Нейромаркетингові дослідження допомагають зробити зручними навіть супер складні сайти

Як Neurotrack досліджували сайт і додаток Parimatch.

Комментарии 1874

Іноді сайти бувають супер складними – і з цим нічого не зробиш. Інформації багато й її потрібно розмістити не просто красиво, а так, щоб користувач насправді бачив та сприймав. Саме з таким запитом до вчених Neurotrack звернулася компанія Parimatch. Для замовника нейромаркетингових досліджень було важливим, наскільки видно та зрозуміло інформацію про ставки та види спорту, чи не губляться клієнти, чи спрацьовує кольорова гама. Neurotrack провела два етапи досліджень. Як це було й чому це може бути корисним і для вашого бізнесу – читайте далі.

Нейромаркетингові дослідження сайту й додатку

Експеримент №1. Дизайн експерименту

Є сайт, де можна просто загубитись і більше ніколи не знайтись. Що робити? Дієво – провести нейромаркетингові дослідження за допомогою айтрекінгу.

Айтрекінг – це метод стеження за поглядом, який аналізує фокус уваги. Айтрекінг можна використовувати для оцінки сайту й мобільного додатку. У проекті з Parimatch вчені Neurotrack аналізували, чому на сайті люди можуть губитися, які помилки не дозволяють виконувати цільові дії.

Було створено дві групи респондентів: досвідчені та новачки, щоб побачити патерни поведінки для різних груп відвідувачів. Експеримент проводили з сайтом та мобільним додатком, використовували накладку на екран та айтрекінгові окуляри.

Етапи нейромаркетингового дослідження:

  1. Калібровка айтрекера. Девайси «знайомляться» з обстежуваним: вчаться фіксувати погляд конкретної людини та параметри, що свідчать про готовність прибору.
  2. Виконання завдання досвідченими респондентами.
  3. Виконання завдання новачками.
  4. Збір та аналіз інформації.

Що потрібно зробити респондентам: Live-ставку – Prematch-ставку – зареєструватися на сайті/у додатку – поповнити депозит на 25 грн – зробити ставку на подію, що йде в цей момент – зробити ставку на подію в майбутньому.

Висновки по роботі з сайтом

За результатами експерименту було зафіксовано основні вектори переглядів сторінок при виконанні конкретних завдань. Так виглядає вектор руху з основними опорними точками, зроблений за допомогою айтрекінгу. 

Що побачили при аналізі айтрекінгових карт:

1. Як і припускали, користувачі заплуталися. При взаємодії з меню не могли обрати поміж Live та «Спорт» (7 ревізитів, по 3 рази наводили курсор). Можливо, вони думали, що вкладка «Спорт» міститиме види спорту.

2. Розподіл уваги залежить від декількох факторів: виду спорту, очікуваних результатів, наявності відеотрансляції.

3. Користувачі приділяють багато уваги рахунковій таблиці саме при ставці на теніс, значно менше – в інших видах спорту.

4. Респонденти майже не дивляться на коефіцієнт команд, на які не ставлять.

5. На вкладці «Статистика матчу» користувачі дивляться коефіцієнти, рейтинг та портрети гравців. Це актуально для тенісу.

6. Користувачам важливий склад команд (хто нападаючий, імена гравців), таблиці (рейтинг команд), статистика (володіння м’ячем). Це актуально для футболу. 

7. Також респонденти мали проблеми з поповненням рахунку: було незрозуміло, чи поповнився він чи ні.

Якщо коротко, то для такого складного, перевантаженого інформацією сайту дуже важливо докласти максимальних зусиль, щоб зробити життя користувачів легшим. Нейромаркетингові дослідження показали:

  • яку інформацію видно
  • як користувач вивчає інформацію й як у зв’язку з цим потрібно адаптувати інтерфейс
  • яку інформацію не видно, але вона важлива – й що потрібно зробити, щоб її побачили

Нейромаркетингові дослідження аудиторії.

Експеримент №2. Нова методологія дослідження цільової аудиторії

Після першого етапу досліджень Parimatch знов погодилися на нейромаркетингові експерименти Neurotrack. Цього разу був запит на вивчення цільової аудиторії та методи роботи з кожною з них.

Замовника цікавило: чому одні новачки, що заходять на сайт, одразу роблять ставки, а інші – хочуть, але не роблять? Цікаво, що саме така проблема є в кожного бізнесу: користувачі заходять на ваш сайт, щоб купити, але одні купують одразу, другі повертаються пізніше, а треті можуть не купити ніколи.

По суті – це різні сегменти однієї цільової аудиторії й працювати з ними потрібно по-різному.

Вчені Neurotrack використали методологію, що дозволяє розмежовувати аудиторію на більш вузькі сегменти і для кожного сегменту будувати свій прийом спілкування.

Ми визначали з чим асоціюється «Паріматч»: з чимось хорошим, або з чимось поганим. Наприклад, для одних зробити ставку – це прийняти якійсь виклик, це азарт. А для інших зробити ставку –  це незвично, їм потім соромно за те, що вони грали в азартну гру. Також визначали: схильний до новизни або ні. Та ще низку різних критеріїв.

Ця методологія й допомогла визначати вроджені глибинні сенси, що примушують людей діяти певним чином. Знаючи всі ці глибинні речі, які можна також виявляти інструментально за допомогою нейромаркетингових досліджень, можна сегментувати аудиторію й готувати для неї свої звернення, індивідуальний посил.

Таким чином, компанія замовника вирішила два важливі питання щодо свого сайту за допомогою нейромаркетингу Neurotrack. Такі експерименти особливо важливі для великих компаній. Бо втрата декількох відсотків прибутку – це великі гроші. Правильна онлайн-комунікація – це майбутнє кожного бізнесу.

Автор: Вадим Кожевний, СЕО Neurotrack

Обсудить с другими читателями:
Погода