Інтернет-розрахунки за податками у Польщі

Спричинене епідемією перенесення великої частини життя в мережу Інтернет довело до того, що дуже багато урядових справ сьогодні можна легко вирішувати онлайн. Сьогодні це набагато простіше. Це зручний і швидкий метод подання документів. Особливого значення це набирає відносно податкових декларацій.

Коментарі 2147

І хоча податкову декларацію можна було подати в Інтернет також і раніше, важко недооцінювати можливості подання цієї декларації в такій спосіб. У 2021 році відбулося кілька змін і з середини лютого платники податків можуть скористатися онлайн-заявкою у формі послуги Ваш e-PIT за заявку PIT-WZ. Декларація містить необхідні функціональні можливості та спрощення, що робить увесь процес ще простішим. Поки що PIT-WZ не потрібен у зв’язку з податковими пільгами, пов’язаними з сімейним станом, оскільки у профілі на порталі e-PIT (PIT online) кожен платник податків отримує базову декларацію, вже сплачену податковою інспекцією. Розрахунок ПДФО (rozliczenie PIT) ще ніколи не був таким простим. Послуга електронного ПДФО дозволяє заощадити час на переписування інформації з окремих форм ПДФО, і таким чином зменшує ризик помилки та подання виправлень до податкової декларації.

Платник податків може знайти свій електронний ПДФО після входу на податковий портал (taxki.gov.pl). Там ви можете перевірити всі платіжні дані. Ваш e-PIT не містить усіх даних про розрахунки - ви повинні заповнити відсутні дані самостійно. Перш ніж затверджувати декларацію, слід також переконатися, що вона включає всі доходи, а також будь-які надбавки та відрахування. Це важливо, оскільки на цій основі визначатиметься остаточна сума податку, відшкодування чи суми, яку потрібно сплатити.

У виадку здійснення онлайн-розрахунків можливе повернення податку також надходить через Інтернет - не пізніше ніж 45 днів після подання декларації. Це важливо, оскільки у випадку традиційного подання декларації (у паперовому варіанті) повернення може зайняти до трьох місяців.

Користування послугою Ваш e-PIT - добровільний вибір кожного платника податків. На відміну від того, що прийнято вважати, Ваш e-PIT це не єдиний варіант автоматичного розрахунку податків, визнаний положеннями польського законодавства. Для їх врегулювання ви можете скористатися майстром податків, який також дозволяє подавати декларацію з ПДФО через Інтернет. Доступна є також мобільна версія електронного ПДФО, завдяки якій податкову декларацію також можна подавати через мобільний телефон або планшет.

Однак слід пам’ятати, що за допомогою послуги Ваш e-PIT неможливо сплатити всі види ПДФО. Доступних є понад 30 найпоширеніших декларацій. Послуга електронного ПДФО не дозволяє здійснювати регулювання доходів з-за кордону.

Однак, незалежно від джерела доходу та обраного методу податкового розрахунку, це слід зробити до кінця квітня.

 video
Обговорити з іншими читачами:
Погода