«Нова Пошта» запускає власну авіакомпанію з авіапарком радянських АН

Упершому півріччі 2023-го відділення «Нової Пошти» зʼявляться в Німеччині, Литві, Чехії та Румунії. За рік кількість відділень у Польщі зросте до 48, а кількість міжнародних посилок – у 1,5 раза. Як власна авіакомпанія дасть змогу компанії закріпитись в Європі

Коментарі 730
У першому півріччі 2023-го відділення «Нової Пошти» зʼявляться в Німеччині, Литві, Чехії та Румунії. За рік кількість відділень у Польщі зросте до 48, а кількість міжнародних посилок – у 1,5 раза. Як власна авіакомпанія дасть змогу компанії закріпитись в Європі.

З березня 2023-го власна авіакомпанія «Нової Пошти» – Supernova Airlines розпочне перші комерційні рейси. «Закінчуються тестові польоти», – розповів Forbes співвласники «Нової пошти» Вʼячеслав Климов. 

Компанія перевозитиме посилки двома літаками АН-26 1978-го та 1982-го років, які взяла у лізинг в Expedition Aviation з ОАЕ. 

Власна авіакомпанія – по-перше, це більша швидкість доставки посилок, каже Климов. «По-друге, це якість, оскільки ми отримуємо повний контроль над логістикою», – додає він.   

Відтепер компанія не залежатиме від фрахту вільного місця в літаках інших компаній, каже керівний партнер консалтингової компанії «3e Consultants» Олег Каленський. «Власні літаки дадуть НП необхідну їй операційну гнучкість, надійність і зменшену собівартість», – каже він.  

АН-26 перевозитимуть вантажі лише всередині Європи, а базуватимуться в Польщі до закінчення війни. Ймовірно, їхній логістичний центр буде у Жешуві, припускає ексрегіональний менеджер «АероСвіту» і МАУ Віктор Логвиненко. Така база, за його словами, дасть змогу НП обслуговувати майже всю Європу.

Оскільки повітряний простір України на час війни закритий, доставка посилок із європейських аеропортів в Україну відбуватиметься автомобільним транспортом. Після закінчення війни літаки НП доставлятимуть вантажі в аеропорти «Бориспіль» і «Львів».

Наразі «Нова Пошта» веде перемовини щодо оренди ще двох літаків, які зможуть виконувати далекомагістральні рейси – з США та Китаю. «Саме такий флот у 4 літаки плануємо зберігати до кінця 2024 року, а його подальше розширення залежатиме від попиту й обʼєму вантажів», – повідомила Forbes пресслужба компанії. 

За матеріалами forbes.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода