його спортивних успіхів. 

«Коли ми тільки почали створювати онлайн-курси з різних дисциплін українською, то навколо мовного питання було досить багато скепсису, а зараз курс із підготовки до ЗНО з української мови один із найпопулярніших на нашому ютуб-каналі. Тому ми щиро підтримуємо ініціативу «Навчай українською» і челендж «Навчай українською. Зірки підтримують». Ми переконані, що українською викладати модно, а український контент точно не поступається жодному іншомовному контенту», — говорить засновник студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов. 
 video
Ініціатива «Навчай українською» — це небайдужі громадяни, представники громадських організацій, зокрема Української гуманітарної платформи, Порталу мовної політики, Руху добровольців «Простір свободи», спільноти «Мова об’єднує».

Партнери проєкту: Уповноважений із захисту української мови, студія онлайн-освіти EdEra, Країна ФМ, спільнота «Про мову», «Переходь на українську», Рух добровольців «Простір свободи»

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода