Інструкція для компанії: що таке хороший інфопривід

Правильний піар компанії має складатися з рутинного системного супроводу бренду: регулярне ведення соцмереж, вихідний потік в інформаційному полі, та періодичним створенням якісних інформаційних приводів, які приводять до сплеску уваги потрібної аудиторії. Любов Мочалова, пiарник та власниця «M•PR Triada Аgency», розповідає детальніше про другу складову.

Коментарі 607

Є певний логічний алгоритм, якого я б радила дотримуватися при генерації інфопривода: прописати ваші цільові аудиторії (або переглянути їх). Подивитись яка з них зараз потребує бути пропрацьовано згідно до ваших бізнес цілей. Далі згенерувати меседж, який зараз потрібно до неї донести і проаналізувати в якій формі та через які канали комунікації цей меседж буде почуто і сприйнято найкраще.

Після цього визначаємо вид інфоприводу, відповідно до якого генеруємо ідею з якою вийдемо в світ, бажаний результат та охоплення для бренду.

Календарні: той інфопривід який привʼязано до історичних дат, державних свят, запланованих подій і т.д.

Наприклад, ювелірна компанія випускає нову колекцію прикрас до Дня Незалежності. Це інфопривід, а в якій формі та через які канали комунікації його подати- це наступна частина роботи PR відділу. Можна влаштувати вечірку-показ для блогерів, можна випустити фотобук з селебріті, можна відправити іменну прикрасу Першій леді. Вигадати ідею це одне, а круто її донести до цільової аудиторії - філігранне мистецтво.

Є спонтанні інфоприводи. Ті які ви генеруєте самі, не привʼязуючись до визначених дат. Або ті, де ви вписуєтесь в створений хайп ззовні - іншими словами ситуативний маркетинг. Останній я не дуже поважаю, його зазвичай використовують коли немає фантазії згенерувати щось самостійно. Сюди всі ці ситуативні меми з Байденом у соц.мережах, наприклад коли відбувся його візит до України і кожен другий бренд порахував за потрібне створити з ним фотоколаж.

Повернімося до спонтанного інфоприводу який компанія генерує сама. Мій улюблений вид PR розробки, який потребує фантазії та досвіду. Тут немає чіткого алгоритму. Але назву кілька напрямків, які можуть наштовхнути вас на самостійні свіжі ідеї щодо свого бренду:

  • Надзвичайно круто працює перетин індустрій. Коли я як СЕО очолювала «Європейську асоціацію програмної інженерії» то запропонувала створити документальне кіно про українську IT індустрію (перетин кінематографу і IT). Пропоную тут розглядати цей кейс в першу чергу як інфопривід, адже коли ми оголосили цю ідею - про це написали і селебріті від IT і дуже багато ЗМІ. Що привернуло в результаті якісну увагу до спільноти з боку великих IT компаній, яка була необхідна проекту. 
  • Створити новий ритуал для своїх клієнтів чи комʼюніті. Люди люблять готові ідеї для відпочинку, навчання чи робочого проведення часу. Так можна вигадати, наприклад, що відтепер компанія кожного місяця організовує для своїх клієнтів екстремальний тест-драйв і розповісти про це, підсвітивши  яскравими фото та відео.
  • Ввести нове поняття чи цілий жанр в якусь сферу, Стати родоначальником якогось нового терміну. Це вже задачка з зірочкою, але і уваги вона привертає відповідно багато. Наприклад, коли світ стикнувся із тотальною робочою ізоляцією по домівках - хтось придумав Zoom. А хтось з брендів пішов далі і вигадав проводити метаверс вечірки онлайн.

Підводячи підсумок у темі, додам: вам не зробити прорив у PR компанії та не вигадати крутого інфоприводу, якщо ви будете мислити шаблонно чи копіюватимете чиїсь ідеї. Крутий піар, як і ідеї які він народжує є там, де людина вийшла з мушлі буденності та рутини.

Обговорити з іншими читачами:
Погода