Інформаційна кампанія з безпеки готівкових розрахунків

Українська мережа магазинів побутової техніки та електроніки ELDORADO стала партнером інформаційної кампанії з безпеки готівкових розрахунків «Анатомія гривні», яку проводить Національний банк України.

Коментарі 628

«Сьогодні безготівкові розрахунки доволі поширений спосіб оплати товарів в мережі Eldorado. Водночас і готівка залишається у достатньому вжитку, тому тема захисту та надійності готівкової валюти для нас актуальна. Ми донесли співробітникам компанії інформацію, в рамках кампанії Національного банку, про особливості та небезпеку підробок української гривні і методи їх визначення, та розуміємо важливість систематичного навчання касирів. Вони найчастіше мають справу з готівкою, тому на основі матеріалів, наданих НБУ, підготували внутрішній навчальний он-лайн курс для касирів, який вже з серпня буде доступний на регулярній основі» - відмітила генеральний директор компанії Eldorado Віра Вітинська.

Інформаційна кампанія «Анатомія гривні» триватиме впродовж липня-вересня 2021 року в усіх регіонах України. Вона відбувається за підтримки Кіберполіції та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

У межах цієї інформаційної кампанії Національний банк разом з партнерами інформуватиме українців де обміняти вилучені з обігу, зношені, пошкоджені, сумнівні щодо справжності банкноти і монети, а також розповідатиме про елементи захисту національної валюти. Попри поширення безготівкових розрахунків, готівкові гроші залишаються у широкому вжитку в Україні, тож захист та надійність готівкової валюти має завжди перебувати у фокусі уваги центробанку.

«Система захисту гривні перебуває на високому рівні і відповідає системам захисту провідних валют світу. Українська гривня має сучасні інноваційні елементи захисту, які дозволяють просто перевірити справжність банкноти візуально та на дотик. Потрібно лише знати на що звертати увагу. У нашій інформаційній кампанії ми ще раз нагадаємо українцям про прості правила безпеки готівкових розрахунків», – розповів заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан.

Він пояснив, що рівень підроблення банкнот національної валюти залишається стабільно низьким. Водночас більшість вилучених з обігу підроблених банкнот гривні – низької якості. Вони друкуються на принтерах і розраховані на неуважність громадян та касирів.

Крім навчання касирів магазинів Національний банк запускає спеціальну вебсторінку (лендинг) «Анатомія гривні» з відповідями на актуальні питання стосовно безпечних готівкових розрахунків.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода