Види прасок
Залежно від призначення можна поділити їх на:
- Побутові. Мають регулятор температури та резервуар з водою для прасування з парою. Вершина еволюції – напівпрофесійна модель з парогенератором, резервуар якого може бути ємністю до 2,5 л. Перевага такого пристрою - пара подається до праски через шланг під більш високим тиском та забезпечує якісне прасування навіть щільних тканин.
- Дорожні. Головна перевага цих прасок – компактність. Через малі розміри резервуар для води відсутній, тож перед прасуванням одяг потрібно трохи зволожити. Якщо у ви передбачаєте, що в подорожі можуть виникнути складнощі із доступом до електромережі, найкращий варіант – купити праску бездротового типу.
- Відпарювачі. Вони не мають звичної металевої підошви, прасування відбувається за рахунок потужного струменю пари, максимальна температура якої сягає 98°. Це дуже зручно для прасування тонких та делікатних тканин.
- Прасувальні та парові системи. Це професійне обладнання для швейних майстерень та шоурумів. Залежно від моделі, складається з праски, парогенератора або відпарювача, може додатково мати прасувальну поверхню.
Праска може мати пульверизатор, щоб додатково зволожувати окремі ділянки під час прасування. Що до подачі пари - вона може відбуватися як безперервно і рівномірно в процесі прасування, так і у вигляді парового удару при натисканні відповідної кнопки. Деякі моделі прасок обладнані функцією вертикального прасування парою, що дуже зручно в умовах відсутності прасувальної дошки.
З якою підошвою вибрати?
Коли ви визначилися з потребами, час звернути увагу на матеріал, з якого виготовлена підошва праски, адже від цього залежатиме якість прасування та безпека одягу:
- Алюмінієва. Переваги - невелика вага та невисока вартість. З недоліків – недовговічність та ризик пошкодити делікатні тканини під час прасування. Може мати напилення з тефлону абощо.
- Керамічні та металокерамічні. Стійкі до подряпин від металевих елементів на одязі, мають антипригарні властивості, полегшують прасування завдяки гладкій поверхні. Проте можуть пошкоджуватися при падінні праски.
- Сталеві з напиленням. Нержавіюча сталь майже не деформується, оптимальна за енергоефективністю. Різноманітне напилення, наприклад, титанове, хоч і дещо збільшує час нагрівання, значно покращує ковзання та дозволяє прасувати найтонші тканини.
Деякі моделі прасок мають функцію автовідключення, що запобігає перегріву пристрою і запобігає виникненню пожежі. Праски, що мають функцію самоочищення від накипу, відрізняються більш тривалим терміном роботи.
Чому зручно купувати у Фокстрот? Тому що це – найкращі бренди, гарантія, можливість купувати в кредит та швидка доставка.